Skocz do zawartości

Wiata do przyczepy


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2020 o 13:17, filipert napisał:

Bardzo solidna, porządna robota.

przy takiej konstrukcji też dałbym kątowe połączenia jak autor.

Nie ma nic lepszego i pewniejszego niz zacinane gniazda w krokwiach. Łaczenie kątownikami moze i nie jest najgorsze lecz to trochę amerykanski system domów z papieru. 

Edytowane przez muflonpl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 30.01.2020 o 13:48, Grabos napisał:

I Ja się pochwale. Po lekturze tego wątku i innych, moja przyczepa też stoi pod wiatą. Zastało do zrobienia jeszcze ułożenie kostki i montaż płotów drewnianych lamelowych 180x180 miedzy słupami.

10025.jpg

IMG_20200111_140722.jpg

IMG_20200130_113305.jpg

Grabos, jaki u Ciebie przekrój ma murłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miikii83 napisał:

Grabos, jaki u Ciebie przekrój ma murłata?

Płatew murłata ma 14x14 krokwie 16x8 słupy mają 14x14. Skręcone  wkrętami ciesielskimi TORX do drewna 8x260 plus blachy kątowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, miikii83 napisał:

No to konkret. Ja chciałem zrobić na 12x12, a od słupa do słupa koło 320cm. Teraz mi dałeś do myślenia, bo u Ciebie pewnie słupy są bliżej.

No trochę daleko i cienko, ja mam przekroje dokładnie takie same jak @Grabos i też 4 nogi. Przy długości wiaty 730cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grabos napisał:

Płatew murłata ma 14x14 krokwie 16x8 słupy mają 14x14. Skręcone  wkrętami ciesielskimi TORX do drewna 8x260 plus blachy kątowe.

No i to jest konkret - nie oszczędzamy - 14x14 musi być.

U mnie też jest 14x14 - jak ukończę rozbudowę to się też pochwalę...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, miikii83 napisał:

No to konkret. Ja chciałem zrobić na 12x12, a od słupa do słupa koło 320cm. Teraz mi dałeś do myślenia, bo u Ciebie pewnie słupy są bliżej.

U mnie od słupa do słupa jest 180 cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jako, że planuję postawienie wiaty mam kilka pytań:

1. Długość przyczepy bez dyszla to 5,5 m. Czy 6 m wiaty byłoby wystarczające? Dyszel wówczas w pokrowcu. Na więcej nie mam miejsca na działce.

2. Co najlepiej pod względem jakość/cena położyć na dach? Blachotrapez? Może PCV? (na pewno nie przezroczyste, bo obawiam się efektu szklarni w lato).

3. Planuję spad na jeden z boków. Czy orynnowanie to jest "must have" z jakiegoś uzasadnionego powodu?

4. Najważeniejsza kwestia: jako, że wielu z Was stawiało wiaty, może ktoś z Was dysponuje instrukcją/projektem (ze spisem materiałów) zbliżonym do tego co kolega wyżej wkleił? Znalazłem coś ze strony Castoramy lub Leroy, ale tam są zdecydowanie mniejsze pod samochód. Wiem, że wszystko można sobie zwymiarować/przeskalować, ale znając mój fart, to gdzieś się walnę i będzie dupa blada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak nie masz miejsca to nie przeskoczysz. U mnie dysze też wystaje, jest w pokrowcu

2) jak masz na tyle spadek to dałbym blache, obojętne czy blachodachówka czy trapez

3) moim zdaniem tak, jednocześnie z wiatą robiłem zadaszenie tarasu, bez rynny. Mimo że jest okapnik to zacina i leci na belki. Rynne będę dokładał

4) trochę pomyśleć i pomierzyć i sobie rozrysujesz, ja też stawiałem i projektowałem pierwszy raz i dobrze wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazakoff napisał:

Jako, że planuję postawienie wiaty mam kilka pytań:

1. Długość przyczepy bez dyszla to 5,5 m. Czy 6 m wiaty byłoby wystarczające? Dyszel wówczas w pokrowcu. Na więcej nie mam miejsca na działce.

2. Co najlepiej pod względem jakość/cena położyć na dach? Blachotrapez? Może PCV? (na pewno nie przezroczyste, bo obawiam się efektu szklarni w lato).

3. Planuję spad na jeden z boków. Czy orynnowanie to jest "must have" z jakiegoś uzasadnionego powodu?

4. Najważeniejsza kwestia: jako, że wielu z Was stawiało wiaty, może ktoś z Was dysponuje instrukcją/projektem (ze spisem materiałów) zbliżonym do tego co kolega wyżej wkleił? Znalazłem coś ze strony Castoramy lub Leroy, ale tam są zdecydowanie mniejsze pod samochód. Wiem, że wszystko można sobie zwymiarować/przeskalować, ale znając mój fart, to gdzieś się walnę i będzie dupa blada :)

1. Bedzie zaciekać przednia lub tylna ściana, ale jak nie ma miejsca, to nic nie zrobisz.

2. Płyty bitumiczne z casto najkorzystniejsza cena jest chyba. Chyba ze robisz coś z większym spadkiem to blachodachówki wszelkiego rodzaju. Blacha na rabek tez może być ale to wszystko większe koszty. Jak pełne "deskowanie" to możesz nawet pape położyć nie mówiąc juz o epdm. Ja mam na 5% spadek te płyty z casto i jest ok

3. orynnowanie - bez bedziesz miał uwalone boki przyczepy piachem/błotem itd. To tak samo jak z domem, nikt rynien nie nakazuje robić, a robi sie to po to aby nie było brodzenia elewacji, dziur od kapiącej wody w ziemi itd Ja mam do współnej rynny z garażem.

4. Zawsze jak coś już narysujesz i podliczysz to możesz zapodać na forum - w wolnej chwili ktoś sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 09:25, kojus napisał:

Też pomału będę budował wiatę 3.5x8m

20200215_092431.jpg

Moja będzie podobnych wymiarów bardzo podobnie zaprojektowana.

Słupy i belki 14x14, krokwie 5x15. Na to membrana, kontrłaty 2,5x5cm i łaty 3,8x5,8cm co 50cm, blacha to trapez 50mm. Spad 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją wiatę dałem plandekę 500gm2 boki i tył są zakryte blachą. Przyczepa 5.5m wiata 6m. Wyglada to trochę jak domek babyjagi ale miało być tanio i spełnia swoją funkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.