Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ktoś wogóle spotkał się by ważyli przyczepy jadąc do Chorwacji (AT HU CZ SK Slo)? lub wogóle się kogoś czepiali że jest przeważony? obstawiam że większość przyczep jak i kamperów ma z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

37 minut temu, geodel napisał(a):

Ale ktoś wogóle spotkał się by ważyli przyczepy jadąc do Chorwacji (AT HU CZ SK Slo)? lub wogóle się kogoś czepiali że jest przeważony? obstawiam że większość przyczep jak i kamperów ma z tym problem

Tak, byłem ważony w AT i to zimą. Musiałem zlać trochę wody i obyło się bez konsekwencji, dosłownie kilka kg. Przy okazji sprawdzali każdy papierek, numery VIN samochodu i przyczepy, wydrukowane zielone karty i upoważnienie z leasingu na przyczepę.

Austriacki policmajster zdradził mi też, że gdybym nie miał WYDRUKOWANYCH zielonych kart, to zatrzymaliby mi pojazdy do momentu, kiedy bym sobie te wydruki zorganizował - na ekranie telefonu go nie interesowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wąski P napisał(a):

Tak, byłem ważony w AT i to zimą. Musiałem zlać trochę wody i obyło się bez konsekwencji, dosłownie kilka kg. Przy okazji sprawdzali każdy papierek, numery VIN samochodu i przyczepy, wydrukowane zielone karty i upoważnienie z leasingu na przyczepę.

Austriacki policmajster zdradził mi też, że gdybym nie miał WYDRUKOWANYCH zielonych kart, to zatrzymaliby mi pojazdy do momentu, kiedy bym sobie te wydruki zorganizował - na ekranie telefonu go nie interesowało...

W Austri Zielona karta nie jest wymaganad, dokument nie jest wymagany na terytorium UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, geodel napisał(a):

W Austri Zielona karta nie jest wymaganad, dokument nie jest wymagany na terytorium UE.

No ale policmajster ją chciał i weź tu dyskutuj z Austriacką policją. A ja dobrze znam niemiecki.

To samo było z tolerancją wagi - uparł się że mam zlać i koniec. No to zlałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wąski P napisał(a):

Tak, byłem ważony w AT i to zimą. Musiałem zlać trochę wody i obyło się bez konsekwencji, dosłownie kilka kg. Przy okazji sprawdzali każdy papierek, numery VIN samochodu i przyczepy, wydrukowane zielone karty i upoważnienie z leasingu na przyczepę.

Austriacki policmajster zdradził mi też, że gdybym nie miał WYDRUKOWANYCH zielonych kart, to zatrzymaliby mi pojazdy do momentu, kiedy bym sobie te wydruki zorganizował - na ekranie telefonu go nie interesowało...

A upoważnienie z leasingu na przyczepę to kwestia wystawienia na konkretną osobę czy firmę? Ja np. mam upoważnienie wystawione na nazwę działalności, ale zastanawiam się czy jak gość chciałby to sprawdzić (w sensie, że widnieje jako właściciel/prokurent przedsiębiorstwa) to mam mu pokazać wydruk z CEIDG czy jak? Szczerze mówiąc to już lekkie czepialstwo wd. mnie. 

Ja byłem się ważyć wczoraj i zapas jest. Wyszło 1620 kg, a DMC hobby mam 1750 kg. Przyczepa załadowana (połowa wody,2x butla, narzędzia, klamoty w środku) oprócz jedzenia i ubrań. 

Mojego teścia w zeszłym roku ważyli w Austrii o 2 w nocy. Było to gdzieś w okolicy Salzburga. Dostał mandat 50 euro i pojechał dalej. Nie miał dużego przeważenia. Jechał kamperem.

Ja uważam, że kontrole będą zdarzały się co raz częściej ponieważ brać karawaningowa rośnie w siłę i jest to dobry i prosty sposób na zarobek. Nie każdy wie ocb z wagą (np. osoby wypożyczające kampery). 

 

 

IMG_9063.jpeg

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ukasz6 napisał(a):

A upoważnienie z leasingu na przyczepę to kwestia wystawienia na konkretną osobę czy firmę? Ja np. mam upoważnienie wystawione na nazwę działalności, ale zastanawiam się czy jak gość chciałby to sprawdzić (w sensie, że widnieje jako właściciel/prokurent przedsiębiorstwa) to mam mu pokazać wydruk z CEIDG czy jak? Szczerze mówiąc to już lekkie czepialstwo wd. mnie. 

Ja byłem się ważyć wczoraj i zapasu jest sporo. Wyszło 1620 kg, a DMC hobby mam 1750 kg. Przyczepa załadowana (połowa wody,2x butla, narzędzia, klamoty w środku) oprócz jedzenia i ubrań. 

Mojego teścia w zeszłym roku ważyli w Austrii o 2 w nocy. Było to gdzieś w okolicy Salzburga. Dostał mandat 50 euro i pojechał dalej. Nie miał dużego przeważenia. Jechał kamperem.

Ja uważam, że kontrole będą zdarzały się co raz częściej ponieważ brać karawaningowa rośnie w siłę i jest to dobry i prosty sposób na zarobek. Nie każdy wie ocb z wagą (np. osoby wypożyczające kampery). 

 

 

IMG_9063.jpeg

 

wjechałeś na wagę i ważyłeś dopiero po odbięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ukasz6 napisał(a):

A upoważnienie z leasingu na przyczepę to kwestia wystawienia na konkretną osobę czy firmę? Ja np. mam upoważnienie wystawione na nazwę działalności, ale zastanawiam się czy jak gość chciałby to sprawdzić (w sensie, że widnieje jako właściciel/prokurent przedsiębiorstwa) to mam mu pokazać wydruk z CEIDG czy jak? Szczerze mówiąc to już lekkie czepialstwo wd. mnie. 

Ja byłem się ważyć wczoraj i zapas jest. Wyszło 1620 kg, a DMC hobby mam 1750 kg. Przyczepa załadowana (połowa wody,2x butla, narzędzia, klamoty w środku) oprócz jedzenia i ubrań. 

Mojego teścia w zeszłym roku ważyli w Austrii o 2 w nocy. Było to gdzieś w okolicy Salzburga. Dostał mandat 50 euro i pojechał dalej. Nie miał dużego przeważenia. Jechał kamperem.

Ja uważam, że kontrole będą zdarzały się co raz częściej ponieważ brać karawaningowa rośnie w siłę i jest to dobry i prosty sposób na zarobek. Nie każdy wie ocb z wagą (np. osoby wypożyczające kampery). 

 

 

IMG_9063.jpeg

moja żona ma jdg wiec jej imię i nazwisko jest w nazwie, ale leasing moze tez wystawić imienne na użytkownika na wniosek leasingobiorcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geodel napisał(a):

 

wjechałeś na wagę i ważyłeś dopiero po odbięciu?

Tak zrobiłem. Cały zestaw to mogą mi ważyć i mam to w pompce bo zapas jest duży, chodzi o samą przyczepę i jej dmc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 10 dni temu pożyczałem przyczepę to wypożyczalnia nie wiedziała ile ona waży w rzeczywistości ani nie wiedzieli gdzie mogę to sprawdzić w okolicy. Jako, że jechałem do Włoch przez Austrię, nie chciałem mieć żadnej wpadki więc zważyłem ją bez problemu w pobliskim składzie opału. Okazało się, że mam 120 kg zapasu więc śmiało przejechałem przez tę osławioną Austrię. Nikt mnie tam na całej trasie nie kontrolował.

A parę lat temu miałem w Austrii koło Brener przypadek, że policjanci chcieli ode mnie łapówki za to, że wyposażenie mojego samochodu nie było zgodne z austriackimi przepisami. Oczywiście zdecydowanie odmówiłem i po 20 minutowej kłótni zażądałem wizyty w komisariacie i rozmowy z ich przełożonymi którzy wypuszczają do kontroli funkcjonariuszy bez kwalifikacji i znajomości przepisów. Natychmiast oddali mi dokumenty i odjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał(a):

@Wąski P Ty tak poważnie? czy jaja sobie robisz?

Powaga, stary wąsacz... A że znam niemiecki bardzo dobrze i Austrię też - to wolałem nie dyskutować. Co do policji AT - kiedyś siedzę ze znajomą na Praterze i czekam na tramwaj. Jem hambuksa, spadł mi kawałek, podchodzi policjant i słysząc inny język od razu do mnie, że mandat - za plucie na chodnik. Ja po niemiecku, ze chyba żartuje i się nudzi... 

Po 10 minutach lżejszy o 20 EUR wsiadłem do tramwaju. Taki to milutki kraj... tylko ludzie k... i straszni rasiści i troglodyci. Policja z manią nieomylności i wyższości nad wszystkim.

Niemniej spotkałem też bardzo wiele pomocnych i miłych osób.

9 godzin temu, geodel napisał(a):

czyli defakto przekroczenie o powiedzmy 20-50 a możę 100 kg to nic strasznego ew mandat i jedziesz dalej?

Nie nie nie, mandat i doprowadzenie pojazdu lub pojazdów do stanu (masy) umożliwiającego dalszą jazdę.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wjechałem na wagę pokazała 1360kg , dołożyłem butle gazu, 4 leżaki, stolik, jedna torbę ciuchów, pościel, koc, poduszki, kabel 10m, matę, klucz do kol , lewarek i zważyłem wyszło -1440kg 

80kg a na oko powiedziałbym ze z 25 kg włożyłem 

 

Edytowane przez MARKUSIK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wjechałem na wagę pokazała 1360kg , dołożyłem butle gazu, 4 leżaki, stolik, jedna torbę ciuchów, pościel, koc, poduszki, kabel 10m, matę, klucz do kol , lewarek i zważyłem wyszło -1440kg 
80kg a na oko powiedziałbym ze z 25 kg włożyłem 
 
Sama butla z gazem to jest już niemal 25 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.