Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wymacać, tak jak piszę jak z wierzchu tylko to można ogarnąć, jak jest gąbka, pruchno albo włazi palec to już wymiana kawałka podłogi. Chociaż to też nie jest prom kosmiczny i do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie miejsce, ale szukałem na forum i ogólnie w necie.

Dlaczego przyczepy nie są od dołu również z blachy jak boki, rozumiem od środka, drewno jest przyjemne, ale z zewnątrz mogliby w końcu coś zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 11:34, djandriu napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-440-classic-super-stan-kompletna-4os-CID5-IDLjeWJ.html

Witajcie, przymierzam się do zakupu pierwszej przyczepy, czy ktoś z was był może i oglądał tą z linku powyżej ? 

Po przeczytaniu wielu tematów odpuszczam Angielkę i postawiłem na HOBBY ... Jej układ mi bardzo pasuje i jest taka jak sobie wymarzyłem na najbliższe kilka lat ...

 

Rozumiem że chcesz ja sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OTTO1 napisał:

Może to nie miejsce, ale szukałem na forum i ogólnie w necie.

Dlaczego przyczepy nie są od dołu również z blachy jak boki, rozumiem od środka, drewno jest przyjemne, ale z zewnątrz mogliby w końcu coś zmienić ?

Przypuszczam iż tak jest ze względów konstrukcyjnych i wagowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OTTO1 napisał:

Może to nie miejsce, ale szukałem na forum i ogólnie w necie.

Dlaczego przyczepy nie są od dołu również z blachy jak boki, rozumiem od środka, drewno jest przyjemne, ale z zewnątrz mogliby w końcu coś zmienić ?

Dwuwarstwowa sklejkowa podłoga, z listwami konstrukcyjnymi w środku i po obwodzie, i warstwą izolacji tworzy płytę o niemal idealnych właściwościach pod każdym względem -  wytrzymałości, sztywności, ale jednak podatności na pracę podwozia, wagi, kosztów, łatwości modyfikacji, obróbki i wykonania, przewodności cieplnej, trwałości, kosztów.  Gdybyś chciał dać tam blachę, i tak skończyłbyś ze sklejką w środku, a podłoga za bardzo pracuje, żeby bez przesadnych komplikacji dało się tam zrobić trwały sandwich z blachą i skuteczne połączenia ramy z budą.  O ile stelaż może się trafić częściowo metalowy (a to już samo w sobie jest trudne, bo metal i drewno zbytnio różnią się właściwościami), to chyba jeszcze nikt nie wymyślił niczego na tyle przewyższającego właściwościami drewno (sklejkę), żeby to masowo i w rozsądnych kosztach stosować w podłogach. 

Kiedyś przeczytałem jedno zdanie, po którym inaczej patrzę na drewno: drewno jest doskonałym kompozytem, w dodatku stworzonym przez naturę, sztuką jest tylko odpowiednio wykorzystać jego właściwości (coś w ten deseń). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja nadal w poszukiwaniu swojej przyczepki. Tym razem mam zamiar wybrać się do firmy ricar oglądnąć 2 przyczepy.

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedającym, w rozmowie wydaje się ok, jednak zastanawia mnie temat zakupu i rejestracji przyczepy. Pan powiedział że przyczepy nie są zarejestrowane i nie będę mógł wrócić z nią do domu a mam 500 km co wymusza na mnie jak będzie wszystko ok 2 wyjazdy, jeden oglądnąć a drugi po rejestracji przyciągnąć przyczepę, oraz temat płatności co może być zrozumiałe bo w sumie też bym nie dał papierów do przyczepy jeżeli bym nie dostał calej kwoty. Niby sprzedawca wystawia FV VAT marża więc kupuje od firmy a nie od Niemca czy tam kogoś. 

Możecie zerknąć czy te przyczepy są ok ? A może ktoś oglądał lub ma nie daleko i mógłby pomóc??

1. https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-mover-automatyczne-podpory-zobacz-film-przedsionek-isabella-penta-dmc-przyczepy-1400-kg-ID6DWk2a.html

2. https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-fliper-460-tl-z-moverem-i-z-przedsionkiem-dmc-1300-kg-roczna-gwarancja-film-w-ogloszeniu-nie-hobby-ID6DVmQR.html

Ceny zbliżone i układ prawie ten sam knaus lekko większy i wydaje mi się trochę ładniejszy ale nie wiem.

Sprzedawca zapewnił o 12 miesiącach gwarancji na przyczepy z wpisem na fakturze.

 

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Klimator napisał:

Sprzedawca zapewnił o 12 miesiącach gwarancji na przyczepy z wpisem na fakturze.

 

Dopytałeś o szczegóły  tej gwarancji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maras napisał:

Dopytałeś o szczegóły  tej gwarancji ? 

Na pewnego była mowa o sprawności urządzeń oraz o szczelności przyczepy ale jeszcze dopytam przed wyjazdem co to za gwarancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Klimator napisał:

Hej to znowu ja nadal w poszukiwaniu swojej przyczepki. Tym razem mam zamiar wybrać się do firmy ricar oglądnąć 2 przyczepy.

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedającym, w rozmowie wydaje się ok, jednak zastanawia mnie temat zakupu i rejestracji przyczepy. Pan powiedział że przyczepy nie są zarejestrowane i nie będę mógł wrócić z nią do domu a mam 500 km co wymusza na mnie jak będzie wszystko ok 2 wyjazdy, jeden oglądnąć a drugi po rejestracji przyciągnąć przyczepę, oraz temat płatności co może być zrozumiałe bo w sumie też bym nie dał papierów do przyczepy jeżeli bym nie dostał calej kwoty. Niby sprzedawca wystawia FV VAT marża więc kupuje od firmy a nie od Niemca czy tam kogoś. 

Możecie zerknąć czy te przyczepy są ok ? A może ktoś oglądał lub ma nie daleko i mógłby pomóc??

1. https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-500-mover-automatyczne-podpory-zobacz-film-przedsionek-isabella-penta-dmc-przyczepy-1400-kg-ID6DWk2a.html

2. https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-fliper-460-tl-z-moverem-i-z-przedsionkiem-dmc-1300-kg-roczna-gwarancja-film-w-ogloszeniu-nie-hobby-ID6DVmQR.html

Ceny zbliżone i układ prawie ten sam knaus lekko większy i wydaje mi się trochę ładniejszy ale nie wiem.

Sprzedawca zapewnił o 12 miesiącach gwarancji na przyczepy z wpisem na fakturze.

 

Różne opinie znajdziesz na forum o tym sprzedawcy.

Byłem tam i oglądałem kilka przyczep w budżecie 20-40k i nie było się czego czepiać. Jedną miałem nawet cały czas "na widelcu" ale pojawił się mój Hymer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj GDZIE taka gwarancja miałaby być realizowana ?

Bo jak z każdą pierdołą miałbyś jechać 500 km do miejsca świadczenia gwarancji czyli do siedziby sprzedawcy to sam rozumiesz, że owa gwarancja jest psu na budę ?

Pzdr

Włodek

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Klimator napisał:

Sprzedawca zapewnił o 12 miesiącach gwarancji na przyczepy z wpisem na fakturze.

Ale nie musi być żadnego wpisu na fvat. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady 12 miesięcy od dnia sprzedaży rzeczy ;) Tak więc to nie jest jego żadna dobra wola a ustawowy obowiązek.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.