Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za wkręt ale... Mam pytanie do kolegi Automaciek,  jak mam się wkręcić na forum mojasportage bo niestety to jakaś fotomorgana? A może mógłbym prywatnie Ciebie zapytać o pewne sprawy związane ze Sportagem bo w serwisach tej firmy wiedza jest co najmniej mierna? tel 607571223.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem zdać relację po upałach. Więc tak, klima to lepiej jak rewelacja. Jestem bardziej jak zadowolony z wydanej kasy. Stoimy prawie w cieniu, trochę patelni, trochę cienia. Na dworze 30-34st, w budzie wg stacji pogodowej 27 wg klimy 23. Ale ile by nie było to jest realna ulga i przyjemność wejścia do budy. Wieczorem jak słońce zachodzi w budzie wg stacji pogodowej 22-23, o godzinie 20 klimę wyłączam bo jest za chłodno. Dwa lata temu na tym samym kampie w nocy spałem pod markizą bo szło ,,zdechnąć,, nie cierpię upałów w nocy, a teraz jest naprawdę spoko. Jak dla mnie klima to must have

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też po testach dachowego Freshjeta 2200 na pełnej patelni bez problemu chłodził wnętrze ponad 6m budki. Wieczorem wyłączamy, bo wnętrze przyjemnie wychłodzone (ale na dworze około 20°C). Pamiętam jak bez klimy, mimo chłodu wieczornego, w szafach były gorące ciuchy. 

Minus dachowej, to spory hałas wewnątrz i na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowej tak samo, na zewnątrz szumi, a wewnątrz tarabani kompresor. Ale i tak jest spoko

 

w porównaniu do domowej wydajność jest sporo mniejsza, ale i tak daje radę

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 21:31, jacekzoo napisał:

... Jak dla mnie klima to must have

Oj tak, też jestem zadowolony z klimatyzatora. Zajebiste uczucie na tyle, że... zamówiłem montaż klimy na działce ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 21:31, jacekzoo napisał:

Miałem zdać relację po upałach. Więc tak, klima to lepiej jak rewelacja. Jestem bardziej jak zadowolony z wydanej kasy. Stoimy prawie w cieniu, trochę patelni, trochę cienia. Na dworze 30-34st, w budzie wg stacji pogodowej 27 wg klimy 23. Ale ile by nie było to jest realna ulga i przyjemność wejścia do budy. Wieczorem jak słońce zachodzi w budzie wg stacji pogodowej 22-23, o godzinie 20 klimę wyłączam bo jest za chłodno. Dwa lata temu na tym samym kampie w nocy spałem pod markizą bo szło ,,zdechnąć,, nie cierpię upałów w nocy, a teraz jest naprawdę spoko. Jak dla mnie klima to must have

Cieszą takie wpisy. Podłogowa też daje radę. Ja prawdopodobnie będę zmieniał dachową na podłogową. Niestety te sprzęty chyba nie mają jeszcze silników inwerterowych ? Czyli cichy powolny startu sprężarki jak np w pompie ciepła. Dla mnie  najgłośniej startuje sprężarka. 

Nie wyobrażam sobie wyjazdu na południe Europy bez klimy. Przyjemny chłód na wejściu  do wnętrza i spanie w warunkach komfortowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Ja prawdopodobnie będę zmieniał dachową na podłogową.

@maarec Jestem bardzo ciekawy porównania ? @jacek00 i @PLopaPL bardzo polecali dachową, ale u mnie nie było fizycznie możliwości. Albo kolidowałaby z którymś oknem, albo z drzwiami przesuwnymi, albo musiałbym przeciąć wzmocnienie poprzeczne dachu, a tego zabrania chociażby instrukcja montażu klimy. U mnie robotę robi podłogowa, jestem ciekaw czy lepszą wydajność miałaby dachowa, w ciągu dnia kompresor u mnie chodzi bez przerwy. Wyłącza się na chwilę dopiero ok godz 17-18 jak słońce już słabiej grzeje. Nie dziwię się @dudek_t że na swoją psioczy jak ma wyloty przy podłodze. Nie chwaląc się u siebie bardzo fajnie poprowadziłem rury i powietrze dobrze się miesza. Ale gdyby były wyloty przy podłodze jak u Tomka to też przy niej byłoby zimno a wyżej piekarnik

 

p.s. Nie sądziłem, że aż tyle wody leci z klimy, bez przerwy siurka wodą pod siebie ? 

Godzinę temu, maarec napisał:

Nie wyobrażam sobie wyjazdu na południe Europy bez klimy.

Ja teraz też ? szybko człowiek przyzwyczaja się do dziadostwa ?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.07.2021 o 21:31, jacekzoo napisał:

Miałem zdać relację po upałach. Więc tak, klima to lepiej jak rewelacja. Jestem bardziej jak zadowolony z wydanej kasy. Stoimy prawie w cieniu, trochę patelni, trochę cienia. Na dworze 30-34st, w budzie wg stacji pogodowej 27 wg klimy 23. Ale ile by nie było to jest realna ulga i przyjemność wejścia do budy. Wieczorem jak słońce zachodzi w budzie wg stacji pogodowej 22-23, o godzinie 20 klimę wyłączam bo jest za chłodno. Dwa lata temu na tym samym kampie w nocy spałem pod markizą bo szło ,,zdechnąć,, nie cierpię upałów w nocy, a teraz jest naprawdę spoko. Jak dla mnie klima to must have

Ja dlatego przeniosłem termometr z klimatyzatora na zewnątrz do szafki na wysokość około 1m bo tak klimatyzator podawał jakieś absurdalne temperatury.  

 

1 godzinę temu, maarec napisał:

Niestety te sprzęty chyba nie mają jeszcze silników inwerterowych ? Czyli cichy powolny startu sprężarki jak np w pompie ciepła. Dla mnie  najgłośniej startuje sprężarka. 

U mnie nie ma czegoś takiego jak słyszalny start sprężarki, chodzi praktycznie cały czas tak samo.

 

53 minuty temu, jacekzoo napisał:

@maarec Jestem bardzo ciekawy porównania ? @jacek00 i @PLopaPL bardzo polecali dachową, ale u mnie nie było fizycznie możliwości. Albo kolidowałaby z którymś oknem, albo z drzwiami przesuwnymi, albo musiałbym przeciąć wzmocnienie poprzeczne dachu, a tego zabrania chociażby instrukcja montażu klimy. U mnie robotę robi podłogowa, jestem ciekaw czy lepszą wydajność miałaby dachowa, w ciągu dnia kompresor u mnie chodzi bez przerwy. Wyłącza się na chwilę dopiero ok godz 17-18 jak słońce już słabiej grzeje. Nie dziwię się @dudek_t że na swoją psioczy jak ma wyloty przy podłodze. Nie chwaląc się u siebie bardzo fajnie poprowadziłem rury i powietrze dobrze się miesza. Ale gdyby były wyloty przy podłodze jak u Tomka to też przy niej byłoby zimno a wyżej piekarnik

Zawsze mnie ciekawiło czy rzeczywiście dachowa montowana w jednym punkcie będzie bardziej wydajna niż podłogowa która u mnie ma wyloty w 4 punktach, czy jest w stanie równomiernie schłodzić przyczepę. 
Z podłogową przynajmniej u mnie jest tylko ten problem że jest głośna na zewnątrz, szum powietrza słychać wyraźnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Po załączeniu się kompresora po paru sekundach zaczyna rzęzić. Wydaje ten dźwięk parędziesiąt sekund i przestaje. Zaczyna się ok 15 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dojście do kompresora czy wszystko jest tak zabudowane ze nie ma opcji. Ja bym sprawdził czy rurka powrotna z parownika na kompresor jest zimna. To ta grubsza ,to jedyne chłodzenie kompresora.  Pod warunkiem ze to w sprężarce a nie np poluzowany element części lub obudowy klimatyzatora. Rozumiem ze klimatyzacja działa prawidłowo tzn. Schładza powietrze. Taki dzwięk jest tylko przy pierwszym załączeniu się sprężarki czy również po każdej przerwie w pracy sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sebka34 napisał:

Masz dojście do kompresora czy wszystko jest tak zabudowane ze nie ma opcji

@sebka34

 

Jestem ostatni dzień na wakacjach, jak wrócę dobiorę się do klimy (jest dostęp tylko muszę łóżko rozebrać ??)

 

50 minut temu, sebka34 napisał:

Rozumiem ze klimatyzacja działa prawidłowo tzn. Schładza powietrze.

Tak, od 4 tygodni jesteśmy na wakacjach i działa jednakowo. Od kiedy jest rzęzienie nie wiem, wcześniej chodziła tylko w dzień i ten dźwięk się gubił. Usłyszałem wczoraj jak w nocy odpaliłem. 
 

52 minuty temu, sebka34 napisał:

Taki dzwięk jest tylko przy pierwszym załączeniu się sprężarki czy również po każdej przerwie w pracy sprężarki.

Przy każdym. Ale jak np ustawię temperaturę tak, że kompresor chodzi cały czas to już się nie pojawia, tylko na początku. A jak taka temperatura, że się włącza i wyłącza to za każdym uruchomieniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mam pytanie jak z serwisowaniem klimy dachowej ?
Zacznę od tego że jeżdżę z przyczepą tylko w Polsce, ale też upały dają się we znaki.
Szukam przyczepy i trafiła się akurat z klimą, choć nie szukałem takiej.
No ale jak już bym ją kupił to chciałbym z niej korzystać , pytanie jak z podróżowaniem, czy woda jej szkodzi, gdy pojadę w deszczu ? Nie wcieknie gdzieś woda w jakąś elektronikę a co gorsz do przyczepy ?
Czy wystarczy ją serwisować jak domową, czyli raz na dwa lata środek do odgrzybiania, czy może ozonować ?
Bo aż takiego (drogiego) serwisu jak w aucie chyba nie trzeba robić ?
Kolejna sprawa to używanie na polu kempingowym, czy jak się podepnę od gniazdko 230 w łazience to nie wywali korków , pewnie jest ono przewidziane na zwykła urządzenia, ale jak czajnik 2000 W ciągnie bez problemu to klima chyba niczego nie nawywija ?
Klimatyzacja jest firmy BLIZZARD , dachowa a przyczepa z 1993 roku, nie wiem czy jest fabryczna czy dokładana ?

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.