Skocz do zawartości

Poszukiwania holownika 1995-2000kg DMC (Janwil)


Janwil

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Janusz robiłem tak. Codziennie przeglądałem oferty z Dolnego Śląska i szukałem nowych ofert z autami: Passat 2001 -2002, 130 PS kombi, manual, Mercedes CDi 220 143 PS, sedan i Audi A4. Jak jakiś wyglądała fajnie i był do 50 km, dzwoniłem i pytałem o DMC. Później, jak spełnił wymóg, dopytywałem o resztę i ewentualnie jechałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 685
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy może Ktoś wie od którego rocznika jest stosowany w Focusie MK2 2,0 TDI 134 KM filtr cząstek stałych?

Oczywiście interesuje mnie samochód bez tego filtra, a młody.

I jak są ukompletowane te Focusy w rocznikach 2006-10 /te kupione w salonie w Polsce i te z zachodu?/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................

Oczywiście interesuje mnie samochód bez tego filtra...................

......................

Co byś w 2016 nie szukał jednak z filtrem lub benzyniaka.

Eurokomuniści łącznie z eko-terrorystami pracują nad koncepcją, aby od 2017 nie móc praktycznie nigdzie wjechać autem  bez filtra.

I to niezależnie od zachciewajki jakiejś lokalnej władzy (jak jest teraz) lecz obligatoryjnie.

 

Edit:

To znaczy wjedziesz chyba- ale za ile?

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janwil, filtr był stosowany od początku niemal. Na zachodzie brano go często, u nas mniej. Musisz pytać, sprawdzać. Czym młodszy trudniej o auto bez pdf.

I ku precyzji to TDCI i 136KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w wersji Focus Cmax czyli przed lift , w wersji 2.0 TDCi ciężko trafić bez filtra, chyba ze go wytniesz. W wersji po liftingu jest to prawie nie możliwe, żeby dorwać auto bez filtra.

 

jest jeden plus - filtry te są typu (chyba ) suchego - tego mniej problematycznego - ja praktycznie nie wiem że go mam, a auto śmiga po mieście.

 

powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może Ktoś wie od którego rocznika jest stosowany w Focusie MK2 2,0 TDI 134 KM filtr cząstek stałych?

 

Nie powiem Ci od którego, ale do którego.

 

W Polsce Focusy II od roku 2010 wszystkie maja DPF. Podobnie jak S-maxy, C-maxy. Do roku 2009 z polskiej dystrybucji trafiają się auta oryginalnie bez DPF, ale jest ich niestety mało. Importowane z zachodu to niestety w rocznikach typu 2007-2008 już nie widziałem bez DPF. Nowsze też pewnie nie.

Co ciekawe auta bez DPF też spełniają normę emisji Euro IV. Mam taki. Oryginalnie bez DPF, ale już poliftowy i ma normę IV.

 

Można pomyślec o usunięciu DPF, ale jest to trudne więc kosztowne (wyraźnie ponad 1000 zł) i do tego nielegalne. Nigdy nie wiadomo kiedy diagności się wezmą za sprawdzanie tego. Myślę, że w Polsce jeszcze długo nie, ale licho nie śpi.

Jeśli będziesz usuwał DPF to koniecznie poczytaj na forum Forda gdzie to zrobić, bo jak ktoś wytnie, a nie potrafi dezaktywować w systemie to robi się wielki kłopot. A w systemie nie ma łatwego kliknięcia DPF ON albo OFF tylko trzeba modyfikować fragmenty kodu i wbrać zmodyfikowany program od nowa. Samemu nie do ruszenia sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................................

Nigdy nie wiadomo kiedy diagności się wezmą za sprawdzanie tego. Myślę, że w Polsce jeszcze długo nie, ale licho nie śpi.

.......................

Niemcy już nawet na drodze je sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest bardzo dobrze wyciszony. Po przesiadce z benzyniaka zero dyskomfortu. O test będzie ciężko, ale z autopsji jest ciszej niż w leonie 2.0 TDI czy w bravo 2.0 JTD. Nie mówiąc o TDI z PD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, ja też przesiadłem się z japońskiego benzyniaka 2.0 i nawet teraz zimą na zimnym silniku nie ma tragedii - radio słychać :)

 

ta nasza dyskusja jest trochę bez sensu - bo każdy chwali to co ma. Widzę ze kolega Janwil z warszawy - proponuję poszukać forda focusa lub cmaxa z takim silnikiem i się przejechać, pooglądać i pomacać - pewnie coś tam na miejscu masz.

 

każde auto ma wady, nie wiem jakie ma silnik w 2.0 TDCI po liftingu - a u mnie przed nim jest fatalny filterek paliwa, delikatny jak w zabawce - plastikowy i do d....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciszej to dlatego że TDCI jak i HDi mają wielokrotny wtrysk paliwa w jednym cyklu.

Czyli zdolność nieosiągalną dla starszych, klasycznych wtryskiwaczy klasy TDI oraz pompowtryskiwaczy VW/Audi

W stosowanym w moim aucie wtrysku piezo (bo są różne) potrafi i osiem razy rozdzielić dawkę paliwa.

Inaczej mówiąc: zamiast jednego pier........cia- jest kilka łagodnych :)

Nie jestem znawcą- ale mój guru od silników twierdzi, że jeżeli silnik TDCI/HDi klekota jak "niemiec" to znaczy że coś jest z nim nim nie tak.

 

PS.

Mój nie klekota jak "niemiec" faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onion ale od przekleństw jak widzę znawcą jesteś... dałoby się to chyba inaczej napisać.

 

Janwil postawiłeś sobie bardzo trudne zadanie. Samo znalezienie sprawnego i nie zajeżdżonego pojazdu jest w dzisiejszych czasach sporym problemem.

Do tego parametru dorzuciłeś jeszcze konkretną MW i DMC oraz brak filtra cząstek stałych. Cena zaproponowana przy gabarytach pojazdu sugeruje, iż pojazd będzie lepiej niż kilkuletni. Czy nie za gęste to sito. Wcześniej koledzy zasugerowali Ci, że dobra przyczepka to skarb na rynku cenniejszy niż pewne auto.

 

Więc czy faktycznie dla paru zlotych rocznie za Viatolla warto tak się silić i jednocześnie ograniczać. Może lepiej kupić coś co da radę, nie jest zajechane i się spodoba Tobie i bliskim.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Janusz robiłem tak. Codziennie przeglądałem oferty z Dolnego Śląska i szukałem nowych ofert z autami: Passat 2001 -2002, 130 PS kombi, manual, Mercedes CDi 220 143 PS, sedan i Audi A4. Jak jakiś wyglądała fajnie i był do 50 km, dzwoniłem i pytałem o DMC. Później, jak spełnił wymóg, dopytywałem o resztę i ewentualnie jechałem. 

Terenowiec dziekuję Ci za Twoje rady i liczę że mnie ,,nie opuścisz...."

Czytam Twoje forum i jestem pełen podziwu dlaTwojej wytrwałości w poszukiwaniu auta dla przyczepy DMC 1500 kg aż do skutku.Gratulacje!

Czy nadal jesteś zadowolony z Passata czy teraz kupiłbyś coś innego? Czy Twój zestaw opisaleś gdzieś na naszych forach /podaj link/

Moja historia to ,,wypisz wymaluj" taka jak Twoja!

Głupie to prawo /np.Mercedes C jest niby bezpieczniejszy niz E klase?/ i pazerne /Viattol/, itd.

Nam się udało! Gdyby przyczepa miała DMC 1504 kg to nie mielibyśmy wyjścia...Patrz Władza pomyślała o nas , ech, ech

Pozdrawiam i liczę na Twój ,monitoring" tymbardziej że przyczepę mam dopiero od kilku miesięcy a lat już 66 i taka wpadka z tak fajną przyczepą.Kupowałem ją do Mazdy prawie rok i nikt, słownie: nikt.nie powiedział że to za małe auto/ Ale co tam jest wyjście!

Tyle nowych spraw  związanych z jej eksploatacją, a teraz zima i nie wiem czy wszystko zrobiłem?

Ale z Przyjaciólmi  ,,damy radę"!/ ,,Alleluja i do przodu"!!!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...każde auto ma wady, nie wiem jakie ma silnik w 2.0 TDCI po liftingu - a u mnie przed nim jest fatalny filterek paliwa, delikatny jak w zabawce - plastikowy i do d....y

...czy po liftingu zmieniono ten filtr?

Czy mógłbyś opisać wersje wyposażenia Focusa Platinium, Tittanium, Trend itd. Widzę że na naszym rynku wszystko to się miesza... Gold X podobno ma obniżone nadwozie, jest twardszy, lepiej się prowadzi, ale jest mniej komfortowy. Coś za coś. Co lepsze dla holownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.