Jump to content

Jaką butlę propan-butan ??

matpul
 Share

Recommended Posts

Witam

Kupiłem przyczepę kempingową, ale bez butli z gazem (propan-butan). Jakiej wielkości kupić butlę i gdzie ?

• Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tomii

26

• siwy45

14

• arnie

13

• Paweł Prokop

10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chyba najbardziej popularna to butla 11kg koszt około 100zł a dostępna prawie każdym markecie OBI, Castorama, Praktiker itp

uhu 11kg jest najbardziej popularna. A co do ciezaru, to sa jeszcze aluminiowe, lzejsze i drozsze

11 kg. jest duża ciężka i niewygodna

Cęzka jest, ale za to uważam, że wygodna. Wymienisz na prawie każdej stacji benzynowej lub LPG. Poza tym nie warto kupować, bo tak samo jak z wymianą. Możesz zapłacić kaucję i wziąć, a po sezonie oddać.

Jak dotąd nie znam osoby, która używając butli BP była by niezadowolona.
a ja znam i jest bardzo zadowolona bo są lżejsze i widać ilość gazu i jest mniej brudów które się nie spalają a zajmują kilogramy i podobno wystarcza na dłużej niż zwykły propan-butan w metalowych

Witam !

Elerku, właśnie Marcin zna wszystkich zadowolonych, a nie zna niezadowolonych.

Pozdrawiam

PS Podejrzewam, że są to Wasi wspólni Znajomi :hop1:

wożę ze sobą 3 butle . 1 sztuka to 11 kg i dwie małe 3 kg. w przyszłym sezonie zabieram tylko te dwie mnijsze . jedna z nch słuzyć będzie do lampy a druga do zrobienia kawy ..itd . Jeździmy tylko we dwoje i nie mając lodówki na gaz i praktycznie nie gotując , jest to zbyteczny balast . Sprawę butli trzeba rozpatrywać indywidualnie , zależnie od ilości osób , czy ma się termę gazową itp. Dla bardziej potrzebujacych butla BP to bardzo dobre rozwiązanie .

Osobiście woże 5 kg , przy pobycie powyżej 14 dni może zabraknąć gazu , trudno ją napełnić , a wymiana niemożliwa. 11 kg wymienisz wszędzie w OBI widziałem po 85-90 zł , ale i tak ją wymienisz na starą pełną .

Decyzja należy do Ciebie.

w OBI widziałem po 85-90 zł
No ale po co kupować jak idziesz na pierwszą z brzegu stację, płacisz kaucję i masz butlę, a po sezonie albo sobie zostawiasz, albo oddajesz i odbierasz kaucję.

• 1 month later...

mianowicie co masz na mysli-rozwiń temat :hmm:

witam , napisz cos o sobie i uzupełnij profil jeżeli to nie tajemnica....