Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stoje teraz przed wyborem bagaznika rowerowego. Do tej pory mialem platforme zakladana na hak, ktora ma prawie same zalety i jedna mala wade. Ta mala wada, to to ze albo bagaznik albo cepa :(

Zastanawiam sie nad bagaznikiem dachowym zakladanym na relingi ( niewygodny, nie moge zaladowac boksa dachowego) a bagaznikiem zakladanym na dyszel w przyczepie (prawie same superlatywy). Minusem tego drugiego jest zwiekszenie obciazenia przyczepy o jakies 30 kg przy dwoch rowerach. Myslalem o zakupie takiego ustrojstwa:

http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Laste-og-Trekke/Lastholder/Sykkelholderfeste-37250/

oraz

http://www.clasohlson.com/no/Thule-Xpress-970-sykkelstativ/31-4736

 

Czy ktos z Was wazyl o ile wzrosnie nacisk na hak po zaladowaniu 2 rowerow na dyszel? Bagaznik umiescilbym jak najdalej od zaczpu, ale odlegosc nie bedzie wieksza niz 1,5m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze takie rozwiązanie

post-10895-0-03967200-1397110512_thumb.jpg

u mnie się sprawdziło. Dwa sezony z tym już objeździłem. Masz dostępny i boks na dachu i nie obciążasz haka i dostęp do bagażnika - fakt, że nie jest lekko go otworzyć ale jak otworzysz, to się już trzyma. Nie wiem tylko jak porządnie zawiasy klapy masz zrobione - moje wytrzymują.


1,5 m nie odsuniesz rowerów od haka, raczej najwyżej połowę tego, więc musisz liczyć, że obciążysz hak wagą rowerów i ich zamocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj mnie. ;) Wróci żona z pracy, to zobaczę. :)

Tak na serio, to nie jest to lekkie dla klapy - rzeczywiście musi być porządna. Raz otwierałem gdzieś nie myśląc na szybko ciągnąc za jedną stronę - znaczy niby ciągnąłem za dwie ale nie stanąłem okrakiem nad zaczepem tak, jak zwykle to robię - od tego czasu jakoś dziwnie mi się zamykała ale teraz już wszystko się chyba wyprostowało albo się przyzwyczaiłem i przestałem zwracać na to uwagę.

W jednym miejscu na dole mam pęknięty lakier ale to dlatego, że przegiąłem kiedyś z mocowaniem i za mocno przykręciłem i próbowałem zapiąć - słyszałem miażdżenie lakieru. Przed założeniem bagażnika zaklejam miejsca w których mocowany jest bagażnik dwoma, trzema warstwami taśmy izolacyjnej. Oprócz tego jednego pęknięcia lakieru, chyba nie mam śladu po tym bagażniku a przejeździł już w ten sposób conajmniej z 10 tyś kilometrów. Sprawdzę po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje teraz przed wyborem bagaznika rowerowego. Do tej pory mialem platforme zakladana na hak, ktora ma prawie same zalety i jedna mala wade. Ta mala wada, to to ze albo bagaznik albo cepa :(

Zastanawiam sie nad bagaznikiem dachowym zakladanym na relingi ( niewygodny, nie moge zaladowac boksa dachowego) a bagaznikiem zakladanym na dyszel w przyczepie (prawie same superlatywy). Minusem tego drugiego jest zwiekszenie obciazenia przyczepy o jakies 30 kg przy dwoch rowerach. Myslalem o zakupie takiego ustrojstwa:

http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Laste-og-Trekke/Lastholder/Sykkelholderfeste-37250/

oraz

http://www.clasohlson.com/no/Thule-Xpress-970-sykkelstativ/31-4736

 

Czy ktos z Was wazyl o ile wzrosnie nacisk na hak po zaladowaniu 2 rowerow na dyszel? Bagaznik umiescilbym jak najdalej od zaczpu, ale odlegosc nie bedzie wieksza niz 1,5m ?

Witam, od 2002 r., pewnie jako jedyny w Polsce posiadam dwa "dźwigi" pneumatyczne do samozaładowanie i przewożenia rowerów na dachu samochodu. Ten sprzęt może obsługiwać nastolatek i kobieta-żadnego problemu. Wystarczy jedynie podprowadzić rowerek równolegle do samochodu, podpiąć i nacisnąc jeden wichajster a rowerki wędruą na dach i samoczynie się blokują. Super sprawa. Pozdrawiam. Dołączam fotkę.

post-8072-0-98648200-1397116169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.