Skocz do zawartości

Zasady konserwacji uszczelnienia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Zacieki, zaciekami, ale pozwoliłem sobie podciągnąć fotkę dachu.

Hmm, albo już oczy dniem mam zmęczone, albo tam jest jakaś katastrofa w postaci wielkiej wgnioty i kilku mniejszych przypominających załatane dziury/wgnioty.

 

20220214_175224.jpg.3c0a0e25f817852fd2e037eb5c80fd6c.thumb.jpg.267e0a8a977b153ab3639559de3789bf.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo widziałem te zacieki, tylko nie zdawałem sobie sprawy jak to poważny problem. Odpada wersja wady ukrytej.

Co dachu muszę w dzień zerknąć, wieczorem trudno powiedzieć, cienie i inne dają nie rzeczywisty obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło... Jacki dyskutują o remoncie :blink:

;)

Przyczepa może być faktycznie zgniłkiem kompletnym, ale nie skreślałbym jej po kilku zdjęciach.

Sam rok chodziłem wokół starego zacieku przy antenie i okazało się, że dało się zastosować doraźną naprawę. Jak pociekło mi okno, to ślad wilgoci na sklejce wyglądał przerażająco, ale okazało się, że to tylko powierzchowny zaciek. Osobiście uważam, że jak nie ma śladów pleśni, to widok daje nadzieję, że da się uratować.

Zacieki pod sufitem wyglądają na niegroźne zawilgocenie, które  ostatecznie ocenić się da po odkręceniu listwę zewnętrznych dookoła budy.

Zacieki pod oknem moim zdaniem wskazują na zgniliznę już i tu wróżę grubszą degradację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marcin T napisał:

Zacieki, zaciekami, ale pozwoliłem sobie podciągnąć fotkę dachu.

Hmm, albo już oczy dniem mam zmęczone, albo tam jest jakaś katastrofa w postaci wielkiej wgnioty i kilku mniejszych przypominających załatane dziury/wgnioty.

 

20220214_175224.jpg.3c0a0e25f817852fd2e037eb5c80fd6c.thumb.jpg.267e0a8a977b153ab3639559de3789bf.jpg 20220213_152124.thumb.jpg.d98535ad96361df71313cf13e8e86e8d.jpg

 

Jak zerkałem w dzień nie było źle, muszę jutro zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jan Paczuski napisał:

Jak zerkałem w dzień nie było źle, muszę jutro zerknąć.

Czarne gluty na krawędziach dachu wyglądają mi na jakąś pozostałość po nieumiejętnym usunięciu relingów z dachu. Może tu była przyczyna zaciągnięcia wody?
Masz drabinkę na tylnej ścianie?

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, filipert napisał:

Piekło zamarzło... Jacki dyskutują o remoncie :blink:

;)

Przyczepa może być faktycznie zgniłkiem kompletnym, ale nie skreślałbym jej po kilku zdjęciach.

Sam rok chodziłem wokół starego zacieku przy antenie i okazało się, że dało się zastosować doraźną naprawę. Jak pociekło mi okno, to ślad wilgoci na sklejce wyglądał przerażająco, ale okazało się, że to tylko powierzchowny zaciek. Osobiście uważam, że jak nie ma śladów pleśni, to widok daje nadzieję, że da się uratować.

Zacieki pod sufitem wyglądają na niegroźne zawilgocenie, które  ostatecznie ocenić się da po odkręceniu listwę zewnętrznych dookoła budy.

Zacieki pod oknem moim zdaniem wskazują na zgniliznę już i tu wróżę grubszą degradację.

 

Dzięki za słowa otuchy, co do wilgoci pod oknem, nie mam złudzeń będzie grubsza robota, ale łączeni sufitu że ścianą może da się jakoś ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bo widziałem te zacieki, tylko nie zdawałem sobie sprawy jak to poważny problem. Odpada wersja wady ukrytej.


Nie, nie odpada. To że widziałeś niczego nie zmienia. Zgniła ścianą to zgniła ścianą chyba, że sprzedający Cię o niej poinformował i miałeś świadomość że taką przyczepę kupujesz i jest to odnotowane w umowie.



Zacieki, zaciekami, ale pozwoliłem sobie podciągnąć fotkę dachu.
Hmm, albo już oczy dniem mam zmęczone, albo tam jest jakaś katastrofa w postaci wielkiej wgnioty i kilku mniejszych przypominających załatane dziury/wgnioty.
 
20220214_175224.jpg.3c0a0e25f817852fd2e037eb5c80fd6c.thumb.jpg.267e0a8a977b153ab3639559de3789bf.jpg 
Też zwróciłem.na to uwagę. Wygląda to tak jakby dach w tym miejscu był wklęsły i zbierała się tam woda




Przyczepa może być faktycznie zgniłkiem kompletnym, ale nie skreślałbym jej po kilku zdjęciach.
.
 


Nikt na podstawie zdjęć niczego nie skreśla a jedynie wróżymy z fusów : Bez dokładnego zajrzenia do środka nie ma szans aby ocenić stan zniszczeń. I Twój przypadek może być tego najlepszym dowodem



Piekło zamarzło... Jacki dyskutują o remoncie :blink:
[


To przez sezon ogórkowy, przynajmniej dla mnie. Jescze nie udało mi się namówić żony na wyjazd zimowy

Ale żeby nie było, to każdy wątek remontowy na forum śledzę. Twoje przygody z budka też, nie myśl że ominąłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin T napisał:

Czarne gluty na krawędziach dachu wyglądają mi na jakąś pozostałość po nieumiejętnym usunięciu relingów z dachu. Może tu była przyczyna zaciągnięcia wody?
Masz drabinkę na tylnej ścianie?

Drabinkę  mam, ale ślady po ewentualnym mocowaniu relingów są z jednej strony.

20220215_073008.jpg

20220215_073013.jpg

20220215_073033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jan Paczuski napisał:

Nad oknem jest gruba listwa aluminiowa, możliwe że pod nią są nieszczelności wpływające na zawilgocenie ściany przedniej

Po tych fotkach co teraz wrzuciłeś, bardziej przekonuje się, że cieknie od połączenia ściany z bakistą. Jeżeli dobrze widzę to już ktoś glucił od dołu do góry

 

6C9E029D-8C90-4F07-A56E-A03DEFA1E9D5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

Ale jak sprzedający nie jest fachowcem to wcale nie musiał wiedzieć że ściany w środku są zgnite.Więc nie mógł o tym fakcie poinformować kupującego.

To nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.