Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako użytkownik Forda z silnikiem 2.0 TDCi (czyli 2.0 HDi w Peugeocie i Citroenie) powiem, że to fajne auto. Silnik montowany również w większych autach jak Galaxy czy Citroen Jumpy (solidnej wielkości samochody).

Jest tylko jeden problem z Focusem z silnikiem 2.0 TDCi - bardzo trudno go znaleźć. Ja szukałem C-maxa, bo żona na co dzień nim jeździ i ten model jej się bardzo podobał, no i zajęło mi to szukanie mniej więcej tyle ile trwa ciąża. Wreszcie urodziłem, ale niestety było to juz po wakacjach wiec nie przetestowałem na wyjeździe z przyczepą na wakacje.

Na stronach Towcarinfo Ford z tym silnikiem zbiera rewelacyjne opinie odnośnie holowania. Wiadomo, że Land Rover Discovery będzie lepszy, ale w swojej klasie to bardzo dobre auto.

 

Zatem jeśli znajdziesz sensowny egzemplarz Focusa 2.0 TDCi z rozsądnym przebiegiem, stanem technicznym i odpowiednia masą w dowodzie rej. to bierz i się nie zastanawiaj. Ja mam DMC=1990 kg i dlatego nie wspominałem o tym samochodzie jako propozycji rozwiązania problemu. Ale jeśli Focus ma 2000 kg to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji obsługi focusy kombi mają dmc max.1950kg. Przed kupnem upewnij się, czy na pewno masz 2t w dowodzie. Mój mimo, że ma wpis 1500 dmc przyczepy holowac tyle nie mogę - dmc mam takie jak w instrukcji.
Silnikowo bez problemów będziesz holowal budkę. 6 biegowa skrzynia ma bardzo dobrze dobrane przełożenia. Przód auta dość ciężki - z trakcją nie jest źle na słodkim pod obciążeniem.
Jeśli coś bedzisz chciał więcej o focusie - pytaj :ok:

 

Focus z silnikiem 1.8TDCI ma podobne parametry. O ile siły mu nie brakuje to 5b skrzynka nieco gorzej się spisuje w holowaniu (mam bezpośrednie porównanie z taty focusem).

 

Tylko trafić na 1995-2000 :swieczka:

 

PS. Podtrzymam swoje zdanie i na Twoim miejscu kupiłbym coś co by mi się najbardziej podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te oferty oceniają specjaliści-praktycy od Focusa? Młode /2010 r./ z salonu i spełniają moje parametry...

 

http://otomoto.pl/osobowe/ford/focus/2010-//olej-napedowy/?history[no_accident]=1&origin[country]=PL&power[from]=130&price[to]=30000&techCondition[undamaged]=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując tak młode auto nie kupiłbym z takim przebiegiem. Wg mnie... Po fotkach auto ciężko ocenić. Po prostu trzeba jechać, obejrzeć, jak w miarę ok to na serwis i wtedy decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując tak młode auto nie kupiłbym z takim przebiegiem. Wg mnie... Po fotkach auto ciężko ocenić. Po prostu trzeba jechać, obejrzeć, jak w miarę ok to na serwis i wtedy decyzja.

..ale przebieg pewny, bo z salonu!

Czy to dla Focusa duży przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy ten focus. Zadzwoń i zapytaj o DMC auta w dowodzie rejestracyjnym.

 

auto ma fajny silnik - mam tak jak Inhalt ten sam i spokojnie radzi sobie z przyczepą 1500kg. Skrzynia 6 biegowa ale użyjesz biegów 1-5. Spalanie z Twoją cepą zakładam na poziomie 10-12l/100 km (jadąc 85-100kmh)

 

przebieg taki świadczy pewnie o handlowcu (jak i numer rej. słabo pasujący do lokalizacji), można mieć nadzieje, że przebieg bardziej autostradowo / trasowy. Patrząc na lokalizacje to może akurat ktoś śmigał parę razy  w tygodniu od Zawiercia do Łodzi - i zrobił się taki wynik. Ja bym się nim nie martwił bo wtedy  wnętrze powinno być prawie salonowe a silnik (np dwumasa... i DPF) też jeszcze pojeżdżą.

 

Jak się podoba i ma odpowiednie DMC to zabierać do ASO (najlepiej innego niż auto było naprawiane i potwierdzić naprawy i przebieg - tak mógł robić i 120.000km rocznie).

 

P.S

 

oczywiście czujność.... auto krajowe, więc skoro 1 właściciel to poproś o fakturę zakupu, komplet papierów związanych z naprawami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przebieg nie jest straszny dla focusa, napisałem tak po prostu przez pryzmat swoich, byłych wymagań.

Mechanicznie ciężko opisać typowe usterki/problemy. W 2,0 częściej trzeba wymienić przednie piasty z łożyskami (mi wytrzymały ok. 110tys.), zawieszenie mam fabryczne poza łącznikami przód (136tys.km), oryginalne tarcze wytrzymują ok. 100tys., klocki połowę; amortyzatory, zawieszenie i łożyska tył po ok. 200tys.; sprzęgło + dwumasa zależnie od kierowców od 100 do przeszło 250tys.; układ wtryskowy, turbina, DPF, koło pasowe z tłumikiem drgań, egr również podobnie jak sprzęgło.

Konkurenci wcale lepiej nie wypadają. Uważam, że jest to jeden z lepszych kompaktów. A jako kompakt przestronnością przebija A4, dorównuje C-klasie, silnik pracuje jak w cywilizowanym aucie  (w porównaniu do 1,9TDI) i z pewnością sprawi mniej problemów niż zajeżdżony passat.

 

Jako holownik radzi sobie nie gorzej jak mondeo (miałem przed focusem mondeo 2002 1,8Pb). Przyczepa 1200DMC nie była odczuwalna mocniej niż w większym aucie. Silnikowo znacznie lepiej. Teraz planuję zakup trochę mniejszą budkę, jak Twoja do (1400DMC 230cm szer., dł. 450-470) i ogólnie nie obawiam się o to czy da radę.


 

Jak się podoba i ma odpowiednie DMC to zabierać do ASO (najlepiej innego niż auto było naprawiane i potwierdzić naprawy i przebieg - tak mógł robić i 120.000km rocznie).

 

P.S

 

oczywiście czujność.... auto krajowe, więc skoro 1 właściciel to poproś o fakturę zakupu, komplet papierów związanych z naprawami itd.

Właśnie lepiej do tego co było naprawiane. Inne salony nie udzielą informacji o naprawach w innych serwisach. Nie mają oficjalnie dostępu do danych. jedynie po znajomościach można dostać takie info w innym serwisie. Wiem z autopsji  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze tylko, że jeżeli trafia się dobra sztuka na internecie z tym silnikiem - to  nie ma czasu na spokojne myślenie - albo dzwonisz i już jedziesz albo za parę godzin kto inny nim odjeżdża.

 

tak samo było jak kupowałem prawie 4 lata temu mazde 6 kombi w benzynie 2.0... - godzinkę czy dwie od pojawienia się aukcji na allegro byłem już 4-6-8 w kolejce do oglądania - zapisy prawie robili.

 

po kolejnych 2 latach jak sprzedawałem mazdę, mimo że było ich już wtedy znacznie wiecej i ceny spadły - moja poszła zanim trafiła na aukcje - wystarczył 1 post na forum informujący o planach przesiadki na inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując tak młode auto nie kupiłbym z takim przebiegiem. Wg mnie... Po fotkach auto ciężko ocenić. Po prostu trzeba jechać, obejrzeć, jak w miarę ok to na serwis i wtedy decyzja.

Może być mniejszy przebieg ale cena w górę  jaka pewnośc że to TEN przebieg?

otomoto.pl/osobowe/ford/focus,mk2/2009-/kombi/olej-napedowy/?s=pd&mileage=100000&power[from]=135&po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja, kilka oglądałem takich, które ni jak się miały do ogłoszenia :niewiem: Mi znalezienie mojego focusa zajęło 4 miesiące. Obejrzałem coś ok. 15 szt., miałem 3 wyjazdy do Wawy, dwa Augustów-Suwałki. Dalej nie jeździłem, bo gdzie bym sprawdził auto jak bym dojeżdżał grubo po południu... U mnie wchodziło w grę tylko ASO. A kupiłem w Białymstoku, na miejscu, w przysalonowym komisie od pracownika Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja, kilka oglądałem takich, które ni jak się miały do ogłoszenia :niewiem: Mi znalezienie mojego focusa zajęło 4 miesiące. Obejrzałem coś ok. 15 szt., miałem 3 wyjazdy do Wawy, dwa Augustów-Suwałki. Dalej nie jeździłem, bo gdzie bym sprawdził auto jak bym dojeżdżał grubo po południu... U mnie wchodziło w grę tylko ASO. A kupiłem w Białymstoku, na miejscu, w przysalonowym komisie od pracownika Forda.

Ile Twój Focus w F1 /dopuszcalna masa całk./ ma w DR? Podstawowe dane tech. i jak się sprawuje z przyczepą i na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.