Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

@Voku dokładałeś u siebie jakąś kratkę w obudowie łóżka, żeby klima lepiej chłodziła i zasysała powietrze z budy a nie z zewnątrz?

klima nie zasysa zewnątrz, nie ma jak. Na zewnątrz jest obieg chłodzący wnętrze urządzenia. Powietrze bierze zawsze ze schowka i faktycznie kratka w schowku bardzo poprawia obieg powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Witetom napisał:

Aktualna cena u. Chińczyka 750 PLN wysyłka GLS z Hiszpani więc cena kusząca. Zastanawiam się jedynie nad wydajnością ale z drugiej strony sama "klima" pobiera maksymalnie ok.400W i jest cicha i ma małe wymiary więc nie będzie problemów z wydajnością przyłącza i trzeba by założyc, że praca będzie raczej ciągła-systematyczna. Nie liczę, że schłodzi wygrzaną orzyczepę np. w 20 minut.

Dobrze by było zamontować ją pod sufitem .

A jak chcesz odprowadzić ciepłe powietrze z skraplacza 

Ja panowie w tych waszych saphir-ach bym poprowadził zasys powietrza z pod sufitu przyczepy poprawiło by to znacznie wydajność klimatyzacji .

Wiem często jest to nie możliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sebka34 napisał:

Dobrze by było zamontować ją pod sufitem .

A jak chcesz odprowadzić ciepłe powietrze z skraplacza 

Ja panowie w tych waszych saphir-ach bym poprowadził zasys powietrza z pod sufitu przyczepy poprawiło by to znacznie wydajność klimatyzacji .

Wiem często jest to nie możliwe 

u mnie trzeba by wtedy latem chodzić w kurtce zimowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

klima nie zasysa zewnątrz, nie ma jak. Na zewnątrz jest obieg chłodzący wnętrze urządzenia. Powietrze bierze zawsze ze schowka i faktycznie kratka w schowku bardzo poprawia obieg powietrza.

A widzisz, byłem pewny że jak nie może z wnętrza pobrać odpowiedniej ilości to ciągnie ciepłe z zewnątrz

1 minutę temu, maarec napisał:

u mnie trzeba by wtedy latem chodzić w kurtce zimowej :)

Cały czas nie wiem jakim cudem... u mnie w dometicu, mimo że mocniejsza od saphira podaje ledwo chłodne powietrze. Potestuję w tym roku gdzieś w cieniu, bo w tamtym staliśmy na samej patelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

A widzisz, byłem pewny że jak nie może z wnętrza pobrać odpowiedniej ilości to ciągnie ciepłe z zewnątrz

Cały czas nie wiem jakim cudem... u mnie w dometicu, mimo że mocniejsza od saphira podaje ledwo chłodne powietrze. Potestuję w tym roku gdzieś w cieniu, bo w tamtym staliśmy na samej patelni

nie pobierze, nie ma jak.

Myślę, że nie będę miał już okazji zrobić testów klimy w upałach, ale kto wie, może się uda. W Chorwacji do tej pory nie brakowało jej nigdy mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten otwór poprawi trochę chłodzenie, ja się czasem ratuje podniesieniem łózka, ale to jak już jest naprawdę gorąco.
Przy wyjazdach na południe jak było gorąco to u mnie chodziła 24H mi nie przeszkadza ani hałas ani nic ważne że jest chłodno. W dzień zbijała tak do+/- 30C i było całkiem przyjemnie w nocy ustawiałem na 24C bo niżej było już zimno.  W Polsce używałem sporadycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sąsiedzi przy podłogowej mają przes.... i to jest właśnie problemem podłogowej że jest głośniejsza na zewnątrz niż wewnątrz, ja zawsze starałem się ustawiać gdzieś wylotem w krzaki, albo jak najdalej od somsiada :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maarec napisał:

u mnie trzeba by wtedy latem chodzić w kurtce zimowej :)

??

Dobrze stanąć obok Ciebie na kempingu drzwi otworzysz to od razu bedzie chłodniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25x25 dziura 20x20. W kompletnie niewidocznym miejscu to niech sobie będzie
C6C2654D-8D5A-4AB2-B629-6DE257FEE800.thumb.jpeg.61aea16b3ae44c52ff6ef038c1a89c3e.jpeg
Nie wiem jak u was, ale u mnie dookoła łóżek ( dużego i podkowy) są takie jakby dystanse - oparcia, tak ze 3 cm od ściany. I tamtędy świetnie powierrze spod okien idzie do klimatyzacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekzoo

A może masz filtry przysłonięte lub w jakiś sposób nie przepływa odpowiednia ilość powietrza przez wymiennik. Czujnik zamontowany na lamelach wymiennika wykrywa zbyt niską temp.  I rozłącza sprężarkę zapobiegając w ten sposób  oblodzeniu wymiennika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.