Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Olgo - przeczytałem twoje pozostałe posty i nie gniewaj się ale czy kiedykolwiek miałaś do czynienia z " wyjazdem z przyczepką" na łono natury. Wiem admin może mnie za to zbanować (cóż :) nie rób mi tego) ale podsumowaując twoje oczekiwania to ma to być duża przyczepa, z dwoma pomieszczeniami (jedno z nich do pracy), z podłączeniem do bieżacej wody (żeby nie nosić), do kanalizacji (żeby nie nosić) z dość dobrym wyposażeniem, nie przekraczająca 1300 kg DMC i w niezbyt wysokiej cenie. Niestety z czegoś trzeba zrezygnować - jak masz dużo pieniędzy (tak powyżej 50 000 zł) to możesz zacząć szukać czegoś co spełni twoje oczekiwania. Natomiast jeśli ich nie masz to zrób tak jak radził ci jeden z kolegów - wypożycz przyczepę na kilka dni, pojedź na jakiś kemping i zobacz czy takie życie spełnia twoje oczekiwania. Bo jeśli do tej pory nie miałaś do czynienia z wyjazdami kempingowymi to może się okazać że to nie jest to czego oczekiwałaś i poco wydawać pieniądze na przyczepę która nie spełnia twoich oczekiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wypożycz przyczepę na kilka dni, pojedź na jakiś kemping i zobacz czy takie życie spełnia twoje oczekiwania. Bo jeśli do tej pory nie miałaś do czynienia z wyjazdami kempingowymi to może się okazać że to nie jest to czego oczekiwałaś i poco wydawać pieniądze na przyczepę która nie spełnia twoich oczekiwań?

Mam dokładnie takie samo zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Nie chciałem komentować, żeby nie wyjśc na minimalistę który na nic nie zwraca uwagi, zresztą chyba moje zdanie podzieli większość osób, bo widzę, że raczej niewielu forumowiczów wypowiada się w tym temacie, ale ja zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie przyczepa jest przyczepą i nie nalezy wymagac takich udogodnień jak w domu. Po pierwsze jest to nie wykonalne, a po drugie PO CO ? Jeżeli ktoś wymaga na wakacjach super komfortu to chyba lepiej wynająć pokój w hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedna propozycje, tylko trzeba rozszerzyc horyzonty :hehe: Firma nazywa sie Award - nasza naomi ma chyba cos od nich. Musiala bys sie on Niej dowiedziec jak dziala ta ciepla woda itp

Sa to przyczepy dosc nietypowe w wygladzie, ale maja super wyposazenie... czyli ciepla-zimna wode, wodne ogrzewanie konwektorowe, takie samo jak u mnie tylko innej firmy tz Primus. Kiedys na rynku bylo Alde i Prymus robiace takie ogrzewania, pozniej Alde wykupila Prymusa i go poprostu zamknela, coby konkurencji nie robil.

Nawet piekarnik maja :bukiet:

Przyczepy sa w roznych modelach, ale co jest w nich ciekawe to to ze nawet przy wiekszej przyczepie wage maja umiarkowana.

 

Tu jest link do poogladania jednej z nich.

 

http://www.tabor24.pl/details,168,103929040.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzam, poszerzam jak najbardziej :hehe: Bardzo dziękuję.

 

Kurcze, Jule zarażasz tym Columbusem, bo ma cholernik wszystko :bukiet:

 

Już wiemy i jesteśmy świadomi, że to co chcemy, to osiągniemy w przyczepie, bo się da i można. Kwestia budżetu, bo możliwości rozwiązań są. Najwyżej poczekamy, weźmiemy kredyt ale kupimy to co potrzebujemy. Może właśnie wcześniej coś wypożyczymy! Nie można wszystkiego mieć na już, więc trzeba sobie wziąć na "wstrzymanie" i "pozbierać", najwyżej będzie to przyszły sezon. Albo kupimy przyczepę wyposażoną albo przystosowaną do wyposażenia. Mamy szczęśliwie takie same podejście z mężem do tematu przyczepy, więc zaczynamy sie oswajać z cennikiem. No, przynajmniej nie mdlejemy jak go widzimy :bzik::hehe::hehe:

 

Ja wiem, że nie każdy potrzebuje takich rozwiązań ale można to najważniejsze. Bardzo podobało mi się to, jak Adam Hardt potwierdził, że się da nawet robiąc zmiany nawet na własną rękę.

 

Nadal zbieram informacje, co potrzebuję :hehe: Więc liczę na podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem admin może mnie za to zbanować (cóż :bukiet: nie rób mi tego)

Mam nadzieję, że nie zbanuje!

 

Z noszeniem wody nie ma problemu, z wylewaniem też nie na campingach. W innym temacie pisałam, że ta przyczepa ma poza wyjazdami być domkiem gościnnym, na stałe podłączonym do wody i kanalizacji. Pisałam to w temacie wody http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2574 dlatego musi mieć opcję stałego przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - dzwoniłam po ten Columbus co mi podesłałaś link i niestety już sprzedany. Miał zbiorniki na czystą i brudną po 80 litrów każdy, wlewy, ogrzewanie, szybkozłączkę, wersję zimową generalnie wszystko co potrzebujemy - no ale już poszedł.

 

 

Orientuję się nadal, myślę, szukam i kombinuję z mężem jak pogodzić oczekiwania, funkcje i możliwości do finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma wszystko.. a zimowe hihi one tylko takie byly i tylko takie mialy wyposazenie, nawet niektore maja bezposrednie podlaczenie do gazu jakby czlowiek w Alpy na narty jezdzil a tam na zimowych kampingach maja takie rozwiazania i solary na dach mozna walnac bo cale podlaczenie jest. Tylko ze jak juz pisalam, wszystko mozna miec tylko na to trzeba kasy. Dla porownania nowego (przyczepy z wyzszej polki) Tabbert-a mozna kupic za 16.000€ a za nowego Kabe trzeba dac 25.000€....

Oczywiscie mozna kupic Hobby za 12-scie i dokladac do tego dodatki ale to nigdy nie bedzie to co orginal, bo co z tego ze dolozysz zbiorniki jak one nie bede ogrzewane jak w oryginale... to tylko taki przyklad, niektorych rozwiazan poprostu nie da sie zrobic nie wkladajac wiekszej ilosci kasy a to moze sie okazac bez sensu, bo wyjdzie tyle ile dolozysz do przyczepy ktora juz to ma... dlatego trzeba strasznie kalkulowac to wszystko, siedziec patrzec, rozgladac sie, czytac i ogolnie zaglebic sie w temat.

Zanim doszlismy do Columbusa moj "malz" poswiecil chyba pol roku na temat i poszukiwania.... tylko ze z Columbusami jest problem, bo ich poprostu bardzo malo bylo, chyba 300 sztuk tylko i jest klopot ze znalezieniem takiego. Znalazlam jeszcze jednego ale w Niemczech... chociaz nic Ci to nie daje, bo i tak nie mozesz Go ciagnac hihi no nie jest tak strasznie, "malz" musialby tylko dorobic kat E.

 

jak nacisciesz na ten znaczek pod malymi zdjeciami to otworzy sie wieksze okno

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=25127413&__lp=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.modelDescription=columbus&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&category=Caravan&lang=de&pageNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - dziękuję :hehe: jesteś jak zawsze niezawodna!!!!

 

Donoszę :hehe: , że byliśmy w sporym komisie, pooglądaliśmy wiele przyczep i mniej więcej już nam się obraz klaruje, co nam jest potrzebne. Bynajmniej nie zrezygnowaliśmy z korzystania w przyczepie z sanitariatów :hehe: Jak są to muszą na tip top działać, bo nas publiczne sanitariaty nie interesują. To okazało się najmniejszym problemem, bo te większe przyczepy świecą przykładem. Pozostaje jeszcze kwestia zbiorników na wodę. Tu też nie odpuszczamy, muszą być na czystą i burdą, no i wlew z zewnątrz. Szybkozłączkę najwyżej dorobimy, chociaż nie ukrywam, że o to również namolnie pytamy :) Generalnie jesteśmy zadowoleni z rozeznania w terenie, bo okazuje się, że nasze wymagania z kosmosu nie są, ... chociaż jak dołożyć do tego kolor szafek i obicia kanap to może być ciekawie :bzik:

 

Będziemy szukać przyczepy o DMC 1500. Więc mamy już większe pole manewru i jest w czym wybierać :) Teraz zostaje tylko a może aż kwestia wyposażenia, ustawienia i ceny. Więc dużo jeszcze przed nami. No nie ma łatwo ale ja już się czuję jakbym miała tą przyczepę, więc chyba gdzieś na nas czeka :bukiet::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - Byliśmy w komisie na trasie Warszawa-Siedlce bodajże w między Halinowem a Dębe Wielkim??? W każdym razie blisko Warszawy - mocno widoczny komis, gdyż jest przy samej międzynarodówce, po prawej stronie jadąc z Warszawy w stronę Mińska Mazowieckiego/Siedlce. Przyczep i domków jest na placu kilkadziesiąt, w stanie rożnym. Generalnie spokojnie, można oglądać, wszystko otwarte, nikt nie pośpiesza, nie goni, gdy trzeba się czegoś dowiedzieć zjawia się Pan i objaśnia. Głównie przyczepy duże i bardzo duże - cen nie umiem ocenić czy drogo za dany model ale od 20.000 + za przyczepy z tego co zauważyłam. Stan generalnie dobry+ chociaż na tym też zbytnio się nie znam i tu nie pomogę.

Na miejscu warsztat więc chyba coś można naprawić.

 

Drugi komis/wypożyczalnia to nieduży plac w Otwocku przy wiadukcie, na placu tylko kilka przyczep ale zapewne dlatego, gdyż jest po sezonie lub przed jak kto woli. W każdym razie na pewno będzie ich więcej (chociaż kto to wie), bo zawsze tam masowo stały.

 

-------------------------------------------------

 

Zmieniając temat zrodziło mi się pytanie. Jeżeli przyczepa pod listwą maskującą na swoich krawędziach ma wciśnięty jakiś sylikon czy inny uszczelniacz to dobrze czy świadczy o przeciekaniu?

 

--------------------------------------------------

 

Dopiero teraz rozumiemy, że wybór przyczepy jest to kwestia danego egzemplarza a ni marki czy typu bo możliwości w danym modelu jest zaskakująco wiele! :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat zrodziło mi się pytanie. Jeżeli przyczepa pod listwą maskującą na swoich krawędziach ma wciśnięty jakiś sylikon czy inny uszczelniacz to dobrze czy świadczy o przeciekaniu?

 

w każdej przyczepie w tym miejscu widac uszczelniacz, oryginalna masa uszczelniająca wycisnieta w tym miejscu na etapie montazu przyczepy zachowuje swoje włąściwości kilkadziesiat lat i jesli jest to znaczy ze przyczepa jest dobrze uszczelnona a woda w tym miejscu nie dostanie sie do wnetrza przyczepy czy tez pomiedzy pokrycie zewnetrzne a ocieplenie przyzcepy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę tylko czy jest to masa uszczelniająca czy jakiś silikon. Masa ma to do siebie że w zasadzie nie brudzi i nie przebarwia powierzchni do których przylega. Odkleja się prawie w całości. Silikon natomiast się rwie, zostaje w zagłębieniach i z biegiem czasu się "brudzi". Jeśli użyty byłsilikon to znaczy że ktoś coś najprawdopodobniej "dłubał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.