Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Mając kat.B możemy prowadzić sam. Ba, nawet ciągnąć przyczepkę (nie przekraczając 3,5t).Możemy prowadzić busa DMC 3500kg. Ale wtedy nie możemy ciągnąć wtedy nawet sanek bo przekroczymy magiczne 3,5t. Nie można prowadzić ciągnika choć jest bardzo lekki ale DMC ma duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mając kat.B możemy prowadzić sam. Ba, nawet ciągnąć przyczepkę (nie przekraczając 3,5t).Możemy prowadzić busa DMC 3500kg. Ale wtedy nie możemy ciągnąć wtedy nawet sanek bo przekroczymy magiczne 3,5t. Nie można prowadzić ciągnika choć jest bardzo lekki ale DMC ma duże.

 

nie mowimy tu o kat B .. tylko o B do E to jest jedna sprawa, a druga to przy B oprocz nie przekroczenia magicznego trzy i pol tony jest jeszcze jeden warunek .. DMC przyczepy nie moze przekroczyc MW ciagnika ... ale my nie mowimy o B !!!

 

ps zauwazyliscie jaka cierpliwoscia wrodzona sie wykazuje :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kat.B możemy prowadzić sam. Ba, nawet ciągnąć przyczepkę (nie przekraczając 3,5t).Możemy prowadzić busa DMC 3500kg. Ale wtedy nie możemy ciągnąć wtedy nawet sanek bo przekroczymy magiczne 3,5t. Nie można prowadzić ciągnika choć jest bardzo lekki ale DMC ma duże.

 

Poczytaj sobie trochę na ten temat. Nawet kilka postów wyżej Jule podała linka do forum policyjnego, gdzie było wszystko wyjaśnione. Do busa o DMC 3500kg można doczepić przyczepkę lekką (do 750 kg DMC) i jechać z kat. B zestawem o masie 4250kg.

Poczytaj, bo już nie mam siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż pojechał jeszcze raz do tej Okręgowej Stacji i mam przed sobą dziennik ustaw i cytuję:

Dziennik Ustaw Nr 103 Poz 1085 Paragraf 3.1 punkt 4. podpunkt 4 z 30 kwietnia 2004 roku

 

Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego

:hehe: dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta

d) 3500 KG,

z tym, że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku numer 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep Dz.U z 2004r.Nr 5, poz 30) masa ta może ulec zwiększeniu do 150% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków."

 

Według nich możemy spokojnie ciągnąć 1500 kg ponieważ mamy łączną masę zestawu wbitego na tabliczce znamionowej 3430 minus DMC samochodu 1930 wynosi 1500 a urządzenie sprzęgające czyli hak w dowodzie rejestracyjnym ma w dowodzie homologację dla przyczepy z hamulcem 1500.

 

Nie wyklucza to naszego podjechania do drogówki aby drążyć temat dalej. W każdym razie według obowiązującego dziennika Ustaw z kwietnia 2004 spokojnie możemy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby ciągnąć w Waszym przypadku przyczepę 1500kg trzeba mieć do tego uprawnienia, czyli B+E.

To co zacytowałaś to tylko warunki techniczne pojazdów, które oczywiście muszą być spełnione i o tym była już mowa kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bukiet::bzik::hehe: Ok!!!

Ja się nie upieram o kategorię, mi chodzi o warunki dopuszczenia ciągnięcia przez mój samochód przyczepy 1500, a nie prawo jazdy.

 

Po prostu tan temat dotyczy:

a) warunków samochodu według ustawy i jego uprawnienień

:) warunków w prawo jeździe i kategorii

 

Łatwiej i taniej zrobić E do B, niż zamieniać samochód! :hehe:

 

Zrobimy więc E do B i spokojnie ciągniemy naszą wymarzoną 1500 :)

 

:) :) :)

 

Powracam do szukania 1500 :hehe::hehe::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ty napisac pi.pi.pi.pi................ bo juz nie moge

 

1.Jaka masz DMC zestawu (samochod+przyczepa) w dowodzie?

2. Jak masz DMC przyczepy w dowodzie?

2. MAJAC B+E MOZEEEEEEEEEESZZZZZZZZZZZZZZZZZZ CIAGNAC 1500 kg

 

A ok jak juz wszytko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się, że wreszcie jest jasne. Napisałem w międzyczasie 19 postów o tym. Jeszcze raz odsyłam : wczoraj 16:47.

:bukiet:

 

drogi kolego poczytaj przepisy

 

auto o DMC 1930 kg moze ciągnąć przyczepę o DMC 1500 kg - i nie wymaga sie do tego kategori E

 

jeśli przyczepa miała by DMC 1600 kg wtedy potrzebne było by E

 

koniec i kropka i nie przeginaj z własnymi interpretacjami

 

a jeśli nadal sie upierasz to podaj ustawę albo kodeks drogowy albo cokolwiek a nie tylko własna opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz 1500kg ale z kategorią B+E. No już jaśniej chyba nie można
Przecież wszystko jest jasne, tylko dlaczego nie chcecie tego zrozumieć
Wcale nie jest, bo przedtem było napisane, że bez względu na kategorię nie można holować przyczepy cięższej od holownika :bukiet: Nic już nie kapuję, dobrze, że moja przyczepa ma DMC 850 kg, więc nie mam problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz 1500kg ale z kategorią B+E. No już jaśniej chyba nie można
Przecież wszystko jest jasne, tylko dlaczego nie chcecie tego zrozumieć
Wcale nie jest, bo przedtem było napisane, że bez względu na kategorię nie można holować przyczepy cięższej od holownika :) Nic już nie kapuję, dobrze, że moja przyczepa ma DMC 850 kg, więc nie mam problemów.

 

ale Olgi auto nie jest ciezsze od przyczepy bo wazy prawie 2t :) jak przestaniecie mieszac kat B i kat B-E .. to bedzie git :)

 

camper4x4

 

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

1) kategorii A - motocyklem,

2) kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW,

3) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

B) pojazdem, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

4) kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla,

5) kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

6) kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nie przekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

7) kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

8) kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

9) kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym,

10) kategorii B+E, C+E lub D+E - pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą,

11) kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego,

12) kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.

 

ps... a przyczepy 1600kg to Olga nawet z calym alfabetem nie moze ciagnac :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps... a przyczepy 1600kg to Olga nawet z calym alfabetem nie moze ciagnac :bukiet:

 

:):):)B) hihihihihihi i z pomocą niecenzuralnych słów też jej nie uciągnę ... zwłaszcza po piachu i bez samochodu ..... :):)B):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się, że wreszcie jest jasne. Napisałem w międzyczasie 19 postów o tym. Jeszcze raz odsyłam : wczoraj 16:47.

:bukiet:

 

B):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps... a przyczepy 1600kg to Olga nawet z calym alfabetem nie moze ciagnac :bukiet:

 

B)B):):) hihihihihihi i z pomocą niecenzuralnych słów też jej nie uciągnę ... zwłaszcza po piachu i bez samochodu ..... :):):):)

 

ciagnac to maly pikus, Ty sie lepiej na jakis fitnes zapisz zebys te poltora tony popchnela :)

 

ja wlasnie na Mover-a zbieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.