Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

ja ważyłem w skupie miedzi (a ta wiadomo tania nie jest) i wynik wyszedł mocno realny, dostałem kwitek z wagą i obietnice, że wynik jest bliski ideału... później jadąc do domu odwiedziłem jeszcze dwie stacje kontroli pojazdów i wyniki na wszystkich 3 wagach nie rozjechały się więcej niż 10 kg... także chyba da się dobrze zważyć w warunkach stacjonarnych - nie na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekaw jestem faktycznej dokładności wagi ze składu węgla. .. ich zarząd sporo oświadczeń składa ostatnio (zakładka:Aktualności)

http://uwaga.tvn.pl/szukaj.html?q=sk%B3ady+wegla&sb=Szukaj&qt=0&c=uwaga_all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, poczytałem pobieżnie. Mogło być różnie, ale to chyba tylko podejrzenia (jak na razie), może pomówienia jakiegoś wkurzonego na pracodawcę pracownika  :niewiem:
Nie wiem też, czy śledztwo zakończono, ale dopóki istnieje tylko podejrzenie, to w świetle prawa nie ma jeszcze winnych, a nieprawidłowości nie zostały chyba potwierdzone (przynajmniej te, dotyczące sprzętu, czyli wag).
A tak w ogóle, to czy musimy ważyć się na wagach akurat tych na składach węgla ?
Nie można raczej zakładać, że wszyscy są nieuczciwi, a wagi przekręcone. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik rzeczywiście bardzo ciekawy, ale mam pytanie praktyczne, bo wszyscy piszą, że te ciężary wożą na osi, no i super tylko jak wy je tam montujecie na tej osi, że one się nie przemieszczają po przyczepie?

Przecież na ogół na osi po jednej stronie jest toaleta a po drugiej kuchnia. Rozumiem, że na podłogę w toalecie można coś położyć, ale jak zabezpieczacie przedmioty na podłodze w korytarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy post zamyka moje rozterki w kwestii wagi i ładowności mojej budki.

Jak wiecie, ważyłem się w zeszłym roku i wyniki były...załamujące..do tego stopnia,że aż wątpliwe.

Przed sezonem chciałem uzyskać pomiar ,który jednoznacznie określiłby masę własna mojej przyczepy po wszystkich przeróbkach itp.

Oczywiście problem był ze znalezieniem odpowiedniej wagi.Ale udało się. Zupełnie przypadkiem (oglądając Google Street View,szukając dojazdu do skladywegla.pl....ale tam już ważą tylko węgiel po aferach w TV;)  ) znalazłem mały punkt sprzedaży opału z wagą o podziałce 1kg. Jak się okazało na miejscu, sporo wag ma taka podziałkę (zamiast standardowych 10kg), ale wymaga to innego sposobu ważenia. Otóż jest specjalny guzik , po naciśnięciu którego na wyświetlaczy wagi pojawiają się miejsca dziesiętne, a samo proces ważenia wydłuża się do jakichś 10-20 sek.

Dla pewności zważyłem budkę oraz budkę i siebie (wcześniej zważyłem się w stroju wyjściowym w domu). wyniki się pokryły.

Waga mojej przyczepy z niezbędnym wyposażeniem ( akumulator, kolo zapasowe, klucz do movera i podpór) to 1339kg. Nie jest źle;)

 

Przed ważeniem zrobiłem własne obliczenia. Na podstawie listy wyposażenie z cennika oraz historii modyfikacji, obliczyłem wzrost wagi ponad to co podaje producent dla budki w wersji podstawowej. Wyszło mi 4kg więcej niż podczas wczorajszego pomiaru. Dodatkowo, biorąc pod uwagę pomiar dokonany w zeszłym roku oraz rzeczy które wyciągnąłem w międzyczasie z budki - wyniki również się pokrywają ( z dokładnością do 10kg).

 

Teraz używając ręcznej wagi bagażowej , mogę spakować swoją budkę z największą precyzją...waga Reicha za 600zł z dokładnością do3% już mnie nie interesuje w ogóle;)

 

:yay:

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej pojedź w trakcie kupowania;)

 

Bardzo słuszna uwaga :ok:

 

Marcin, już to robiłem, ale zrobię i w temacie: moje gratulacje z powodu osiągniętego rezultatu podczas ważenia przyczepy, a szczególnie determinacji, z jaką realizowałeś swój zamiar przez ostatnie 6 m-cy i 7 dni :yay:

Najważniejsze, że skutek jest pozytywny, chociaż teraz już mogę się przyznać, że pół roku temu miałem spore obawy, czy Ci się uda.

:bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.