Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Bury Kocur napisał:

może to głupie pytanie, ale skąd bierze się taki sprzęt bez dowodu rejestr. bez prawa do rejestracji?

To bardzo sensowne pytanie nad którym nigdy się nie zastanawiałem bo temat mnie nie dotyczył. Nie wiem.

Wykluczając nielegalne pochodzenie, przychodzi mi do głowy kwestia wyrejestrowania pojazdu albo np. nigdy nie rejestrowana, bo przeznaczona od razu na stacjonarkę. Teoretyzuję, nie wiem czy tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o opinię o tej przyczepie. https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-adria-przyczepa-kempingowa-ID6DPOeW.html sprzedający twierdzi że tylko z prawej z przodu była uszkodzona jednak czy jest możliwe takie łączenie kedry w fabryce? Z góry dziękuję za wasze opinie.f0df4eb851eb13e9e21fbccd6dc1410f.jpg43ca1ddc82ef467f58719c66bf6535ba.jpgf87e215038a7ae3cdf2ac6cfc3385fc8.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szym napisał:

Witam. Proszę o opinię o tej przyczepie. https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-adria-przyczepa-kempingowa-ID6DPOeW.html sprzedający twierdzi że tylko z prawej z przodu była uszkodzona jednak czy jest możliwe takie łączenie kedry w fabryce? Z góry dziękuję za wasze opinie

.43ca1ddc82ef467f58719c66bf6535ba.jpg
 

Tak, jest to możliwe. U siebie miałem tak samo. Co do samej przyczepy to dość długo się nie może sprzedać. Była już kilka razy na forum. Cena ostatnio wynosiła około 59k zł a teraz 64k? Wszystkie obicia są nieoryginalne - pytanie dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:
55 minut temu, szym napisał:

czy jest możliwe takie łączenie kedry w fabryce? Z góry dziękuję za wasze opinie

.43ca1ddc82ef467f58719c66bf6535ba.jpg
 

Tak, jest to możliwe. U siebie miałem tak samo.

Myślę, że wiemy o co chodzi ;) ale dla ścisłości, to nie kedra a listwa narożna.

Wszystkich debiutantów karawaningowych odsyłam do słownika, warto znać podstawowe pojęcia.

W tym odcinku @Kristofer przybliża temat kedry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytanie nie będzie całkowicie zgodne z regulaminem, ale czy możecie polecić jakieś profesjonalnego handlarza powiedzmy z wielkopolski? Z tego co zauważyłem najczęściej jako godna zaufania pojawia się firma z Białogardu. Może coś bliżej Poznania...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jadę ogladac ten model:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-model-440-z-2009r-dc1180-kg-ID6DSEbS.html

Spadający mówi, że z Niemiec, że przeróbka w łazience i czyste podwozie jakby nie jeździła. I że mover dzialaly tylko dwa przyciski ale teraz nie działa nic. Po za tym DMC jakoś odchudzone.

Szczerze mówiąc jestem już trochę zmęczony szukaniem, proszę o Wasze opinie czy wstępnie warto jak okaże się sucha i nie zniszczona w środku i jak łazienka nie jest zdemolowana? Jakie mogą być koszty naprawy movera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokaże dokumenty Niemca, to znajdź go na Facebooku czy książce telefonicznej w necie. I zadzwoń. Wszystko Ci ładnie opowie, robię tak z autami bo znam niemiecki.
Chętnie udzielają informacji o sprzedanym pojeździe

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Mover niby działał? więc trzeba zakładać wymianę. Dzięki też za podpowiedz na namiary na niemca choć dziś właściciel mi powiedział, że przyczepa była zarejestrowana we Francji a on tylko kupił w DE (pewnie przy granicy). Do tego przerobiona łazienka, nowe wc i nowe materace więc raczej była calorocznym domem. Jutro oglądam to zobaczę jak bardzo woni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rast84 napisał:

Ok, dzięki za info. Mover niby działał? więc trzeba zakładać wymianę. Dzięki też za podpowiedz na namiary na niemca choć dziś właściciel mi powiedział, że przyczepa była zarejestrowana we Francji a on tylko kupił w DE (pewnie przy granicy). Do tego przerobiona łazienka, nowe wc i nowe materace więc raczej była calorocznym domem. Jutro oglądam to zobaczę jak bardzo woni? 

Weź na te oględziny dobra latarkę i cieniuteńki i długi wkrętaczek.

Połóż się pod przyczepką i DOKŁADNIE - ale to naprawdę DOKŁADNIE - obejrzyj podłogę ze szczególnym uwzględnieniem tylnich narożników podłogi.

Spróbuj tenże wkrętaczek w taki narożnik wcisnąć w podłogę od spodu w takim narożniku  - jak Ci wejdzie bez oporów to zostaw ta przyczepę i szukaj innej bo to znaczy, że podłoga jest zgniła.

Tyle, że owa zgnilizna wcale nie musi być widoczna - może się okazać, że próchno drewna idzie od góry a od dołu optycznie wygląda to jeszcze OK.

Trzeba na oględziny takiego spodu podłogi poświecić sporo czasu bo jak piszę - na tzw pierwszy rzut oka może być OK, ale gnój może wyjść przy dokładniejszych oględzinach.

U mnie np. do wyrzucenia była cała tylna - poprzeczna beleczka drewniana pod spodem, tyle, że cała reszta podłogi była OK a w tą beleczkę wkrętaczek wchodził jak w masło.

Tyle, że jak masz trochę technicznej wyobraźni to sam stwierdzisz czy coś jest po całości zgniłe czy tylko nieistotny kawałek.

Bo np. ta rzeczona beleczka była jak się okazało kompletnie nie potrzebna - wywaliłem ją całą a podłoga reszta jest OK.

A skąd się wzięła woda, która spowodowała wygnicie tej belki ?

Ano z nieszczelności światła oświetlającego rufową tablicę rejestracyjną, którą jak zdjąłem i uszczelniłem to usterka okazała się banałem i już nie cieknie i jest sucho.

A rzeczoną beleczkę odbuduję sobie po sezonie - trochę zręczności w obróbce drewna - śrubokręt w garść i całość będzie jak nowa.

Także obejrzyj dokładnie spód i od tego zacznij - jak jedziesz z Kobietą to Ją wpuść do wnętrza a Ty weź brudne ubranie, latarkę, wkrętaczek i zanurkuj pod przyczepkę, bo okazać się może, że wnętrze będzie OK a spód przyczepki już niekoniecznie.

Także miłego oglądania i napisz jak Ci poszło.

Pzdr

Włodek

PS. ja ową zgniłą beleczką wynegocjowałem od sprzedającego sporą zniżkę bo gość zobaczył, że ma przegniłą część podłogi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. https://www.otomoto.pl/oferta/adria-adora-472lu-adria-adora-4-osobowa-mover-2004r-super-stan-ID6DTT2Z.html

Byłem oglądać w zeszłym roku we wrześniu. Wygląda ładnie ale ściana między drzwiami a przodem uginała się koło 5cm na zewnątrz i można było włożyć rękę między meble a ścianę koło tapczanu od strony kuchni. Sufit z przodu również chodzi góra dół. Zgłosiłem to sprzedającemu, pokazałem i nie kupiłem.

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.