Skocz do zawartości

Jaką butlę propan-butan ??


matpul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli butla była by dostępna na jakiejś sieci stacji (np. BP) to ja z chęcią bym się przesiadł na taką butlę :hmm:. Przynajmniej w tych okresach przed i po sezonowych kiedy odpala się czasami piecyk do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zakladam, ze jest na rynku ogolnie dostepna w jakiejs sieci butla 5kg, mozna ja tam wymienic itp. Jest szansa, ze zaczelibyscie jej uzywac zamiast butli 10kg?

Prawdę mówiąc jeszcze się z tym nie spotkałem. Owszem, są róznej wielkości butle do kupienia, ale je trzeba nabijać w odpowiednich punktach, więc po co sobie komplikować życie, jak na każdej stacji benzynowej, a nawet w niektórych sklepach można wymienić butlę 11 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek tylko że butla 11 kg swoje waży i trochę bez sensu jest wozić tyle zbędnych kg na haku :hmm:. Mi przez cały ten sezon nie zeszły 3 butle 2 kg, w tym na wakacjach 21 dniowych starczyła mi jedna butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały nakręcany reduktor za 3 złote i po kłopocie.Poza tym masz do dyspo duży i mały gwint.Do tego masz dwie małe piątki zamiast 11tki.Więc obciążenie lepiej rozłożone.No i jak braknie w jednej to masz drugą a jak skończy się 11tka to może być problem skąd gaz.Do instalacji szczególnie grzewczych potrzebny jest dobry gaz a w polandzie bywa z tym różnie.

Do tego na zloty nie potrzeba większej butli.No i wszelkiego typu końcówki grilowe czy inne pasują na mały gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum już chyba pokazywał foto małej butli kompozytowej zrobione za granicą :hmm:.

Zapewne Monapoza o to pyta :hmm: - wystarczy spojrzeć na meil w profilu i wszystko jasne :hmm:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaopatrzyłem się na razie w dwie butle po 3kg. Tak się składa, że niedaleko mam punkt nabijania/wymiany wszystkich butli od 0,5 do 11kg :hmm:

Wymiana/nabicie butli 3kg kosztuje 11zł, 5kg 19zł. W porównaniu za nabicie 3kg na stacjach gazowych chcą 20zł :hmm:, ale to jest nielegalne :hmm:

11kg nie używam, bo mi się nie mieści :/

Dla zainteresowanych: http://www.gaztank.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnie dzięki za namiary :hmm: ja akurat w Twoje okolice często się zapuszczam (dziewczynę mam z Młochowa) więc przy okazji podmienię se butle całkowicie legalnie :hmm: (wstyd się przyznać, ale do tej pory nabijałem butle na zwykłej stacji LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazłem 5kg ,ale jak chłopaki piszą nabić można na stacji lpg lub w punkcie nabijania, ja na szczęście mam taki pod nosem http://www.allegro.pl/item272430248_butla_gaz_turystyczna_5kg_10_lat_legalizacji_tania.html

 

Parametry techniczne butli:

 

Napełnienie gaz propan-butan: 5 kg

Pojemność: 12,3 l.

Wysokość butli: 48 cm

Średnica butli: 23 cm

Masa butli (waga): 6,8 kg

Napełniona gazem ok. 12 kg

Ciśnienie próbne (MPa) 3

Butla wyposażona jest w zawór z gwintem 3/8” lewym

 

BUTLA WYKONANA JEST ZGODNIE Z PN-79/M-69221 ORAZ POLSKIMI WARUNKAMI TECHNICZNYMI DOZORU TECHNICZNEGO DT-UC-90/ZP.

 

Barwa butli oraz oznakowania trwałe wykonane są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

post-32777-imported-137c7046-f6d9-449a-8118-77f87b890a60_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę obok tematu. Nie myśleliście o założeniu butli jak do instalacji LPG. Jest kilka + i kilka - takiej instalacji. Butle taką jak montuje się w koło można zamontować pod przyczepą w okolicach osi, żeby nie dociążać przodu, wadą jest natomiast to, że jak gaz skończy się w czasie urlopu to trzeba pakować majdan i jechać na stację żeby zatankować przyczepę, ale to chyba mało prawdopodobne, bo np ja mam u siebie w autku 55 l, więc chyba nie ma szans, żeby w czasie nawet 3 tygodniowego postoju skończył się gaz. Co wy na taką koncepcję. Pytałem nawet kiedyś zakładu instalującego LPG i powiedzieli, że nie ma sprawy a ich szef ma coś takiego u siebie w kamperze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem nawet kiedyś zakładu instalującego LPG i powiedzieli, że nie ma sprawy a ich szef ma coś takiego u siebie w kamperze.

 

ot i widzisz jak Polak chce to potrafi hihi, ale swoją droga to dobry pomysł, tylko co z kolorem butli..??? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.