Skocz do zawartości

Zasady konserwacji uszczelnienia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi



Trochę mnie zaskoczyłeś  tą poradą. Kilka zgniłków obejrzałem szukając przyczepy w kilku miejscach w Polsce. Trochę inaczej to wyglądało, inaczej pachniało(?)


Kwestia stanu rozkładu. U Ciebie najgorzej wygląda przednia ściana. Ale co tam się dzieje dowiesz się dopiero po otwarciu.


Zwrot raczej nie wchodzi w rachubę więc


Dlaczego nie wchodzi w grę? To ewidentnie wada ukryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Skoro stała w stodole to możliwe, że przeschła i dlatego wszystko wydaje się suche

Albo została tam wstawiona przed sprzedażą, aby zrobić dobre wrażenie na kupującym :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu… małe okienko. One ciekną w tym miejscu 

C95DDC35-36F4-412A-B9C5-A803E50713BF.thumb.jpeg.ac92216c7a05a3bc759e9f06ec04d1f6.jpeg

 

do tej pory widziałem, podajże tylko jedną sztukę która nie była w tym miejscu glucona (naprawiana jakimś sylikonem) 

Ona ma pęknięcie nad drzwiami?

 

9DDFBDC5-AFA8-4E07-AF71-F83915314BF0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby ściągnąć listwy aluminiowe po całej długości przyczepy, obie, zerwać starą uszczelkę. Gdzieś na forum czytałem że jest możliwy zakup uszczelki z masą bitumiczną, uszczelnić i przykręcić listwę. Nad oknem jest gruba listwa aluminiowa, możliwe że pod nią są nieszczelności wpływające na zawilgocenie ściany przedniej. Jeżeli będzie taka konieczność to wymienię wewnętrzną płytę ściany przedniej.

Co o tym myślicie, czy te zabiegi wystarczą aby zapobiec dalszym zaciekom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że może nie być do czego przykręcić na nowo listwę. Narożna kantówka (na połączeniu ściany i sufitu) może już nie istnieć

4 minuty temu, Jan Paczuski napisał:

Nad oknem jest gruba listwa aluminiowa, możliwe że pod nią są nieszczelności wpływające na zawilgocenie ściany przedniej.

Najprawdopodniej cieknie w tych miejscach co zaznaczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Tylko weź pod uwagę, że może nie być do czego przykręcić na nowo listwę. Narożna kantówka (na połączeniu ściany i sufitu) może już nie istnieć

Najprawdopodniej cieknie w tych miejscach co zaznaczyłem

OK, a jak to sprawdzić, czy masz jakiś patent żeby to sprawdzić?

Co do pęknięcia nad drzwiami, to tylko jakieś zgrubienie na zdjęciu, w rzeczywistości ściana nad drzwiami jest ok .

Natomiast u góry listwa nad drzwiami na dachu jest tak jakby pęknięta, nie widać bo jest zaklajstrowana czymś szarym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym jakby tego w ogóle nie ruszać? Uszczelnić od zewnątrz ale nie targać ścian? Czy takie zacieki to pewne sito w ścianie?

Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak to wygląda w środku bez rozebrania całości. Jeśli woda dostała się do środka i wyłazi już zgnilizna to uszczelnienie od zewnątrz nic nie da. Owszem, woda się już dostawać nie będzie, ale to co się dostało będzie dalej siać spustoszenie.

 

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że przyczepa to nie namiot i jeśli już zgnilizna wychodzi od środka to znaczy tylko tyle, że w środku ściany już jest wszystko przegniłe i sama zgnilizna nie zniknie a będzie dalej postępować.

 

A to, że teraz jest wszystko twarde i suche nie ma żadnego znaczenia. Pora roku jest jaka jest, mamy mrozy itp i zimą nawet największe zgniłki z miękkimi ścianami potrafią być twarde i suche. Niska temperatura też skutecznie maskuje zapach zgnilizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę parapetu (w Hobby to standard)  można zrobić to bez rozbierania całego przodu.  Tak to u mnie wyglądało. 

image.thumb.png.c75fffffd3d6f52e955c715e9cb38437.png

 

Oczywiście może się okazać, że zacieki są gdzieś dalej i będzie trzeba podjąć się dalszej rozbiórki. Do momentu kiedy się nie rozbierze to ciężko powiedzieć ile będzie trzeba rozbebeszać. Z drugiej strony jak się już zacznie to warto chyba pociągnąć temat do końca i  starać się naprawić na raz jak najwięcej i jak najlepiej. 
Woda do parapetu dochodzi najprawdopodobniej z łączenia klapy bakisty, która jest do niego przykręcona.  

image.png.1ae08427d1662366b61c12a94404d9f5.png


Przy Hobby sprawdź jeszcze narożniki tylnie czy tam też czegoś nie ma. 

Tak jak przedmówcy wspomnieli  oddanie tego do serwisu będzie nieopłacalne  i raczej trzeba zakasać rękawy samemu.  

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Co do pęknięcia nad drzwiami, to tylko jakieś zgrubienie na zdjęciu, w rzeczywistości ściana nad drzwiami jest ok .
Natomiast u góry listwa nad drzwiami na dachu jest tak jakby pęknięta, nie widać bo jest zaklajstrowana czymś szarym. 


Jak pisałem, wygląda na to, że buda już ciekła dłuższy czas i ktoś to próbował doraźnie naprawiać. Być może woda się już nie dostaje ale to co się dostało już narobiło spustoszenia.

Powiedz dlaczego reklamacja u sprzedawcy nie wchodzi w grę? Pisałeś, że budę kupiłeś niedawno. Masz rok rękojmi na wady ukryte. Czemu nie chcesz tego reklamować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.