Skocz do zawartości

Jaką butlę propan-butan ??


matpul

Rekomendowane odpowiedzi

coraz ciężej jest o doładowanie 3 kg(nadmieniam, że obecnie jest to robione nielegalnie i w rzeczywistości wychodzi drożej niż gaz z butli 11 kg)

Nielegalne jest ładowanie butli na stacjach gazowych z dystrybutora. Ja wymieniam butle 3k tutaj http://www.gaztank.com.pl/ legalnie i w normalnej cenie- 11zł za 3kg. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że to wychodzi drożej?

Jeśli chodzi nawet o samo gotowanie, to na butli 3 kg i kuchence podłączonej na wężu, to gdy jest połowa gazu w butli, płomień do gotowania jest zdecydowanie mniejszy, czego nie ma w butli 11 kg bo jest większe ciśnienie i można wykorzystać taką butlę do "zera".

No to już bzdura kompletna :ok: bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zeszłym sezonie wymiana butli to koszt 36 zł w lubuskim, rejon Międzyrzecza - czyli taniej. Nadmieniam, że butla 11 kg w przyczepie na lodówkę, sporadyczne ogrzewanie/nawet dla zlikwidowania wilgoci gdy pada/ wystarcza na 14 dni. Przy butli 11 kg mam ten komfort że nie uganiam się z wymianą butli co kilka dni a poza tym cena i tak niższa, ale najważniejsze że łatwiej dostępna.

Poza tym napisałem, że to moje zdanie, jeśli ktoś lubi spędzać wolny czas na częstych wymianach butli to... Każdy dostosowuje zużycie gazu do swoich potrzeb, ja nie wyobrażam sobie butli 3 kg choćby na zużycie i brak wymiany w rejonie Międzyrzecza.

Jeśli chodzi o płomień z butli 3 kg to praktyka z kuchenką 3-palnikową, czego nie ma na butli 11 kg /nie bzdura/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWITA to jaką TY masz lodówkę bo JA 60 l. i butla 11 kg. wystarcza na 30 dni i też korzystam tak jak TY tzn. lodówka plus od czasu do czasu gdy zimno na ogrzewanie,a w przedsionku mam 11 kg. tylko do gotowania na kuchence 3 palnikowej i wystarcza na okolo 60 dni.Butli nie kupiłem gdyż tam gdzie jeżdżę można wziąść butle za kaucją i mam problem z głowy jedynie aby nie zaskoczył MNIE brak gazu w najmniej odpowiednim czasie (nie nadawanie się do jazdy ) to korzystam z 5 kg. butli ktora została MI z dawnych czasow. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie wymiana butli to koszt 36 zł w lubuskim, rejon Międzyrzecza - czyli taniej.

No jeśli porównujesz zeszłoroczną cenę wymiany butli 11kg z aktualną ceną butli 3kg, to faktycznie wychodzi taniej i to sporo :ok::ok:

Co do używania butli 11kg- ja nie używam, ponieważ lodówkę zasilam prądem. Przez sześć naprawdę chłodnych dni majówki zużyłem 3kg gazu na gotowanie i nocne dogrzewanie, więc nawet obeszło się bez wymiany butli :ok:

Jeśli chodzi o płomień z butli 3 kg to praktyka z kuchenką 3-palnikową, czego nie ma na butli 11 kg /nie bzdura/

Jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy w związku z twoimi problemami, to niesprawny reduktor butli- podający zbyt niskie ciśnienie gazu do kuchenki. Inaczej być nie może :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lodówka chodzi na max bo zawsze ktoś ze znajomych na wyjeździe korzysta z mojej lodówki... Częste otwieranie. W Knaus'ie jest ten problem że wentylacja z lodówki jest w przedsionku co nie sprzyja chłodzeniu radiatora. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem to chłodzenie grzejnika jakimiś wentylatorkiemco pozwoli zmniejszyć żużycie gazu oraz obniżyć temp. w lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KWITA ale JA też mam wylot spalin do przedsionka,lodówka chodzi na FULL a wentylatorki dopiero założę w tym sezonie już wszystko kupiłem pozostalo zamocowac,a zużycie takie jak pisałem wyżej i jeżeli jest za duże to może problem z dyszą w palniku to też przerabiałem (kupiłem w ELCAMPIE),dzięki temu doszedłem do takiego zużycia w instrukcji jest napisane że zużycie powinno wynosić około 1.5 dkg. na godzinę to jest okolo 36 dkg. na dobę to z tego wynika że butla 11 kg. wystarczyć powinna na 30 dni.POZDRAWIAM :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojemnik na butle u MNIE wchodzą dwie 11 kg. to wystarcza na dłużej niż miesiąc i o nic się nie muszę martwić,butla na lodowkę wystarcza na 1 miesiąc a druga na kuchenkę na 2 miesiące więc jeszcze trochę zostaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o nic się nie muszę martwić

Ja bym się martwił o nacisk na hak :). To jest jednak spory ciężar i mało kto się odważy wrzucić coś takiego na dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMII nie ma się czym martwić gdyż 2 butle pełne ważą około 45 kg. a nacisk na hak może być do 70 kg. , a jeżeli uważasz że za dużo to przecież można na tyle przyczepy dla przeciwwagi położyć 2 skrzynki browarka i wszystko się wyrówna bo też ważą około 40kg. i hak zostanie odciążony,chyba się nie mylę a i przy okazji browar jest pod reką, JA tak robię od czasu jak kupiłem pierwszą przyczepę to znaczy od 1985 roku i jak narazie jest OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy45, no tak można zawsze wszystko zrównoważyć, zważ jednak na to że im cięższa przyczepa tym większe siły dynamiczne podczas jazdy i przy lekkich autkach (np. w moim wypadku) i długim tylnym zwisie jazda jest na prawdę mało przyjemna a i momentami niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMII co do obciążenia przyczepy butlami to w takim razie po co jest pojemnik na 2 butle 11 kg., chyba nie dla ozdoby, a i jakiś bagaż też się trafi do wewnatrz (stół,krzesełka,naczynia,kibelek i tym podobne ,warunek dobrze rozłożone w przyczepie) ale Ja zawsze mówię że każdy robi to co uważa za słuszne i ponosi konsekwencje swoich czynów, a jazdę powinien dostosować do swoich umiejętności i warunków panujących na drodze cytat naszej Policji, nie poczuj się urażony ale chyba masz dość krótki staż jako kierowca a co dopiero doświadczenie z ciągnięciem przyczepy kampingowej i nie tylko. Zawsze przyświeca MI jeden cel aby cało i zdrowo wrocić z wyjazdu i nie stwarzać zagrożenia na drodze swoim postępowaniem dla innych użytkownikow. POZDRAWIAM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co jest pojemnik na 2 butle 11 kg

Mogę wskazać Ci wiele przyczep gdzie nawet jedna butla 11kg nie zmieści się na stojąco :)

 

chyba nie dla ozdoby

Zawsze można wozić tam baniak na wodę, stopień do przyczepy, grilla i wiele innych najlepiej lekkich rzeczy które nie nadają się do jazdy w czystym aucie lub wnętrzu przyczepy.

 

nie poczuj się urażony ale chyba masz dość krótki staż jako kierowca a co dopiero doświadczenie z ciągnięciem przyczepy

Nie poczułem się urażony. Jak już nie raz na forum wspominałem doświadczenie nie mam żadnego, ani jako kierowca ani jako turysta karawaningowy. Mam za to kilka egzaminów z fizyki za sobą w tym również z dynamiki i niektóre rzeczy są dla mnie oczywiste. Mam również lekki samochód z długim zwisem i wiem o czym piszę, a moja wypowiedz była poprzedzona empirycznymi próbami.

 

Zawsze przyświeca MI jeden cel aby cało i zdrowo wrocić z wyjazdu i nie stwarzać zagrożenia na drodze swoim postępowaniem dla innych użytkownikow.

No i to jest zdrowe podejście do sprawy :) tylko uwierz mi że wożenie cięższych rzeczy w aucie jest o wiele bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obciążenia przyczepy butlami to w takim razie po co jest pojemnik na 2 butle 11 kg

Na pewno jest na butle, ale to nie znaczy, że na czas jazdy. Jak wspomniał Tomii, jest to zdecydowanie zbyt duży ciężar. Dwie skrzynki piwa na tyle nie zrównoważą ci nacisku na hak, ponieważ znajdują się bliżej osi, niż wspomniane butle, a poza tym dwie pełne skrzynki ważą ok 35kg.

Jest taka zasada w holowaniu przyczepy kempingowej, że ciężkie rzeczy ładuje się do auta, a lekkie do przyczepy.

A co najważniejsze- najgorszy rozkład obciążenia w przyczepie (obojętne jakiej) to daleko od osi. Przyczepa tak załadowana ma zdecydowanie większą tendencję do wężykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.