Skocz do zawartości

Prąd i jego magazynowanie, ładowanie akumulatorów ...


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myślę że mały agregacik dla mnie będzie najlepszym rozwiązanie będzie tylko i wyłącznie obsługiwał oświetlenie przyczepy wieczorkiem chttp://www.allegro.pl/item307525926_generator_agregat_pradotworczy_1_2_kw_wyprz_.html co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 645
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dodam jeszcze jedno że bardzo się na to napaliłem a dodatkowo posiada kable do ładowania aku więc generalnie pompka wody będzie działała z samochodowego aku a jak podupadnie na mocy to się go podładóje :) a reszt u mnie będzie chodzić na gazie tzn .lodówka i ogrzewanie (pisze będzie bo jeszcze nie mieszkaliśmy w naszej przyczepce bo nie było kiedy ,jak kupiliśmy w zeszłym roku pod koniec września) ja o niczym innym nie myślę tylko kiedy będę mógł jechać na cycepke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny agregat, jedynie moc wyjściowa u mnie podana jest nieco niższa (chyba 1000W). W sumie za dużo nie korzystałem, ale np. kątówki, wiertarki, wyrzynarki, pilarki chodziły bez problemu (oczywiście pojedyńczo). Jako prostownik swojego jeszcze nie używałem (ma bardzo krutkie kable, więc trzeba zaopatrzyć się w przedłużacz). Ogólnie dobry sprzęcik za taką cenę. Swój mam 3 lata, pracował niewiele, bo ok 10-20h, ale odpalanie i praca bez zarzutu do dziś.

 

A tak wogóle wątpie byś pompką rozładował aku samochodu :D Ale na wszelki wypadek napewno się przyda agregacik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary a powiedz mi jak to z tą głośnością wygląda bo ja niestety nie mam żadnego doświadczenia z agregatami i chyba tylko o to się martwię co by nie hałasowało za mocno ,i powiedz mi jeszcze jedno jeśli możesz ile to tak naprawde spala bo te ich dane są jakieś dziwne jak dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii przeczytałem uważnie to co mi poleciłeś i ....jeszcze się zastanowię nad agregatem może w inny sposób sobie poradzę bo hałasu to ja nie potrzebóje na kempingu a fakt faktem przyczepka będzie stała na prywatnym polu więc sąsiadów nie będzie tylko my i natura :D ale kiedy słonko zajdzie a księżyc nie poświeci dobrze to tam jest czarno jak w ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary a powiedz mi jak to z tą głośnością wygląda bo ja niestety nie mam żadnego doświadczenia z agregatami i chyba tylko o to się martwię co by nie hałasowało za mocno ,i powiedz mi jeszcze jedno jeśli możesz ile to tak naprawde spala bo te ich dane są jakieś dziwne jak dla mnie :D

 

Nie jest przesadnie głośny, można porównać do pracy skuterka. Ale napewno brzęki i Ciebie zirytują na dłuższą metę.

 

Co do spalania to podają wmiarę dobrze. Pi razy oko 0,5l/h spala (+/- 0,1 bo aż tak dokładnie nie mierzyłem). Zależy też od obciążenia. Bo jak jakąś wiartarkę podłączałem (np. 650W) to troszke czuć było, że jest jakiś wysiłek i pewnie większe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PITERSSS już wcześniej tylko w innym miejscu pisałem o solarach Ja tez potrzebuje prądu tylko na światło wieczorami i cały dzien radio, wyszło mi że mały solar wystarczy na doładowanie akumulatora taki około 10 wat a kosztuje do 350 zł.( i po kosztach) nie trzeba paliwa nie ma problemu z hałasem.Pytałem ludzi którzy coś wiedzą na ten temat i mówili że powinno wystarczyć ale jest w moim mieście firma która tym handluje i jeszcze porozmawiam aby mieć pewność.Jeżeli Cię to zainteresuje to podam Ci symbole tych urządzeń i miejsca gdzie je można znależć na stronie internetowej.Najmniejszy kosztuje 139 zł. prąd ładowania 0.4 ampera a za 259 zł. prąd ładowania 0.75 ampera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy, 10W to maleńko. Pamiętaj, że to moc przy dobrym słońcu. Jak jego brak, solarek ma jakiś tam procent wydajności. Żywotność aku będziesz miał niewiele większą od nominalnej... w słońcu dobre i tyle. Ja mam 50W w połączeniu z aku 75Ah i to wmiarę wystarcza. Jesli nie podłączam przetwornicy na 220V wtedy nie ma problemu - działa i w niepogodę, ale przy braku słońca trzeba uważać :D

Lodówki też lepiej nie włączać na 12V.

Pamiętaj też, że potrzebne są diody niepozwalające wpełni rozładować akumulatora (u mnie napięcie schodzi do minimum 11,3V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy45, Faktycznie 10 W to stanowczo za mało, jest to moc teoretyczna, w praktyce raczej nieosiągalna. Ja mam na dachu solar 40 W i przy całkiem niezłej pogodzie nie był w stanie zasilić żarówki 21 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dachu solar 40 W i przy całkiem niezłej pogodzie nie był w stanie zasilić żarówki 21 W.

 

Mój przy przyzwoitym słoneczku daje radę. A mając 10W to w dobre słonce 5W zaświeci :D Przeliczając to na ładoanie akumulatora musiałbyś nie używać radia za dnia by odnowić zapas energii po wieczornym świeceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PITERSSS już wcześniej tylko w innym miejscu pisałem o solarach Ja tez potrzebuje prądu tylko na światło wieczorami i cały dzien radio, wyszło mi że mały solar wystarczy na doładowanie akumulatora taki około 10 wat a kosztuje do 350 zł.( i po kosztach) nie trzeba paliwa nie ma problemu z hałasem.Pytałem ludzi którzy coś wiedzą na ten temat i mówili że powinno wystarczyć ale jest w moim mieście firma która tym handluje i jeszcze porozmawiam aby mieć pewność.Jeżeli Cię to zainteresuje to podam Ci symbole tych urządzeń i miejsca gdzie je można znależć na stronie internetowej.Najmniejszy kosztuje 139 zł. prąd ładowania 0.4 ampera a za 259 zł. prąd ładowania 0.75 ampera.

 

jak najbardzie namiary się przydadzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.