Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maras - cieszę się :]:-]:]

A jakiego masz Knaus'a i czy jesteś zadowolony?

 

 

 

Mój KNAUS to chyba najstarsza budka w naszej ,,stajni" 1975 r. :]Andriu miał KNAUSa rocznik 71 ale sprzedał , jeszcze Jacek1 ma starszą ale nie pamiętam rocznika .Więc chyba ? moja jest najstarsza.

Przyczepa moja to prawie z tego samego rocznika co moja żonka :niewiem: więc już swoje latka ma , przez 15 lat użytkowania jestem z niej bardzo zadowolony. A ,że rodzinka się powiększyła to czas na zmianę ... przyczepki oczywiście :] niech dziewczyny mają wygodnie :] i napewno będzie to KNAUS.

 

Zdaje sobie sprawe z tego ,że dzisiejsza produkcja przyczep to już nie to samo co 30 lat wstecz i napewno teraz żadna nowa nie wytrzyma pod gołym niebem przez tyle lat. Ale ta już będzie stała w garażu. Oglądałem ,dotykałem i nawet macałem różne marki i najbardziej odpowiada mi KNAUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani takich highway-ów, ani takich parkingów, ani takich kempingów.

Zatem szkoda czasu.

Mam znajomego z Germanii, ma takiego amerykańskiego, długaśnego kampera ze wszystkim.

Jeżdzenie nim gdziekolwiek i zaparkowanie to problem sam w sobie.

Europa mała jest po prostu.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - Ceny u nas są straszne, generalnie jak oglądam to przyczepy w granicach 30.000 i tak mają duże zużycie materiału. No ale to chyba kwestia importów w takim a nie innym stanie technicznym. No i nie ma u nas jeszcze rynku pierwszej ręki czyli przyczepa sprzedawana przez osobę, która jest jej pierwszym właścicielem. No kampery takie są, a jakże, no ale cena też jest! W weekend oglądałam kilka przyczep, do 95% nawet nie weszliśmy bo złom straszny, weszliśmy do takich za 40 i powiem, że jak za te pieniądze to .... ja dziękuję postoję. To odpada, tamto wisi, połowa listew nie dolega, pokrowce do zmiany, gąbki również no i materac. No i podłoga czyli wykładzina ale to chyba w każdej się zmienia oprócz nowych.

Gdybym miała gotówkę, to bym bez zastanowienia ściągnęła coś z USA, Europa za 10 lat zacznie takie produkować, no ale gotówki nie mam, a kredytu w USA mi nikt nie da :niewiem:

 

Ale fajne te przyczepy ach ach ach!!!!!!

 

I dlatego ja kupując w zeszłym roku przyczepkę po obejrzeniu kilku takich "cudów" szarpnęłem się na kredyt i kupiłem nową w zblizonej cenie. Co prawda mała i tzw golas ale bez tych wszystkich niespodzianek. Co do braku różnych bajerów które mają przyczepy z drugiej ręki to ja powoli również dojdę do tych udogodnień, a co ważne robionych pod moje potrzeby i mój gust.

 

p.s. 1. nie chcę być źle zrozumiany przez tych którzy kupili używane przyczepy że się wywyższam - po prostu nie miałem siły i czasu tak jak wy na szukanie tej jednej jedynej a po drugie - nie za bardzo potrafię robić takie remonty po których przyczepa wygląda super.

 

p.s. 2 - też mam Knausa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jej, nie wiedziałam że tyle napisaliście, bo mi jakoś powiadomienia nie przyszły.

 

Główny problem z taką przyczepę to samochód. No generalnie musi być duży i swoje ważyć. A nawet taką propozycję znalazłam w kraju link do przyczepy No przyczepka fajna, generalnie cały komplet fajny, cena zdecydowanie mniej fajna. A przyczepa zamontowana na samochód z siodłem. To jednak zupełnie inny świat.

Ale będąc na parkingu z takim zestawem pewnie się jest atrakcja okolicy :niewiem::niewiem::niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

bardzo proszę o odpowiedź, jesli w złym dziale to bardzo przepraszam

 

piszę tu bo mowa o przyczepie typu hobby

 

szukam fajnej przyczepi i cięzko jest kupić fajną z fajnym przedsionkiem. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy i dokupieniem do niej osobno przedsionka, ale nie wiem jak się zabrac do szukania przedsionka? Każdy model przedsionka będzie pasował ? czy do Hobby muszę szukac jakiegoś konkretnego, czy tylko wystarczy brać pod uwagę wymiary przyczepy i problem z głowy ...

 

Fajny przedsioenk nowy nawet możńa kupić już za 500 euro, więc nienajgorzej moim zdaniem

 

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie :piwo:

Temat zakładałam o Hobby, bo szukałam swojego miejsca w temacie przyczepowym. Szukaliśmy, myśleliśmy, kombinowaliśmy, rozliczaliśmy plusy i minusy każdej przyczepy, tasowaliśmy nasze oczekiwania i robiliśmy listy, w końcu kilka tygodni temu kupiliśmy i mamy nasz zestaw. Mieliśmy bardzo dużo wymagań i dało się je spełnić a nawet więcej. Przyczepka ma nawet movera :piwo: i stałą złączkę do gazu miejskiego :hop1:, której pewnie w najbliższym czasie nie wykorzystamy ale za granica, kto wie. W każdym razie jestem szczęśliwa, bo nie musieliśmy z niczego rezygnować - chodzi o wyposażenie :]

 

Jule nas zdecydowanie zaraziła Columbusem i nie mogliśmy już postąpić inaczej jak kupić Westfalię Columbusa :] :] :] a że ciężka to strasznie przyczepka bo 1740 to pociągnęła za sobą a raczej działo się to równocześnie, zamianę naszej CRV'ki na Chevroleta Blazera :] Chevroleta Blazera już kiedyś mieliśmy i szczerze kochaliśmy ten samochód, więc z wielką radością wróciliśmy do tego sprawdzonego już u nas w domu modelu. Samochód sprawuje się świetnie, a jak będzie się sprawowała przyczepka, to już ocenimy wkrótce :]

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Jule i Darkowi za wsparcie, pomoc merytoryczną i duchową :przyczepa::blagac::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga,

fiufiu, przyczepa pierwsza klasa :blagac:

 

Dziękuję :piwo: Strasznie się z niej cieszymy!

 

Nie wiem czy widać na zdjęciach ale to układ z łóżkiem francuskim i zamykaną sypialnią. Jesteśmy zauroczeni :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam również Wam wszystkim podziękować, że braliście udział w moim temacie. To właśnie dzięki Waszym odpowiedziom, sugestiom, podpowiedziom wyklarowały nam się obraz przyczepy a świat karawaningu jest dla nas bardzo fascynujący i już nie możemy się doczekać, kiedy wyruszymy w siną dal :blagac:

Bardzo Wam dziekujemy :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos raz pozna Columbusa to juz umarl w butach :ok:

 

Bardzo ladnie wyszedl im ten lifting srodka. Te giete dolne meble kuchenne poprowadzone w luk wygladaja cud-miod-malina :ok: jedyne co to mogli jednak zostawic ten dwu-komorowy podblatowy zlewozmywak, ktory mozna przykryc blatem i robi sie przez to plaska powierzchnia na calym blacie, no ale okragly optycznie lepiej im pasowal do tego luku.... tylko zastanawiam sie dlaczego nie zrobili podblatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.