Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, dudek_t napisał:

Nie ma innego wyboru niż "ameryka" lub busy europejskie. Gratuluje Rodziny! Pięcioro dzieci... ogromny szacun dla Rodziców.

Czasami wystarczy jeden ,,strzał,, ? 

https://gazetakrakowska.pl/szescioraczki-z-tylmanowej-mama-opublikowala-kolejne-zdjecie-dzieci-sa-urocze/ar/c6-14482433
ale to tak trochę na luzie :) też podziwiam i szanuję, ja przy dwójce czasami wychodzę z siebie. 
 

co do tematu, jak przedmówcy, tylko bus lub duży amerykaniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dudek_t napisał:

Nie ma innego wyboru niż "ameryka" lub busy europejskie. Gratuluje Rodziny! Pięcioro dzieci... ogromny szacun dla Rodziców.

Dziękuję. Tylko teraz w wakacje trzeba gdzieś taką brygadę wyciągnąć żeby w telefonach nie siedziały.

moje myśli ciągną ku Chlysler Grand Voyager do 23tyś można coś wyciagnąć w miarę dobrym stanie. i to chyba będzie mój typ. Ewentualnie dopłacić do tych 30tyś i szukać nowszy model np Chlysler Town&Country  z rocznika 2008 z silnikiem 4.0 +lpg na full wypasie: mam takiego pod nosem https://www.olx.pl/oferta/chrysler-town-country-limited-edition-swivel-go-komfortowy-CID5-IDAvKI8.html#2f459a60f9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pjoter napisał:

Niech dzieci usiądą na tylnej kanapie bo poprzednik miał bardzo wąska

Który poprzednik o jakim mowa? 

Obecnie wozidlem jest Smax. Gdzie 14lat 12lat i najmniejsza pół roku w foteliku jeździły w drugim rzędzie, a 7lat i 10 jeździli w 3 rzędzie. Jakoś wytrzymywali wszyscy w podróży max 400km nie było źle. Ale problem z bagażami. Myślę że taki Grand Voyager wpisywałby się idealnie mając więcej miejsca i na siedzeniach i w bagażniku. 

Kurcze z drugiej strony to ma być auto tylko na wypady czy to solo czy z cepka, bo żona takim kolosem się nie czuję jeździć, ledwo ją przekonałem na Smax a. Więc nie będę chyba kupował powyżej 30tys auta no i koniecznie LPG.

Podoba mi się Mazda CX-9 dlaczego ma być niby nie do cepki skoro Smax radził sobie dobrze? 

Koszta trzeba ciąć nawet przy 500+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Teodor2424 napisał:

Podoba mi się Mazda CX-9 dlaczego ma być niby nie do cepki skoro Smax radził sobie dobrze?

Bardzo fajne auto ale zawsze pytaj o dmc przyczepy z dowodu rejestracyjnego bo jest różnie a max to 1650 jaki widziałem. Przyczyną jest automatyczna skrzynia z tego co mi wiadomo bo silnik jest OK. 

A może zamiast zmiany auta zmień przyczepę na taką z ładownością 400 kg i dołożyć box na dach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś voyka 2002 r i t@c 1998r ale trzecia kanapa jest taka sama.

3foteliki 9-18kg się nie zmieściły.

Dokupywalem kanapę bo chcialem układ 2+3+3 ale to się okazało głupim pomysłem bo 3dorosle osoby by nie wysiedzialy

Nie wiem jaka jest w kanciaku 

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teodor2424 napisał:

Myślę że taki Grand Voyager wpisywałby się idealnie mając więcej miejsca i na siedzeniach i w bagażniku.

Chcąc mieć miejsce w bagażniku na bagaże dla 7 os. rodziny, zostaje Ci tylko coś na kształt multivana i jemu podobnych. Podróżowanie w 7 osób vanem (Chryslerem, czy Dodgem) nie pozostawia zbytniej przestrzeni ładunkowej, pomimo że jest ona dość spora w porównaniu z europejskimi odpowiednikami wszelkich wersji 7-mio osobowych. Jeździmy Dodgem Grand Caravanem w układzie 2+2 i to jest chyba najlepszy układ dla tego pojazdu, mając na uwadze wyjazdy solo, tak żeby nie upychać wszystkiego kolanem i pod sam sufit. Jadąc z budką mamy miejsca aż za dużo (wiadomo, większość betów już w niej jest), za to jest masa miejsca na takie nieporęczne klamoty, typu: dwa składane rowery, lodówka (40l) i inne rzeczy których w przyczepie nie bardzo jest jak ulokować z uwagi na kształt czy wagę. 

Oczywiście piszę to pod kątem swoich doznań, bo wiadomo że każdy zabiera ze sobą różne rzeczy i w różnych ilościach. Aczkolwiek wiem jak wygląda ilość "klamotów" dziecięcych do spakowania przy dwójce dzieciaków (o piątce nie wspominając). 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czepkateam napisał:

Jeździmy Dodgem Grand Caravanem w układzie 2+2 i to jest chyba najlepszy układ dla tego pojazdu, mając na uwadze wyjazdy solo, tak żeby nie upychać wszystkiego kolanem i pod sam sufit.

Jaki rok autka i silnik 3,6 +LPG? Cepka waga? Jak że spalaniem i prowadzeniem? Chyba zachorowałem na Grand Voyagera III. Kurcze tanie duże, wygodne i jak smax daje rade z moją Cepka spalanie solo 7,5l dublet 10l to ten też da radę a kwotowo pewnie na LPG wyjdzie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teodor2424 napisał:

Jaki rok autka i silnik 3,6 +LPG? Cepka waga? Jak że spalaniem i prowadzeniem? Chyba zachorowałem na Grand Voyagera III. Kurcze tanie duże, wygodne i jak smax daje rade z moją Cepka spalanie solo 7,5l dublet 10l to ten też da radę a kwotowo pewnie na LPG wyjdzie to samo. 

Zmieścisz się w 20lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teodor2424 napisał:

Jaki rok autka i silnik 3,6 +LPG? Cepka waga? Jak że spalaniem i prowadzeniem? Chyba zachorowałem na Grand Voyagera III. Kurcze tanie duże, wygodne i jak smax daje rade z moją Cepka spalanie solo 7,5l dublet 10l to ten też da radę a kwotowo pewnie na LPG wyjdzie to samo. 

Dodge Grand Caravan 3.6+lpg 2016r. Budka Knaus Sudwind 1400 dmc. Spalanie solo ok 12-13l lpg, z budą między 18 - 20l lpg. (zależy gdzie wyjazd). Wcześniej Chrysler Town&Country 3.3 z 2005 r. Starszy Chrysler dużo gorzej radził sobie z budką (załaszcza na podjazdach), z racji chociażby 4 biegowej skrzyni (a nie 6-ścio) i ok. 100KM mniej niż w obecnym. Ale zjeździł z nami kawał Europy i mimo wszystko dawał radę. Nowszy.. no cóż - do przewidzenia - żwawszy (większa pojemność, większa moc, więcej biegów), wygoda na porównalnym poziomie. Oba samochody bardzo wygodne, zarówno dla kierowcy/pasażera jak i dla osób podróżujących w drugim rzędzie (tu 2 osobne fotele). Dla mojej Żony priorytetem było i jest, aby fotele dzieci (drugi rząd) można było odchylić prawie na płasko, co właśnie w tych samochodach da się zrobić. W czasie jazdy w nocy z dziećmi bezcenne. No i przepastny bagażnik (obecny jak i poprzedni pojazd w wersji stow n' Go). Tyle, że jak wspomniałem, podróżujemy w 4 os. więc wykorzystanie samochodu jak i odczucia będą inne niż przy 7 osobach. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te auta są mega wygodne ale dla 6osob więc nie wiem czy jest sens zamieniac S-Max który jest extra vanem.

Przybędzie ci bagażnika, ale ubędzie miejsca na kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pjoter napisał:

Dla mnie te auta są mega wygodne ale dla 6osob więc nie wiem czy jest sens zamieniac S-Max który jest extra vanem.

Przybędzie ci bagażnika, ale ubędzie miejsca na kanapie

Nie chce zamienić Smaxa. Chce kupić drugi holownik na gaz z większą mocą i większą przestrzenią a jechałem kiedyś z kolegą Grand Voyager 3,8 na tylnej kanapie 3rzad przez całą Polskę i było mi wygodnie. Nie wiem czy usiedzialbym ta sama trasę w Smaxie na 3 rzędzie. 

Biorąc pod uwagę dzieci to one mają jeszcze mniejsze wymagania więc i Smax dałby radę. Tylko że co ja zmiesze do bagażnika? Wózek dziecięcy trzeba tam umieścić i inne bo w cepce za dużo też nie chce ładować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu inny pomysł:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-9-mazda-cx-9-naped-awd-4x4-udukomentowana-historia-ID6BShpG.html#e91fa2cb06

Kto posiada cx-9? Chciałbym się dowiedzieć ile cm jest pomiędzy siedziskiem 3rzedu i plecami 2 rzędu (na nogi) i ile miejsca pomiędzy oparciem 3 rzędu a klapą bagażnika?

Cos mi się wierzyć nie chce ze jest mniej niż w Smax? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.