Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, filipert napisał:

Te zdjęcia chyba nie są z Ricara...

Nie. To jest od handlarza z Krakowa na Prokocimiu.

 

15 minut temu, filipert napisał:

Wystarczy poczytać kilka wcześniejszych postów aby się zorientować jak stanowi prawo w Polsce.

Wystarczy kupować legalnie

Ktoś właśnie pisał kilka postów wcześniej że ludzie nie umią kupować.

I do tego właśnie piję, bo przecież zgodnie z prawem nie muszę się na tym znać. Przychodzę podoba mi się wizualnie to płacę i "ma być dobre"

Ale że "każdy handlarz to oszust" to musimy się gimnastykować, kłaść , czołgać pod przyczepy, niemal rozbierać żeby znaleźć to co oni przeoczyli, mimo że ponoć są w tym wyspacjalizowani, mają wszystko na miejscu, przerabiali setki przyczep i patrz..... przeoczyli tę jedną .......

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OTTO1 napisał:

Nie. To jest od handlarza z Krakowa na Prokocimiu.

To co robisz zamieszanie i sugerujesz, że to od ricara?

W dniu 11.09.2021 o 21:33, OTTO1 napisał:

To tak chwalona przez niektóry firma RICAR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OTTO1 napisał:

Ktoś właśnie pisał kilka postów wcześniej że ludzie nie umią kupować.

I do tego właśnie piję, bo przecież zgodnie z prawem nie muszę się na tym znać. Przychodzę podoba mi się wizualnie to płacę i "ma być dobre"

Ale że "każdy handlarz to oszust" to musimy się gimnastykować, kłaść , czołgać pod przyczepy, niemal rozbierać żeby znaleźć to co oni przeoczyli, mimo że ponoć są w tym wyspacjalizowani, mają wszystko na miejscu, przerabiali setki przyczep i patrz..... przeoczyli tę jedną .......

Cały czas nie rozumiem do czego pijesz?

Przecież w Polsce prawo chroni kupującego przed kupieniem bubla.

A w całej Unii i na całym świcie powinno się towar przed zakupem obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiem, czepialski jestem
A gdybym nie zauważył i kupił takiego hebla, to i tak moja wina a nie handlarza.
Bo przecież widzę co kupuję a jak nie widzę to muszę ponieść konsekwencje.
Bo w Polsce jest inne prawo niż w całej Uni, tam komis odpowiada za wprowadzenie w błąd , oszustwo, u nas kupujący......
Ciekawe jak w biedronce kupię jajka z Salmonellą to czyja jest wina, albo w markecie zapsuty TV ............?


Ale po co to bicie piany? Po co piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia i jeszcze wprowadzasz w błąd sugerując, że wrzucone zdjęcia dotyczą przyczepy od Ricar?

Co do przepisów to w Polsce jest tak samo jak w UE. Sprzedawca odpowiada za wady. W przypadku sprzedaży rzeczy używanej rekojmia za wady ukryte wynosi 12 miesięcy od momentu wydania rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy tu na forum przykład jednego z handlarzy wielkopolskich o najsłabszej renomie, który oddał kasę za przyczepę jak się kuchnia zapadła.

Podkreślę jeszcze raz:

wystarczy kupować legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy tu na forum przykład jednego z handlarzy wielkopolskich o najsłabszej renomie, który oddał kasę za przyczepę jak się kuchnia zapadła.
Podkreślę jeszcze raz:
wystarczy kupować legalnie
Przecież sam@OTTO1 ostatnio zwrócił przyczepę i sprzedawca oddał mu pieniądze. Wiec nie wiem o co mu chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Analog82 napisał:

a ze ludzie nie wiedza jak dobrze sprawdzic przyczepe to juz inna sprawa

Nie muszę wiedzieć, zarabiam uczciwie pieniądze i wydając je chcę być uczciwie traktowany, przy czym uczciwość to nie jest zwrot pieniędzy.

Mylicie pojęcia, przcież tracę czas i pieniądze na dojazd, za to też mi handlarz zwróci ? Uczciwie to on ma mi sprzedać nienaganny towar, a skoro nie jest nowy to ponformować o wadach, a nie je ukrywać bo może się uda, a jak nie to zwrócę kasę, to nazywacie uczciwością ?

 

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

To co robisz zamieszanie i sugerujesz, że to od ricara?

Napisałemn wyraźnie że byłem w Krakowie i wrzuciłem zdjęcia, gdzie widzisz tu sugerowanie że to Ricar ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OTTO1 napisał:

To proszę utrzeć mi nosa i pochwalić się zjęciami naprawionej przyczepy. TEJ przyczepy.

Nie byłem u Was i dzięki Bogu że mam tak daleko do Was.

Za to byłem w Krakowie , tam też szybko naprawiają :)

 

IMG_20210826_163821.jpg

IMG_20210826_163259.jpg

IMG_20210826_163225.jpg

@OTTO1 bezgpośrednio pod postem @RICAR Remigiusz Bischoff wrzuciłeś ten post. Słowem TEJ jednoznacznie zasugerowałeś, że ta pianka montażowa to spod ręki ricara

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Dzięki za taki wpis, i powodzenia w biznesie

Za to tu kolega najpierw wrzuca  same negatywne opinie, a jak się zainteresowany odezwał to mu dziękuję ?

Haha obiecał mu coś ?

I za co mu dziękuje za opowieści z "krainy mchu i paproci" że w dwa dni rozebrał , naprawił i złożył przyczepę a klient już stał i czekał kiedy skończy remont żeby kupić. ???

A każdy poradnik zakupowy na forum przestrzega przed remontami. I kto chce kupić przeczepę po remoncie ? Każdy się tego wystrzega a tu proszę ktoś już czekał z kopertą bo tak mu zależało na kupnie wyremontowanego zgbitka.

A wy jeszcze przyklaśnijcie na te kity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to Ci chodzi.

TEJ miałem na myśli o której On pisał że wyremontował  i sprzedał w dwa dni.

Bo to mnie podirytowało najbardziej i tego się czepiam najbardziej.

Jeśli ktoś zrozumiał inaczej to przepraszam, na myśl mi nie przyszło że ktoś tak to zinterpretuje.

Włašnie byłem pobiegać, prysznic też już był.

Nienawidzę kłamstwa, i jestem w stanie wiele zrobić by kogoś dojechać, będę kopał leżącego jeśli skłamał.

Dobranoc aby nikt nie spotkał handlarza w snach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ja generalnie poczułem się oszukany przez RICAR. Jadąc oglądać te 2 konkretne przyczepy, knaus na filmie miał powiedziane "czysta sucha bez zapachów" a jednak... Nie wiem co miał na celu ten silikon po całej podłodze ale był. Druga też niby sprzedający zapewniał że wszystko działa ci równiez czysta sucha itp. A jednak lodówka nie zabarzzo odpala na gazie, pompka w ubikacji nie działała no i ta podłoga jeszcze na końcu, wykonałem nawet 3 rozmowy telefoniczne że będę jechał prawie 500km i chce cos wybrać z tych przyczep to dostałem zaproszenie, nie powiem obsługa ok, atmosfera w porządku ale co z tego że miałem czasu ile chcę na oglądanie jak nie były jednak w pełni sprawne, a ja straciłem dzień i trochę kasy na paliwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, OTTO1 napisał:

opowieści z "krainy mchu i paproci" że w dwa dni rozebrał , naprawił i złożył przyczepę

jak ma się odpowiednie zaplecze i doświadczenie, to robiąc "z grubsza" można w 2 dni spokojnie naprawić narożniki podłogi.

Ostatnio ktoś z forumowiczów pokazywał taką naprawę, którą wykonał w kilka godzin. Nie oceniam tu jakości ale da się.

39 minut temu, OTTO1 napisał:

A każdy poradnik zakupowy na forum przestrzega przed remontami.

Pokaż jeden chociaż

39 minut temu, OTTO1 napisał:

I kto chce kupić przeczepę po remoncie ? Każdy się tego wystrzega

Czasem ktoś kupuje celowo po remoncie, aby samemu nie babrać się z tym

6 minut temu, Klimator napisał:

Nie wiem ale ja generalnie poczułem się oszukany przez RICAR. Jadąc oglądać te 2 konkretne przyczepy, knaus na filmie miał powiedziane "czysta sucha bez zapachów" a jednak... Nie wiem co miał na celu ten silikon po całej podłodze ale był. Druga też niby sprzedający zapewniał że wszystko działa ci równiez czysta sucha itp. A jednak lodówka nie zabarzzo odpala na gazie, pompka w ubikacji nie działała no i ta podłoga jeszcze na końcu, wykonałem nawet 3 rozmowy telefoniczne że będę jechał prawie 500km i chce cos wybrać z tych przyczep to dostałem zaproszenie, nie powiem obsługa ok, atmosfera w porządku ale co z tego że miałem czasu ile chcę na oglądanie jak nie były jednak w pełni sprawne, a ja straciłem dzień i trochę kasy na paliwo.

Podzielam Twoje zdanie.

Informacja powinna być rzetelna i świadczy o sprzedającym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OTTO1 napisał:

Nie muszę wiedzieć, zarabiam uczciwie pieniądze i wydając je chcę być uczciwie traktowany, przy czym uczciwość to nie jest zwrot pieniędzy.

Mylicie pojęcia, przcież tracę czas i pieniądze na dojazd, za to też mi handlarz zwróci ? Uczciwie to on ma mi sprzedać nienaganny towar, a skoro nie jest nowy to ponformować o wadach, a nie je ukrywać bo może się uda, a jak nie to zwrócę kasę, to nazywacie uczciwością ?

No to chyba nie urodziles sie w odpowiednim kraju... w pelni popieram takie podejscie, ale jestem realista. W PL kupujac nawet nowa rzecz w salonie mozesz miec duze problemy z wyegzekwowaniem swoich praw - poogladaj na YT o Mercedesie S AMG i to co wyprawia MB Polska. A o uzywkach to juz nie wspomne, najlepszy przyklad na kanale Kapitana Przyczepy. Odnosze wrazenie ze Polak musi byc ekspertem w kazdej dziedzinie by nie zostac nabitym w butelke. A jak tak juz sie stanie to pozostaje zyczyc powodzenia w dochodzeniu swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 21:33, OTTO1 napisał:

każdy handlarz to oszust,

Może masz racje, tylko co z budowlańcami, mechanikami, lekarzami, prawnikami itp. czy tam jest tak kryształowo chyba nie, więc szkoda nerwów i jak stare przysłowie mówi możesz liczyć licz na siebie

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.