Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby Wam potem DMC auta starczyło jak tak wszystko do samochodu przerzucicie :ee:

 

dokładnie :) aczkolwiek po przeliczeniach i ważeniu holownika - co bym nie robił - zostanie ok 100kg luzu :) - w sumie można by coś dokupić :) - może skuter na dojazdy do kibelka na wczasach  ? :)

 

P.S

 

no dobra... myślę o zmianie holownika na taki z ładownością ok 900kg.... prawko b + e zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładownosci auta mam 600 kg. ale przeciez będę wyglądał jak "Rumun" z tymi gratami w środku pojazdu.

Muszę znaleźć inna wagę. Przedsionek choć cięzki w błyskawiczy sposób pozwalał na wyważenie cepki.

Trzeba coś wymyśleć bo moim sposobem na udane wakacje to zero stresu podczas wyjazdu wiec wszystko musi być zgodnie z przepisami aby móc ew. milicjanta obdarzyc szerokim uśmiechem podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Miodzio.

Na wyjazd wszystkie rzeczy osobiste i cała spożywkę, w tym wodę (piwko, jako skarb ląduje w bagażniku) pakuję do przyczepy. W miarę konsumpcji i upływu czasu złozony do toreb przedsionek zmieniał miejsce położenia w budce podczas przejazdów, żeby na haku było zawsze ok. 50 kg  (waga listwowa). Pilnowanie tej wartości skutkowało najmniejszym bujanie się budy tył/przód w moim przypadku.

Tak więc na starcie przedsionek leżał przed przednią osią a podczas powrotu tuż za nią. Nic nie trzeba było przepakowywać tylko szszuuu przedsionkiem po podłodze ( zabezpieczenie go na wypadek ostrego hamowania jest konieczne) i waga grała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobny sposób działa torba z ubraniami np ciepłymi, których oczywiście staramy się nie używać ! Jeżeli chcę odciążyć przyczepę jedzie w boxie w samochodzie. Jeżeli potrzebuję wyważyć przyczepę jedzie z tyłu lub przodu. Podobnie skrzynka narzędziowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander zapytałem po prostu czy jesteś świadomy wpływu pakowania ciężkiego przedsionka na sam tył przyczepy, bo jak wiem, sporo osób w ten sposób próbuje zrównoważyć zbyt duży nacisk na hak.

Wiadomo, że taki sposób pakowania jest nieprawidłowy i ciężkie rzeczy należy przewozić nisko w pobliżu osi.

Cieszę się, że robisz to w sposób świadomy z głową  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że przedsionka nie wożę - u mnie za taki balast służy koło zapasowe cepy... mieści się na szerokość po całej długości przejścia.... - głownie leży tuż przed osią..

 

oczywiście zabezpieczone... coby przy hamowaniu awaryjnym nie wpadło mi do auta.

 

faktycznie... muszę pomyśleć o boxie dachowym... :hmm: :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zważyłem dzisiaj swoją:

1060 kg przy DMC 1100kg.

 

Przerabiał ktoś temat zwiększanie w dowodzie DMC??



zdziwiony byłem jak widziałem holowniki ze Szwecji z boxem na dachu..

już wiem po co ..

 

mój wakacyjny sąsiad Belg - spakował  do auta wszystko co mógł - butle, grille, cały sprzęt biwakowy itd..

już wiem dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
"Pocieszające" jest to, że sprawa nie tylko nas dotyka.
W kwestii zwiększenia DMC, moim zdaniem nie sprawy formalne mogą sprawiać trudności, a raczej mechaniczna, graniczna wytrzymałość konstrukcji budki (zawieszenie, oś, koła itd. Rama raczej jest z zapasem). Tego nie uda się przeskoczyć (oczywiście w zgodzie z przepisami i wspomnianą wytrzymałością). Jeśli masz DMC 1100, to producent nie wpisał tego z upodobania, tylko zamontowana oś może być na tyle max obciążona.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania różnych DMC dla tego samego modelu podam przykład HOBBY 400SF model 2013rok,

 

Ta przyczepa ma DMC 1200kg . Może mieć też min. DMC  1100kg lub max. DMC 1350 kg.

 

W przypadku kupna nowej przyczepy DMC można dostosować do DMC holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania różnych DMC dla tego samego modelu podam przykład HOBBY 400SF model 2013rok,

 

Ta przyczepa ma DMC 1200kg . Może mieć też min. DMC  1100kg lub max. DMC 1350 kg.

 

W przypadku kupna nowej przyczepy DMC można dostosować do DMC holownika.

 

Wszystko się zgadza i nie tylko "ta przyczepa".

Jak już kiedyś wspominałem, można na etapie zamawiania wybrać sobie przyczepę ze standardowym DMC lub zwiększonym do konkretnej wartości i wpis nie jest wynikiem dowolności, a kwestią zastosowania np. osi o zwiększonej wytrzymałości czyli konkretnym obciążeniu. Ta sama budka może np. mieć zawieszenie (oś, koła, amory itd.) dla np. DMC 1100, a jak ktoś zechce, to np. 1300. To nie tylko wpis w DR, ale inne elementy, mimo identycznego modelu i wyglądu na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez głupotę i absurdy .Przyczepa powinna być sprzedawana z max DMC , kupujący powinien mieć możliwość jego obniżenia w dowolnym czasie ,przykładowo po zmianie holownika. Oczywiście najniższe DMC nie może myć mniejsze jak MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.