Skocz do zawartości

akumulator - jaki wybrać?!


miodziomiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kwasiaka głębokiego rozładowania AutoPart chyba 105 Ah i działa bez zarzutu. Cały weekend na nim przeżyliśmy bez rozładowania. I mam ten akumulator w środku w przyczepie pod łóżkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Batman napisał:

Mam kwasiaka głębokiego rozładowania AutoPart chyba 105 Ah i działa bez zarzutu. Cały weekend na nim przeżyliśmy bez rozładowania. I mam ten akumulator w środku w przyczepie pod łóżkiem.

Zakładam że masz odprowadzenie gazów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jaki akumulator wybrać ? Producent i pojemność 

potrzebuję wykorzystywać go do zasilania przyczepy na jedna noc, po tym czasie będzie podpinana na kempingu do 230v więc aku będzie ładowany.

-mover

-zasilania wentylatora Truma (max 10h)

-oświetlenie LED (max 4h)

-spłuczka

-pompka wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten: 

W ostatnim tygodniu, jeden z moich uczniów, sięgnął z magazynu po nowy  akumulator, do jednego z aut klientów 12V/80Ah/800A . Ja zawsze , z uwagi na fakt, że nasza firma kupuje akumulatory w dużych ilościach ( nie ważne jaki producent ) przed zamontowaniem, doładowujemy te akumulatory. Akurat na kilku paletach były te wyżej wymienione. Uczeń pobrał z magazynu , sprawdził testerem prąd akumulatora i pokazał wynik. To co mnie zaskoczyło, to prąd rozruchu. Akumulator AGM, jest z listopada 2021, czyli trochę już u nas "leżał".

 

AGM Volvo V60.JPEG

Sprawdziłem kilka innych i wynik był całkowicie inny - maks. prąd rozruchu 720 A. Trzeba było doładować pozostałe.

Ten na zdjęciu był tylko o 112 gram cięży od innych rówieśników. Sprawdziliśmy innym testerem wynik podobny.

Nie został zmontowany, w poniedziałek zostanie rozładowany i zobaczymy jaką ma pojemność.

Co wy na to ?

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Helmut napisał:

Co wy na to ?

Jeden poprawnie wykonany ;) 

A na poważnie w samochodzie też mam podobną sytuację. Akumulator fabryczny EFB. Tester też pokazuje mi znacznie wyższą wartość prądu rozruchowego niż wynikało by ze specyfikacji. Wychodzi na to, że producent podaje wartość minimalną ( najgorszego dopuszczonego produktu ) :hmm:

Ciekawy jestem wyników po naładowaniu pozostałych i przeformatowaniu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2022 o 11:59, Batman napisał:

Mam kwasiaka głębokiego rozładowania AutoPart chyba 105 Ah i działa bez zarzutu. Cały weekend na nim przeżyliśmy bez rozładowania. I mam ten akumulator w środku w przyczepie pod łóżkiem.

Kupilem taką przyczepę i Zobacz co zrobił kwasiak w szafie podczas podłączenia do panela PV. Nie wiem ile czasu to trwało ale pewnie trochę kwasu wyparowało a może i się wylało. Szafki podmokły od spodu, łączenie ściana - podłoga się rozlazło, rozwarstwilo się kilka warstw sklejki, okleina schodzi pod paznokcjem.

Zaczynam to naprawiac dobrze ze nie ma z tym dużo pracy. 

20220831_150234.jpg

20220905_005335.jpg

20220903_204532.jpg

20220903_201635.jpg

20220903_204551.jpg

20220905_121701.jpg

20220905_121701.jpg

20220905_121716.jpg

20220905_121703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiak był pęknięty czego właściciel nie zauważył podczas wstawiania go na nowe  miejsce. Drgania podczas jazdy dołożyły swoje do przecieku i teraz szukamy winnego. Mam do czynienia z akumulatorami od kilkudziesięciu lat i zawsze oglądam "nówkę" z każdej strony przed montażem - również od dołu i dlatego takiej wtopy nigdy nie miałem.

Edytowane przez Lepciak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 14:54, BUMERANG napisał:

Jeden poprawnie wykonany ;) 

A na poważnie w samochodzie też mam podobną sytuację. Akumulator fabryczny EFB. Tester też pokazuje mi znacznie wyższą wartość prądu rozruchowego niż wynikało by ze specyfikacji. Wychodzi na to, że producent podaje wartość minimalną ( najgorszego dopuszczonego produktu ) :hmm:

Ciekawy jestem wyników po naładowaniu pozostałych i przeformatowaniu tego.

I tego naprawdę dobrego klient nie dostał, mechanik wziął dla siebie :)

Jeśli chodzi o fabryczny aku z pierwszego montaż, to w zasadzie nie kupi się na rynku aftermarketowym takiej jakości aku, który trafia na pierwszy montaż (przynajmniej u wielu producentów tak jest).

Może u Helmuta zawieruszyła się pod etykieciarkę sztuka z wykonania na pierwszy montaż :)

Ja z tej firmy też spotkałem się z odstępstwem jakościowym, niestety in minus, aku w niebieskim pudle, wieko odsadziło od korpusu. Owszem, pierwszy padł regulator ładowania, ale aku nie potrafił odprowadzić gazów i bum! cała komora silnika, silnik, osprzęt zabryzgane kwasem siarkowym, pasywowane roztworem bodajże sody i długo płukane, bo nie szło inaczej czyścić jak po całości, tak wszędzie bryznęło, parę elementów zostało w ciapki (farba zeszła), trochę izolacji wiązek było do naprawy, nie przeżyły przewody wysokiego napięcia, akurat najmocniej poszło w tę stronę (z okolic nadkola na cały silnik...). Co ciekawe, aku został przyjęty do procedury gwarancyjnej, a sprzedawca wiedział, że poszedł regulator i aku był przeładowany, więc musiał gazować (napięcie było ewidentnie za wysokie). Mimo to aku został wymieniony, bo miał... fabrycznie niedrożne odprowadzenia gazów, została stwierdzona wada wytwórcza, w której powinny zadziałać odprowadzenia, a nei działały.... 

Więc jak pech, to pech, ale że z kwasiakiem może się coś zadziać, jak będzie pech, to widowiskowo (w cepie mniejsze prawdopodobieństwo, jeśli używa się sprawnego regulatora i sprawnego aku, który zwłaszcza nie capi siarkowodorem i nie gazuje jak wściekły od razu przy podpięciu). A jak widać, korpus też może okazać się nieszczelny, i to nawet z błahego powodu, niedokładność produkcyjna albo ktoś gdzieś mało delikatnie się z aku obszedł, ot, nawet postawł ciężki aku z impetem na czymś, w fabrce/transporcie/u sprzedawcy.

 Już mam już w budzie prawielnie, po 5 latach zdaje sięz kwasiakiem, w końcu AGMa, śpię spokojniej, chociaż niezależnie "odkupiłem" nowe 100Ah w kwasie (Jenox Hobby, co cię nie zabiło, to można jeszcze raz, z możliwością podłączenai dorobionym odprowadzenia gazów) do silnika do pontonu,awaryjnie do budy gdyby prądu brakło, i na wypadek jakiegoś blackoutu. W terenie można to naładować czymklwiek, choćby samoróką lub ruskiem, i to jest spora zaleta. Gdzie tam latać np. po wsi za ładowarką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

Ja z tej firmy też spotkałem się z odstępstwem jakościowym, niestety in minus

Tak to fakt. Dlatego nie mamy już akumulatorów Bosch, choć wcale nie dyskredytuje tych produktów. 

Wg. mojej oceny, każdy producent akumulatorów, ma jakiś swój dobry flagowy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.01.2023 o 10:14, Dodi napisał(a):

Ktoś wypowie się na temat tego aku?

Konkretnie tego to nie ale firmę mogę polecić. W motocyklu Yuasa AGM wytrzymał mi 11 lat. Teraz mam drugi taki sam 4 lata i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.04.2021 o 14:01, Marcin T napisał(a):

Właśnie wczoraj skończyłem dłubać z mocowaniem akumulatora u siebie. Dolna część obudowy przykręcona do podłogi.2.JPG.35748161df416a4d9f946795691ab7cf.JPG

3.JPG

Bardzo ładnie wykonane.

możesz napisać jak sprawdza Ci się ten aku? I gdzie kupiłeś taką obudowę ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dodi napisał(a):

możesz napisać jak sprawdza Ci się ten aku? I gdzie kupiłeś taką obudowę ? ?

Obudowę kupiłem w sklepie szopeneria. Widzę, że teraz sprzedają na Allegro.

Akumulator robi swoją robotę zgodnie z oczekiwaniem. Jak na moje potrzeby to i tak za duży. Osadziłem go niemal dwa lata temu i tak siedzi bez wyciągania do teraz, pilnowany przez ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.