Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Dodi napisał(a):

 

Bierz jeszcze pod uwagę rozmiar przyczepy, Mandrol ma chyba sporej wielości .

Z tego co Mandrol napisał to po calym dniu chłodzenia wynik był taki że przy 31C na zewnątrz miał 30C w środku. Nawet jeżeli jego przyczepa kubaturowo jest 30% większa niż moja to jaki efekt mogę się spodziewać. Że będę miał...29C? I tak psa nie zostawię czyli nie spełnia swojej funkcji...dziękuję ale nie chcę wozić pudła które i tak nie spełni swojej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gizbern napisał(a):

Z tego co Mandrol napisał to po calym dniu chłodzenia wynik był taki że przy 31C na zewnątrz miał 30C w środku. Nawet jeżeli jego przyczepa kubaturowo jest 30% większa niż moja to jaki efekt mogę się spodziewać. Że będę miał...29C? I tak psa nie zostawię czyli nie spełnia swojej funkcji...dziękuję ale nie chcę wozić pudła które i tak nie spełni swojej funkcji

To pozostaje jazda bez klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gizbern napisał(a):

Albo zabranie monobloka który ma 9000Btu i spełni swoją funkcję...

To kup podławkową. Możesz ja wozić w bagażniku , wkładasz do przyczepy na miejscu , jedna opaska , podpinasz 3 rury  i gotowe . Używkę kupisz za 5-6 tyś 

lub Vechline 7000BT

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dodi napisał(a):

Truma Saphir (czy to była wersja comfort z grzaniem?)miała podobny poziom hałasu na zewnątrz co widoczny na filmie Eurom ? 

Podławkowa Trumy z 2010 roku chyba bez grzania- wybacz ale cepki już nie mam 5 lat...

Szczerze, nie zwróciłem uwagi (podobnie jak moja rodzinka) a skoro nie zwróciłem uwagi na hałas to oba urządzenia były tak samo ciche i nam w codziennym życiu i spaniu nie przeszkadzały ;) 

Godzinę temu, Gizbern napisał(a):

Z tego co Mandrol napisał to po calym dniu chłodzenia wynik był taki że przy 31C na zewnątrz miał 30C w środku. Nawet jeżeli jego przyczepa kubaturowo jest 30% większa niż moja to jaki efekt mogę się spodziewać. Że będę miał...29C? I tak psa nie zostawię czyli nie spełnia swojej funkcji...dziękuję ale nie chcę wozić pudła które i tak nie spełni swojej funkcji

Excuse me... Trzymajmy się faktów bo ja tak nigdzie nie napisałem...

Cytuję ponownie:

Byliśmy w sierpniu, gdzie temperatury przez kilka dni dochodziły do 37-38C. Klima zamontowana pierwszego dnia i zdjęta ostatniego dnia pobytu. Przez cały okres 15-16 dni chodziła 24h/dobę, głównie z maksymalnymi ustawieniami chłodzenia. Dlaczego? Bo nasz 3-latek w okolicach południa chodził na 2-3-godzinną drzemkę i ciężko by było wytrzymać w przyczepie przy tak wysokich temperaturach. W przyczepie temperatura na poziomie 24-27C, podczas gotowania obiadów wzrastała ale wystarczyło poczekać do wieczora i znowu przyjemnie chłodno w porównaniu do temperatur na zewnątrz. Raz nawet musiałem wyłączyć w nocy bo spadła temperatura na dworze a w przyczepie było 17C! Podczas snu, nawet na najwyższych obrotach wiatraka, szło spokojnie się wyspać. Nasi sąsiedzi też chyba nie narzekali (przynajmniej nam nic nie zakomunikowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mandrol napisał(a):

Podławkowa Trumy z 2010 roku chyba bez grzania- wybacz ale cepki już nie mam 5 lat...

Szczerze, nie zwróciłem uwagi (podobnie jak moja rodzinka) a skoro nie zwróciłem uwagi na hałas to oba urządzenia były tak samo ciche i nam w codziennym życiu i spaniu nie przeszkadzały ;) 

Dzięki za odp.

Bardzo interesuje mnie Twoja opinia na temat wydajności tych dwóch urządzeń- porównanie.
Czy taka Truma to „moc” chłodzenia w rzeczywistości np. x2?
(czytałem Twoją relacje na temat Eurom AC 2401)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Truma to x4 w porównaniu do Euroma pomimo tego, że wszystkie 3 wyloty miałem pod łóżkiem bez rozprowadzenia po całej przyczepie. Chłodziła jak głupia i dalej chłodzi. Zapytaj @kacperek1 to pewnie potwierdzi ;) Hobby 460/230cm a Adria 573/246cm to mamy sporą różnicę w kubaturze.

Znalazłem fotki- to była Truma Saphir Comfort :)

20160620_161558.thumb.jpg.dcca2e8cc759c1bd7c595c22991959da.jpg20160620_161615.thumb.jpg.46acb81cec02a9ace2e2cc40644ee12d.jpg20160620_161624.thumb.jpg.5c915d87a68d7ba193a029a6d34139ae.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mandrol napisał(a):

Myślę, że Truma to x4 w porównaniu do Euroma pomimo tego, że wszystkie 3 wyloty miałem pod łóżkiem bez rozprowadzenia po całej przyczepie. Chłodziła jak głupia i dalej chłodzi. Zapytaj @kacperek1 to pewnie potwierdzi ;) Hobby 460/230cm a Adria 573/246cm to mamy sporą różnicę w kubaturze.

Znalazłem fotki- to była Truma Saphir Comfort :)

20160620_161558.thumb.jpg.dcca2e8cc759c1bd7c595c22991959da.jpg20160620_161615.thumb.jpg.46acb81cec02a9ace2e2cc40644ee12d.jpg20160620_161624.thumb.jpg.5c915d87a68d7ba193a029a6d34139ae.jpg

 

 

To faktycznie spora różnica , Comfort to miałeś z grzaniem .Przy takiej wydajności Truma to zapewne wystarczy 4-5h przed spaniem odpalić żeby schłodzić przyczepkę.

Widzę że nie miałeś wyciągniętych rur pod sufit, nie było efektu że było zimno w nogi a i góry było duszno ? ?

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał(a):

To faktycznie spora różnica , Comfort to miałeś z grzaniem .Przy takiej wydajności Truma to zapewne wystarczy 4-5h przed spaniem odpalić żeby schłodzić przyczepkę.

Widzę że nie miałeś wyciągniętych rur pod sufit, nie było efektu że było zimno w nogi a i góry było duszno ? ?

A jakiej wielkości masz przyczepę? U mnie wyloty w jednym punkcie pod łóżkiem w ogóle się nie sprawdziły, przy łóżku zimno a im dalej tym bardziej gorąco. Żeby to efektywnie chłodziło najlepiej mieć szafę na środku przyczepy i z tej szafy na górze 3 wyloty w 3 strony. A jeszcze jak najbliżej Klimy bo im więcej rury tym gorzej. 

Układ idealny pod te klimy
 

 

Komfort_160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Voku napisał(a):

A jakiej wielkości masz przyczepę? U mnie wyloty w jednym punkcie pod łóżkiem w ogóle się nie sprawdziły, przy łóżku zimno a im dalej tym bardziej gorąco. Żeby to efektywnie chłodziło najlepiej mieć szafę na środku przyczepy i z tej szafy na górze 3 wyloty w 3 strony. A jeszcze jak najbliżej Klimy bo im więcej rury tym gorzej. 

Układ idealny pod te klimy
 

 

Komfort_160.jpg

2,3x5,5 bez dyszla , ale rury musiałbym chyba wyciągnąć pod sufit. Taki układ mogę zastawiać (wyjściem z szafy). Dzięki

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Truma Saphir Comfort nie powala wydajnością jeśli nie ma wyprowadzeń od sufit bo np. układ przyczepy nie pozwala. Mam taką bo kupiłem razem z budą, ale gdybym miał montować sam, to tylko dachową. U mnie są dwa nadmuchy przy podłodze i mrozi kostki, a u góry człowiekowi para uszami ulatuje. Dorobiłem trzeci nawiew pod sufit i jest ciut lepiej, ale dupy nie urywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ogarnie, mojej Hobby 560 Podłogowa Dometic HB 2500 nie dawała rady.
Ogólnie doradził bym jak pisałem dachową nie zajmuje miejsca, nie trzeba dziurawić podłogi, nie ma zabawy z rurami i jest cholernie wydajna i przede wszystkich cicha na zewnątrz mam obecnie klmę truma aventa comfort . Kampera 7,5m schładza z palcem w nosie w Greckim słońcu. Ale kto co tam lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.