Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Tak "hałasuje" mój Eurom. Czy to jest głośno :mlot:

 

Miałem podławkową Trumę Saphir w mojej Hobbitce i z 50m na pewno nie było jej słychać. @Tomiy, potwierdzasz jakiś hałas, kiedy stałeś obok nas na "Ouzoni Beach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Mandrol napisał(a):

Tak "hałasuje" mój Eurom. Czy to jest głośno :mlot:

 

Miałem podławkową Trumę Saphir w mojej Hobbitce i z 50m na pewno nie było jej słychać. @Tomiy, potwierdzasz jakiś hałas, kiedy stałeś obok nas na "Ouzoni Beach"?

W dzień jest bdb. Jeżeli w nocy w odległości 5m stanie namiot, może być źle.  U Ciebie słychać tylko wentylator na dużej prędkości, sprężarki wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mandrol napisał(a):

Tak "hałasuje" mój Eurom. Czy to jest głośno :mlot:

 

Miałem podławkową Trumę Saphir w mojej Hobbitce i z 50m na pewno nie było jej słychać. @Tomiy, potwierdzasz jakiś hałas, kiedy stałeś obok nas na "Ouzoni Beach"?

I jak się sprawdza przy temepraturach 30+? Ile realnie obniża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mandrol napisał(a):

Tu trochę opisałem ubiegłoroczny pobyt w Grecji ;)

 

O dzięki :) Jakoś to przegapiłem...utwierdziło mnie to w przekonaniu że te splity z Btu cirka 3000 to pic na wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mandrol napisał(a):

Tak "hałasuje" mój Eurom. Czy to jest głośno :mlot:

 

Miałem podławkową Trumę Saphir w mojej Hobbitce i z 50m na pewno nie było jej słychać. @Tomiy, potwierdzasz jakiś hałas, kiedy stałeś obok nas na "Ouzoni Beach"?

Z tego co pamiętam w ciągu dnia wszystko rozchodziło się w tle dnia, w ciszy nocnej można było słyszeć lekki szum wentylatora - ot jak ogrzewanie tumy nic denerwującego. Wieczorem nawet siedząc koło waszej przyczepy i rozmawiając nie słyszałem pracy klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku ;)

@kacperek1 ma teraz moją Hobbitkę więc pewnie potwierdzi Twoje słowa...

Nie wiem chłopaki co Wy macie zainstalowane w tych przyczepach że Wasze klimy słychać z 50 m. Na niektórych kempach to by Was na starówkach słyszeli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mandrol napisał(a):

(...)

Nie wiem chłopaki co Wy macie zainstalowane w tych przyczepach że Wasze klimy słychać z 50 m. Na niektórych kempach to by Was na starówkach słyszeli :lol:

wszystko zależy od pracy sprężarki . Sam wentylator nie jest dokuczliwy ale niektóre sprężarki potrafią się tarabanić. Mojego kolegi dachową  Trumę  słychać podczas nocnej ciszy słychać trzy parcele dalej , i  w nocy nie używa bo w środku też mu to przeszkadza  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 14:51, Dodi napisał(a):

Kurier dostarczył Medion.

Opakowanie solidne , wykonanie  bardzo ładne i wygląd estetyczny

Po kilku minutach pracy temp powietrza na wylocie 8stC (niestety nie ma upałów żeby sprawdzić w takich warunkach) . Zmierzyłem pobór mocy , około 450W  a na tabliczce podane jest 560W , nie znam się na klimatyzacjach być może pobór mocy jest większy przy wyższej temp otoczenia (może ktoś się wypowie kto jest obeznany).

Zmierzyłem hałas wydobywający się stojąc 1m od agregatu , wyszło 61dB , wg info z tabliczki 63dB. I tu mam wątpliwości, wydaje mi się to zbyt głośne, nie miałem okazji usłyszeć podławkowej lub splitów Eurom/Mestic.

Wydaje mi się że wypuszczając Medion na rynek  DE ktoś to sprawdził. Mestic i Eurom to chińczyki z dobrym marketingiem. Ale jak wspominałem nie znam się na klimatyzacjach, podchodzę do tego jako totalny laik.

Fral o którym piszesz ma 384 W

Pytanko mam. Możesz podesłać zdjęcie tabliczki znamionowej Mediona? Chodzi konkretnie o IP jednostki zewnętrznej...Nigdzie ale to nigdzie nie mogę znaleźć jakie to ma IP... . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gizbern napisał(a):

Pytanko mam. Możesz podesłać zdjęcie tabliczki znamionowej Mediona? Chodzi konkretnie o IP jednostki zewnętrznej...Nigdzie ale to nigdzie nie mogę znaleźć jakie to ma IP... . 

IPX4 (na jednostce zewnętrznej). Nie wiem ile ma Eurom ale użytkownicy piszą że trzymają je na deszczu. 
Jeśli byś go kupił napisz do mnie , podpowiem jak rozwiązać sprawę  z dużym hałasem wydobywającym się z dmuchawy jednostki zewnętrznej.

 

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 07:35, Mandrol napisał(a):

Tak "hałasuje" mój Eurom. Czy to jest głośno :mlot:

 

JMiałem podławkową Trumę Saphir w mojej Hobbitce i z 50m na pewno nie było jej słychać. @Tomiy, potwierdzasz jakiś hałas, kiedy stałeś obok nas na "Ouzoni Beach"?

Truma Saphir (czy to była wersja comfort z grzaniem?)miała podobny poziom hałasu na zewnątrz co widoczny na filmie Eurom ? 
 

W dniu 28.02.2023 o 11:28, Suzu4x4 napisał(a):

wszystko zależy od pracy sprężarki . Sam wentylator nie jest dokuczliwy ale niektóre sprężarki potrafią się tarabanić. Mojego kolegi dachową  Trumę  słychać podczas nocnej ciszy słychać trzy parcele dalej , i  w nocy nie używa bo w środku też mu to przeszkadza  :niewiem:

W Medionie (split)właśnie sam wentylator mocno  szumi (wałkowy), ale można to „stłumić”

W dniu 28.02.2023 o 08:06, Gizbern napisał(a):

O dzięki :) Jakoś to przegapiłem...utwierdziło mnie to w przekonaniu że te splity z Btu cirka 3000 to pic na wodę. 

Bierz jeszcze pod uwagę rozmiar przyczepy, Mandrol ma chyba sporej wielości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten poziom hałasu jaki generuje "normalna" klima dachowa czy monoblock przy sporadycznym używaniu jest do zaakceptowania ( te kilka dni w roku mogę się przemęczyć ) ale jeśli miałbym korzystać z klimy na co dzień tak jak korzystam w zimie z ogrzewania to bez wahania zakupiłbym dachową inverterową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

dla mnie ten poziom hałasu jaki generuje "normalna" klima dachowa czy monoblock przy sporadycznym używaniu jest do zaakceptowania ( te kilka dni w roku mogę się przemęczyć ) ale jeśli miałbym korzystać z klimy na co dzień tak jak korzystam w zimie z ogrzewania to bez wahania zakupiłbym dachową inverterową ;)

Jednostka w środku jest cicha (choć myślę ze będzie przenosić drgania  do wnętrza od jed. zewnętrznej. W okresie kiedy mam używać klimatyzacji to przebywam cały dzień na zewnątrz więc hałas wew jest mi obojętny. Bardziej jestem przewrażliwiony żeby komuś nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.