Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Eastnomad napisał(a):

A przez Austrię nie boi się jechać :lol:. Widocznie nie wie jakie konsekwencje go mogą za to tam spotkać i nie chodzi mi już nawet o wysoki mandat a o koniec podróży.

wydaje mi sie że on min dlatego przez AT nie jeździ, tak samo jak do HR nie jeździ, raczej kierunki IT FR ES i zawsze przez De

6 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

A gdzie zważyć pojazd po zapakowaniu ? Zadajcie to pytanie policji i ITD.

oficjalnych miejsc nie ma udostępnionych przez ITD lub policje.

 

Pozostają wysypiska, złomowiska itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

A gdzie zważyć pojazd po zapakowaniu ? Zadajcie to pytanie policji i ITD.

Można sobie wagę kupić i orientacyjnie będziesz wiedział. Np coś takiego:IMG_5636.thumb.jpeg.27e34aee39796fbb31c4a0d834309832.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

A gdzie zważyć pojazd po zapakowaniu ?

Na wadze? 

41 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

Zadajcie to pytanie policji i ITD.

Ale poilicja to nie informacja ;) Ty jako kierowca powinieneś wiedzieć co i ile pakujesz do pojazdu. Do samochodu też nie pakujesz 8 osób ani tony bagażu. Nie masz możliwości zważenia fizycznie pojazdu po załadowaniu to zważ swoje bagaże i dodaj do tego MW pojazdu, którą masz w papierach. Też powinieneś z grubsza wiedzieć ile waży Twój pojazd. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Coś takiego. Zwróci się przy pierwszej kontroli w Austrii jak ktoś przekroczy DMC ;) 

Ja kupowałem jak były jeszcze w okolicach 450 zł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ja kupowałem jak były jeszcze w okolicach 450 zł :)

Ja swoją chyba jeszcze za jakieś 600-650 upolowałem ;) 

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ventyl napisał(a):

Co to dla Kikiego :lol:to przecież drobne :)

Przecież w jego przypadku nic by to nie zmieniło. Żeby być w zgodzie z prawem musiałby z pusta przyczepą jechać :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geodel napisał(a):

wydaje mi sie że on min dlatego przez AT nie jeździ, tak samo jak do HR nie jeździ, raczej kierunki IT FR ES i zawsze przez De

Jezdzi przez AT , jak pamietam to jadac do IT to przez Austrie zasuwal. Poza tym on mieszka w zachodniej Polsce, wiec jazda przez DE jest najsensowniejsza, bo byle do granicy dojechac i grzejesz drogami szybkiego ruchu bezplatnie. Nie dosc ze lepsze drogi to a darmo :)

Mysle ze on to ma wliczone w koszt dzialania kanalu. Zakladam ze jakby go zwazyli i bylyby z tego tytulu problemy, to pewnie ze 2-3 odcinki by nakrecil o tym, o konsekwencjach itp. TO nawet mandat szybko by mu sie splacil dzieki ogladalnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Na wadze? 

Ale poilicja to nie informacja ;) Ty jako kierowca powinieneś wiedzieć co i ile pakujesz do pojazdu. Do samochodu też nie pakujesz 8 osób ani tony bagażu. Nie masz możliwości zważenia fizycznie pojazdu po załadowaniu to zważ swoje bagaże i dodaj do tego MW pojazdu, którą masz w papierach. Też powinieneś z grubsza wiedzieć ile waży Twój pojazd. 

Ja wiem, ale co zrobić jak policja lub ITD stwierdzi że nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysztof57 napisał(a):

Ja wiem, ale co zrobić jak policja lub ITD stwierdzi że nie wiem ?

no nic nie zrobisz tj Twój problem że nie dostosowałeś się do przepisów, oni sa od ich egzekwowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof57 napisał(a):

Ja wiem, ale co zrobić jak policja lub ITD stwierdzi że nie wiem ?

Nie rozumiem. Co znaczy, że policja stwierdzi, że nie wiesz? Jeśli w czasie kontroli Cię zważą i wyjdzie, że poruszasz się przeładowanym pojazdem to Ty jako kierowca za takie przeładowanie odpowiadasz. To, że nie wiedziałeś nie będzie żadną okolicznością łagodzącą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Państwo wymaga ode mnie aby mój  samochód przeszedł przegląd techniczny to zapewnia sieć stacji gdzie taki przegląd mogę zrobić.

Jeżeli Państwo wymaga od kierowcy ciężarówki spełnienia określonych wymagań dotyczących ciężaru jego pojazdu to przepisy dotyczące np załadunku wspierają go w spełnieniu tych wymagań.

W przypadku kierowców , nazwijmy skrótowo małogabarytowych i rolników, Państwo nakłada obowiązek przestrzegania ciężaru pojazdu a nie zapewnia możliwości skontrolowania tego.

We wcześniejszym przykładzie z policją i ITD chodziło mi o to, że w przypadku rozbieżności wagi pojazdu wg mojej wiedzy (popartej nawet ważeniem na złomowni) a wagą wg pomiaru mundurowych nie mam właściwie na co się powołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

Państwo nakłada obowiązek przestrzegania ciężaru pojazdu a nie zapewnia możliwości skontrolowania tego.

Ale w czym problem, żeby policzyć co się ładuje do przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.