Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepy Hobby - prośba o sugestię odnośnie wybor


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo dziękuję Tomii :)

 

Jutro jedziemy oglądać naszą potencjalną przyczepkę 420. Nawet nie wiedziałam, że będzie temu tyle emocji towarzyszyć!!! Strasznie jesteśmy podekscytowani. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ogladalas u jurka46 photosy 420 ? jest jedno fajne zdjecie, zrobione tak jakby z gornej perspektywy, na nim dobrze widac "duzosc" przyczepy.

 

Tutaj bym polemizowal. Duzosc przyczepy pokazana na fotkach/schematch moze byc zludna. Najlepiej osobiscie wejsc do srodka. O duzosci przyczepy (przestrzeni wewnatrz) dcyduja rozne pierdoly (szafeczki, poleczki, okna itp.). Osobiscie wsiadlem do jednej takiej przyczepy KIP 430 i czulem sie jak sardynka w puszce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule - oglądałam :) a jutro obejrzę na żywo i będę widziała jakiej realnej wielkości jest a 420.

Do jutra w takim razie w końcu czas iść spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic nie wyszło, nie tego szukamy.

 

----------------------------------------

 

Mam pytanie odnośnie wody w przyczepie i nie wiem gdzie je zadać. :)

 

Chcę, aby w przyczepie była woda ciepła i zimna w domyśle w kranach i prysznicu. Rozumiem, że jakoś w przyczepie woda musi się znaleźć i teraz mam takie pytania:

 

1. Czy przyczepy mają podłączenie do wody na campingu takiej bieżącej i czy są do tego przyłącza na placach?

 

2. Czy przyczepy mają jakieś swoje zbiorniki i muszę w domyśle wiadrem nanosić?

 

3. Co dzieje się z wodą zużytą - odcieka w jakiś zbiornik?

 

O może tyle na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy przyczepy mają podłączenie do wody na campingu takiej bieżącej i czy są do tego przyłącza na placach?

Prawie nigdy

2. Czy przyczepy mają jakieś swoje zbiorniki i muszę w domyśle wiadrem nanosić?

Tak

3. Co dzieje się z wodą zużytą - odcieka w jakiś zbiornik?

Najczęściej w taki jak sobie podstawisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy przyczepy mają podłączenie do wody na campingu takiej bieżącej i czy są do tego przyłącza na placach?

Prawie nigdy

 

Jak bardzo prawie?

 

 

Jak duże zbiorniki są na wodę w przyczepach? I czy są to baniaki w szafie z pompką ala kanister, czy wlewa się wodę jak benzynę do samochodu do jakiegoś wmontowanego zbiornika?

 

Proszę wytłumaczcie mi fenomen wody w przyczepie i tej wody ciepłej? Nie wiem na co zwracać uwagę. Po co w przyczepie prysznic jak zbiornik na wodę może mieć 10 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak gorącej dyskusji o przyczepie (co wybrać) i ja wtrące swoje trzy grosze

 

1. jaka przyczepa - nie kieruj się marką tylko wyglądem(sucha, bez zacieków, zgnilizn, uszkodzeń itp), rozmiarami, wyposażeniem

 

2. rozmiary - jak wynika z twoich postów to planujesz częste przenoszenie się z miejsca na miejsce - w rozmiarze przyczepy weź po uwagę jej manewrowalność - czy twój małżonek będzie mógł ją sam ustawić na miejsce - na wielu kempingach miejsca są tego typu że przyczepę trzeba wpychać ręcznie (np. w Borkach), są różnego rodzaju przeszkody terenowe które uniemożliwiają ustawienie przyczepy samochodem.Jak wynika z twojej korespondencji macie małe dziecko - czy bedzie je mogła zostawić - przypięte np w samochodzie aby pomóc w ustawianiu przyczepy i rozstawianiu przedsionka - mąż sam tego nie zrobi. Może by jednak pomyśleć o markizie w takim przypadku - szybko rozkładasz szybko składasz. My naprzykład ponieważ często się przenosimy to nie mamy przedsionka tylko daszek uszyty z kiedru i plandeki namiotowej.

 

Co do tego by było wydzielone miejsce na pracę - są takie przyczepy nawet w małym rozmiarze gdzie takie miejsce wygospodarujesz. np knaus 400 lk (to przykład nowej przyczepy ale widziałem i starsze w tego typu rozwiązaniu) gdzie z przodu masz duże łóżko składane w ciągu dnia a z tyłu (za zasuwanymi drzwiami) łóżko składane w stolik z dwoma miejscami do siedzenia.

 

3. Wyposażenie - tak jak pisało wiele osób to sprawa indywidualna - ale ważne jest dobre ogrzewanie (dziecko) i Sprawna instalacja gazowa. Co do wody to i w lepszych przyczepach lata się z konewką z czystą wodą i zbiornikiem z brudną. My osobiście w przyczepie to używamy wody do wieczornego mycia zębów przez dzieci i w czasie nocnego korzystanie przez nie z toalety. Pozostałe sprawy sanitarne - w sanitariatach na kempingu. Zmywanie naczyń - tylko w miejscu do tego wyznaczonym (ogólnym) bo jak zauważył to kiedyś Jacek I to doskonałe miejsce na kontakty towarzyskie, chociaż zdarzyło mi się (w Ustrzykach Górnych) pare razy nosić ciepłą wodę do mycia naczyń z przyczepy do ogólnego miejsca do zmywania jak się kran zaciął i dawał tylko zimną wodę :)

 

4.Inne rzeczy o których piszesz jako o wyposażeniu które chciałabyśmieć w swojej przyczepie - kuchenka - z regóły mają 2-3 palniki gazowe

piekarnik - jaki? jeśli elektryczny to pamiętaj na wielu kempingach jest ograniczenie co do możliwości poboru mocy i może się okazać że piekarnik po prostu nie zadziała (może więc lepiej zainwestować w mniej kłopotliwy kombiwar - jak nie będziesz mogła z niego korzystać na kempingu to przyda się w domu) pozatym taki piekarnik jeśli działa to dość mocno nagrzewa wnętrze (porównaj kubaturę kuchni gdzie działa piekarnik do kubatury przyczepy) i niewiem czy jest to najlepszy pomysł w upalne dni. A kombiwar lub prodziż można wynieśc na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybeki - serdecznie dziękuję za pomocne infp. Z piekarnikiem masz rację nie pomyślałam o grzaniu a o ograniczeniu poboru mocy nie wiedziałam. To ważne info.

 

Co do tego by było wydzielone miejsce na pracę - są takie przyczepy nawet w małym rozmiarze gdzie takie miejsce wygospodarujesz. np knaus 400 lk (to przykład nowej przyczepy ale widziałem i starsze w tego typu rozwiązaniu) gdzie z przodu masz duże łóżko składane w ciągu dnia a z tyłu (za zasuwanymi drzwiami) łóżko składane w stolik z dwoma miejscami do siedzenia.

 

Dokładnie chodzi mi o taki układ!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLGO nie zrozum mnie żle ale przyczepy z takim komfortem są ale w niemczech 2 osiowe około 8 m. do których potrzebne jest mocne auto ale na tym forum 6 pozycji niżej jest kamper który ma wszystko z tego co czytałem tytuł CAMPER za 10.000 zł. gdybym miał te pieniądze na zbyciu to już byłby MÓJ. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.