Jump to content

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor

Olga
 Share

Recommended Posts

Witam Państwa serdecznie po raz pierwszy.

Prosiłaby o podpowiedź i jakieś sugestie, bo jesteśmy z mężem na etapie wyboru przyczepy, a to niezmiernie ważny moment.

Będziemy podróżować z malutkim dzieckiem głównie w ciepłe miesiące, więc jak na razie najbardziej ze zdjęć i opisów podoba nam się model Hobby 540. Nie bardzo wiemy czym różnią się pod modele marki Hobby na przykład Excellent do Prestige i jakoś nikt mi nie wyjaśnił ze sprzedających. Ale w każdym razie im jaśniej w środku tym lepiej. Zależy mi na dwóch pomieszczeniach, pełnej łazience, kuchence, piekarniku, zlewie, ogrzewaniu itd. Masa całkowita przyczepy nie może być większa niż 1500 - taką mamy rejestrację na hak.

I tu pojawia się pytanie. Nowa przyczepa jak dla nas ze względów finansowych absolutnie nie do osiągnięcia, a w używanych rozstrzał wiekowy jest blisko dziesięcioletni więc i ceny bardzo różne. Mam kilak pytań

- jak sprawdza się model Hobby 540 może ktoś z Państwa go posiada

- czy jest coś, na co absolutnie powinnam zwrócić uwagę, czy dany model ma. Na przykład czystałam, że przyczepa ma ogrzewanie elektryczne i gazowe. Czy jezeli ma tylko gazowe to jest za mało lub ma to jakieś dodatkowe wady.

- czy może jest na rynku jakiś podobny model do Hobby 540 a jest jego lepszym odpowiednikiem.

Prosiłabym o doradzenie modelu i podpowiedzi donośnie tego, co jest niezbędne w praktycznym użytkowaniu lub co niezmiernie ułatwia życie w przyczepie.

Pozdrawiam Olga

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Olga

76

• Jule

36

• akubit

27

• Maras

9

Top Posters In This Topic

Posted Images

witaj Olga :niewiem:

w Hobby tak jak w innych przyczepach nazwy okreslaja model przyczepy. W Hobby jest tak:

Excellent, to klasa wstepna

De Luxe, to przewaznie model ktory jest design-sko najbardziej na topie tak wewnatrz jak i na zewnatrz.

Prestige, to modele bardziej tradycyjne w wystroju

Excelsior, to wyzsza polka w modelach Hobby

co do tego czy sa lepsze przyczepy od Hobby to napewno sa, Hobby to taka srednia polka, tylko ze w uzywanych przyczepach nie najwazniejsze jest co to za przyczepa, wazne zeby byla sucha i sprawna technicznie.

Och dziękuję Jule :]:niewiem:

No w końcu wiem czym się je te modele 'je', teraz muszę dopowiedzieć się czy tylko wystrojem, kolorem szafek się różnią czy czymś jeszcze.

Właśnie Was czytam i czytam, troszkę a nawet bardzo jestem zagubiona. Każdy model to niespodzianka a do tego wielka niewiadoma.

Spodobał nam się model Hobby 540 ze względu na duże łóżko (będziemy spali razem z maluchem) i na oddzielny pokój będzie możliwość popracowania na boku lub zdrzemnięcia się w porze obiadowej. Im więcej czytam, tym mniej wiem, dlatego tek zależy mi na podpowiedzi. Planuje odwiedzić w najbliższym czasie komisy i wypożyczalnie i organoleptycznie sprawdzić jak przyczepy wyglądają. Jeżeli nie Hobby 540 to na jaki model powinnam zwrócić uwagę.

Nie chciałabym kupować modelu jakoś bardzo starego ale swoje lata będzie zapewne miał.

A może możecie polecić jeszcze mi jakiś 'prawdomówny' komis w okolicy Wawy lub Siedlec?

organoleptycznie sprawdzić jak przyczepy wyglądają.

Myślę,że to najlepsza wersja. :niewiem:

Olga, to tez nie jest takie proste :niewiem: Hobby 540 ma az 6-sc mozliwosci "ulozen" wyposazenia wewnetrznego... wazne jest jakie litery sa po tym 540

http://www.hobby-caravan.de/index.php?active_id=22&from_internal_page=%2Fmain.php&PHPSESSID=5abbebc0365f371dd5d9138a454de5b7

kolor szafek i obiciowki jest juz sprawa kupujacego, zawsze mozna wybrac miedzy np klonem, brzoza czy debem itd w tanszych modelach wybor jest mniejszy w drozszych paleta jest zawsze wieksza.

A jeszcze co do ogrzewania i sprzetu technicznego, to patrz zeby bylo i na gaz i na 230/12V ... to umozliwi Wam bezstresowe uzywanie przyczepy. Na kampingach gdzie jest prad w przyzwoitej cenie, lub wliczony w cene kampingowa szkoda uzywac gazu... a tam gdzie jest zabojczo drogo mozna wspomagac sie gazem.

Uważam że nie ma możliwości sprowadzenia do Polski przyczepy w idealnym stanie i zarobienia na takiej transakcji. Dlatego odradzałbym Wam kupowanie przyczepy od handlarza i wyjazd np. do Berlina. Na stronie mobile.de jest duży wybór. Można też przejrzeć oferty na niemieckim ebay. No i jak chcecie kupować przyczepę o tej masie potrzebne będzie prawo jazdy B+E. Pozdrawiam.

Hmmmm ...

Czy CRV -ką o masie DMC 1930 mogą ciągnąć przyczepę o masie DMC 1500? Łącznie zestaw ma poniżej 3500 więc czy prawo jazdy E jest potrzebne? Liczyłam, że uda się tylko z B.

Masa własna CRV to 1360 kg

W dowodzie napisane jest, że można tym samochodem z hamulcem najazdowym ciągnąć przyczepę o masię 1500 a bez hamulca o masie 600 kg.

Czy CRV -ką o masie DMC 1930 mogą ciągnąć przyczepę o masie DMC 1500? Łącznie zestaw ma poniżej 3500 więc czy prawo jazdy E jest potrzebne? Liczyłam, że uda się tylko z B.

Jest poniżej 3500 więc możesz, ale pamiętaj, że ten ogon jest naprawdę ciężki, więc prędkośc max takiego zestawu myślę, że oscylować będzie coś koło 80 km/h. A co do Hobby, nie nastawiaj się na konkretny model, który spodobał Ci się z opisów i ze zdjęć w internecie. Jedź do kilku komisów, pooglądaj przyczepy sprzedawane prywatnie i wtedy sobie zdecyduj co chcesz. Marka jest nieistotna, tylko stan techniczny i wyposażenie które Ci odpowiada. No i odpowiedz sobie na pytania: czy potrzebna taka duża przyczepa, ile czasu rocznie będziesz w niej spędzać, jakie przebiegi robić, czy wypoczynek będzie stacjonarny czy objazdowy, no i czy kupujesz przyczepę na dłużej, czy tylko na kilka sezonów, bo dzieci jednak szybko rosną.

To niestety, możesz tylko do 1360kg DMC przyczepę kupić :niewiem:

DMC przyczepy nie może przekraczać MW samochodu.

Masa własna CRV to 1360 kg

W dowodzie napisane jest, że można tym samochodem z hamulcem najazdowym ciągnąć przyczepę o masię 1500 a bez hamulca o masie 600 kg.

auto ciagnac moze, ale jak szary napisal ... przy kat B - DMC przyczepy nie moze przekraczac masy wlasnej auta. Jak chcesz ciagnac ciezsza przyczepe musi byc B+E

Ok bardzo dziękuję, już rozumiem, to muszę szukać do masy auta.

To w takim razie nie mogę kupić 540 bo ma napisane: "masa własna 1181 kg + dopuszczalna ładowność 319 kg = 1500 kg DMC"

czy ewentualnie wchodzi w rachubę coś takiego http://moto.allegro.pl/item317160228_z_wyzszej_polki_hobby_535_prestige_94r.html

szary11, Jule, no co wy robicie dziewczynie wodę z mózgu.

CRV-ka ma masę 1930 kg, a to jest raczej większe od 1500 kg, więc ciągać może na "B"

Edit:

Sorki nie doczytałem. Rzeczywiście MW jest 1360 :niewiem: Ale to jakoś w przepisach tak głupio było, że chyba masa DMC przyczepy nie może przekraczać rzeczwistej masy holownika, czyli jak w danym momencie doładuje Hondzinę to by mogła, chyba , tego nie jestem pewien, ale tak gdzieś usłyszałem.