Skocz do zawartości

Prąd i jego magazynowanie, ładowanie akumulatorów ...


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując taki solarowy regulator wpinam co jakiś czas przyczepę do prądu po dowolnym czasie ją wypinam i accu mam cały czas w doskonałej kondycji.

Ja jakoś w starej przyczepie 84rok ,mam podpięte 230V i aku ładuje się cały czas.

Nigdy nie zagotowało wody ,a jak napięcie przekroczy 14,6 V to samo sie przestaje ładować.

:hop1: po co jakieś cudo solarowe , oprócz tego mam klawisz od wyłączenia ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 645
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja jako przetwornicę zastosowałem stary UPS od kompa. Miałem akurat takiego 350 VA (230 W) z padniętymi bateriami. Moc nie duża, ale odkurzacza czy wiertarki do tego podłączać nie będę. Baterię żelową 56 Ah ładował mi jeden dzień - tragedii nie ma. Chciałem zastosować UPS-a 650 VA ale niestety napięcie ładowania akumulatora jest tam 24 V - dwie baterie 12 V połączone w szereg. Co prawda mam dwa aku żelowe 56 Ah ale wożenie ich w przyczepie byłoby dla niej zabójstwem - ważą sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Pytanko jak w temacie.W przyczepie mam taki byle jaki akumulator.Niestety szybko sie rozładowuje i kiepsko trzyma prąd.Chce kupić taki jak powinien być.Posiadam przyczepę knaus eurostar z 1995 roku i nie wiem jakiej mocy powinien być.Ewentualnie proszę o namiary gdzie takowy mógłbym dostać.

 

pozdrawiam Łukasz

 

 

 

przeniesiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

prorok67, to zależy jak nie ma włączonych żadnych odbiorników i jest słońce to w zależności od natężenia światła 1 lub więcej lub mniej. Wieczorem, gdy solar nie ładuje aku , a są włączone np światło TV to minus 1 , 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

gfizyk, to jeszcze ja podpowiem odnośnie akumulatora.Można kupić automatyczne ładowarki tak jak adi wspominał.Ładowarke taką możesz zostawić włączoną nawet na całą zimę bez uszczerbku dla akumulatora.Jest jeszcze jeden sposób ochrony akumulatora gdy jest nieużywany np. w okresie zimowym.Wiadomo jest ,że akumulator rozładowany poniżej 10,5V traci na pojemności i cyklach ładowania.J aby temu zapobiec można nabyć takie oto urządzenie:

http://www.stef-pol.civ.pl/produkt.php?idproduktu=61

Jest jeszcze jedno podobne zabezpieczenie ale te drugie to zabezpiecza akumulator podczas uzytkowania:

http://www.stef-pol.civ.pl/produkt.php?idproduktu=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.