Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja fitness od urodzenia :) :) :) ale półtorej mogę ani w jedną ani w drugą nie dać rady :) :) B)

 

A po co pchać ja błagalnie będę patrzeć na sąsiadów :bukiet::):) już trenuję "oczy na kota w butach ze Shreka" :):)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a jeśli nadal sie upierasz to podaj ustawę albo kodeks drogowy albo cokolwiek a nie tylko własna opinię

 

Ile razy mogę pisać to samo? Przeczytaj i zrozum. Jeżeli nie to jeszcze raz...

 

Art. 88 ust. 2 pkt 3 b Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym.

Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

kategorii B:

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz jak sie przyjedzie to sasiadow moze nie byc, bo leza bykiem na plazy albo gdzies lazikuja. A my mamy zawsze takie szczescie ze jak przyjezdzamy poza sezonem to jestesmy najmlodsi na kampingu chociaz juz swoje latka mamy hihi i jakos tak gloopio jak dziadki biara sie za pchanie.. jeszcze cos im sie stanie i bede miala na sumieniu :bukiet:

 

Mover to takie uzadzenie elektryczne ktore napedza kola przyczepy i pilotem mozesz sobie wstawic przyczepe gdzie chcesz ... dziala na podobnej zasadzie jak naped w czolgu hihi to tak tylko zeby przyblizyc.

A ze jest dosc drogie to trzeba zbierac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mover to takie uzadzenie elektryczne ktore napedza kola przyczepy i pilotem mozesz sobie wstawic przyczepe gdzie chcesz ... dziala na podobnej zasadzie jak naped w czolgu hihi to tak tylko zeby przyblizyc.

A ze jest dosc drogie to trzeba zbierac ...

 

Już mi się podoba :bukiet:B):) a mężowi będzie jeszcze bardziej bo on lubi wszystko co jest podobne w działaniu do "wyciągarki"

Możesz mi na prv lub t podać jakiś link? Będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety chca 1500 euronow... ale znalazlam w Holandii za ok 800 euronow Tam jest taki wielki sklep ze sprzentem karawaningowym w Obelink i sprzedaja pod swoja flaga "ichniejszego" movera, teraz dowiaduje sie pomalu co inni mysla na temat tego urzadzenia.

 

aha mover-ow jest pare nie tylko Truma-y, jest jeszcze firma Reich, Euromover, RK-mover, powrwheel i pare innych ale juz nie pamietam dobrze nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem, poczytałem, pomyślałem i reasumując temat możemy w tym przypadku:

1. Mając kategorię B holować przyczepę o DMC do 1360kg

2. Mając kategorie B+E holować przyczepę o DMC do 1500kg.

 

Czyli od początku akubit miał rację.

 

Przepisów nie będę przytaczał, bo wszystko już było :)

 

PS. Olga, można stracić głowe w tym wszystkim B) Życzę szybkiego załatwienia sprawy z przyczepą i udanych urlopów :bukiet::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary - bardzo dziękuję :)B):)

 

Wszystkim dziękuję za tak żywiołowe zaangażowanie się w sprawę możliwości mojej Hondzi i możliwości kategorii a zwłaszcza tym, co to dzielnie i zawzięcie tłumaczyli B):):)

 

--------------------

 

Pytanie kolejne - tylko nie bijcie :bukiet:

 

Cóż to takiego "stabilizator jazdy" i czy jest to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, jeszcze dodam system antypoślizgowy do przyczepy i będziesz miała komplet http://kuszpl.movera.com/?navID=89&pID=20847&tpl=details&intobasket=20847::148424&basketvalue=1&PHPSESSID=6d713f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję :)

 

O matko ale to drogie :bukiet:

W ogłoszeniach o sprzedaży widuję stabilizator jazdy ale systemu antypoślizgowego jeszcze nie widziałam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system antyposlizgowy dziala na podobnej zasadzie jak stabilizator z tym ze samoczynnie wyhamowuje przyczepe jak sie zaczyna bujac. Stabilizator jest urzadzeniem mechanicznym, a ten system antyposlizgowy elektrycznym.. trzeba podlaczyc do pradu, co jest mozliwe tylko w 13-sto pinowych wtyczkach.

 

ps jak dla mnie za duzo tego dobrego i niepotrzebne wywalanie kasy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.