Skocz do zawartości

Jaką butlę propan-butan ??


matpul

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie lipca nabyłem butle na stacji BP w Redzie i wówczas nie płaciłem 1 zł za reduktor tylko w granicach 30 zł, tankuje gaz i benzynę przede wszystkim na BP ,wymieniałem butle gazowe też na BP i dopiero teraz widzę taką promocję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panie i Panowie. (w te słowa zacznę swój wywód)

Moim zdaniem kombinacje z manometrami (przy karawaningu) są mało sensowne. Jest to dodatkowy element, możliwy do uszkodzenia, obtrząśnięcia lub rozszczelnienia, a i dodatkowy ciężar.

Jeżeli chodzi o styczność z butlami, to miałem z nimi naprawdę dużą. Przez 2 sezony grzewcze babrałem się z tymi w/w urządzeniami do przechowywania gazu, celem ogrzania chałupy (podpinałem je do pieca gazowego 2-funkcyjnego). Raz na 3-5 dni "popylałem" z czterema do sześciu sztuk w samochodzie do wymiany. Robiłem "płaszcze wodne", celem dopalenia ich do końca, itp... itd... Łatwo więc sobie policzyć, że na przykładowo 4 miesięczny okres grzewczy, przy uśrednieniu butla=24 godziny grzania, wymieniłem ich ponad 120 sztuk (w jednym roku), a było ich na pewno więcej.

Moje zdanie jest takie i z doświadczenia i z testów, które przeprowadziłem nie dalej jak wczoraj.

Jeżeli butla 37kg starczała na 18 do 26 godzin (w zależności czy Shell, czy BP, czy Gaspol) ogrzewania DOMU, należy sobie więc zadać pytanie, na ile starczyć może w przyczepie.

Ano, miałem wczoraj jedną zbyteczną, starą butlę (w środku było tak w przybliżeniu 4 litry gazu), zaczynała już śmierdzieć (czyli najprawdopodobniej, zaczęła przepuszczać), myślę se więc ja wypalę ten gaz w cycepce, a przy okazji sprawdzę syćkie urządzenia.

Jak pomyślał, tak zrobił.

Od godziny 8 z minutami do godziny 17 pracował piecyk (ustawiony na max), około 2 godzin pracowała na gazie lodówka, na gazie, który wypaliłem w kuchence z 6 czajników wody by zagotował i co?

I NIC! Butli nie wypaliłem zostało mi tak ważąc w ręku ze 2 litry, jak nic.

Reasumując w naszym hobby proponował bym zastosować manometr ręczny. Na początku sezonu wymienić butlę na pełną lub nabić swoją i raz na tydzień używania unieść ją w rękach do góry i zobaczyć czy i gdzie "chlupie".

Ponieważ mam uraz osobisty :bukiet: do butli 37kg, zakupiłem 12,3 i liczę na to, że mi starczy (jak nie będę się martwił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
mam pytanie czy ktos probowal napelnic w polsce angielska butle z reduktorem montowanym na wcisk moze jakas przejsciowka....

 

 

Mówisz o 5 kg butlach angielskich, bo z innymi się nie spotkałem :niewiem::niewiem:

 

 

Oddałem takie " cudo " do zakładu zajmującego się butli gazowymi i Pan przemiły ją ,że tak powiem sobie zabrał( z utylizował ) hehehe w zamian dostałem napełnioną moją pełną 11kg. butle , plu 20 zł, więc i tak dobry interes zrobiłem... na wymianę się płaci 52 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.