Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, chris_66 napisał:

 

Przepraszam. Myślałem o dieslu. Chyba starzeję się emoji2957.pngemoji33.png. Muszę na jakiś urlop iść.

 

 

Znajomy ma RAM promaster, czyli amerykańskie Ducato z automatem i tym silnikiem i jest super zadowolony.

 

długo nie będzie. Tam jest jakaś wada, nie pamiętam - puszcza łapa silnika czy coś innego. Nawet w stosunkowo młodych autach u pierwszego właściciela bywają problemy. Auto ciekawe jako baza pod campervana z lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo nie będzie. Tam jest jakaś wada, nie pamiętam - puszcza łapa silnika czy coś innego. Nawet w stosunkowo młodych autach u pierwszego właściciela bywają problemy. Auto ciekawe jako baza pod campervana z lpg


Była jakaś akcja wymiany elementów. Coś ze skrzynią. Coś w silniku. Coś z elektryki. Soft. I coś w zawieszeniu.
Ale chyba nic z mocowaniem napędu do budy. Kumpel ma się dowiedzieć coś w tej kwestii. Dzięki za informacje.

A jeździ właśnie jako campervan . 2015 rok i prawie 200kkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Nie ja ale moj brat pewnie sie skusi na to auto

 

A Tuscona się pozbylem i nabylem drogą kupna Renaulata Latitude 2l 178KM 

W automacie i tu sie zastanawiam czy skrzynia wytrzyma pod przeczepa o dmc 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Irek S napisał:

Dzieki za odp. Nie ja ale moj brat pewnie sie skusi na to auto

 

A Tuscona się pozbylem i nabylem drogą kupna Renaulata Latitude 2l 178KM 

W automacie i tu sie zastanawiam czy skrzynia wytrzyma pod przeczepa o dmc 1300

bardzo fajna skrzynia jeśli chodzi o komfort jazdy (koleos), lubi się przegrzewać więc nie wiem jak z budką będzie się zachowywała, trzeba by obserwować

auto które znam jeździ solo i jeździ bezproblemowo pod ciężką nogą kobietki

fajna jest bezstopniowość tej skrzyni , mądrze jeżdżąc spalanie jest znikome

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodze z Tobą skrzynia super jeżdżąc solo, jednak mam pewne obawy jak sprawdzi się jeżdżąc z przyczepą bo chyba nie da się kontrolowac temperatury. Spalanie wcale nie takie małe poniżej 10,2 w mieście nie udało mi się zejść. A tak dla info to Koleos produkowany jest w Korei pod nazwa Samsung m3 a Latitude bylo produkowane pod nazwą Samsung m5 ale być może o tym wiesz.  A żeby bylo śmieszniej Latitude kupiłem 5 mc temu i  nigdy wcześniej w życiu nie wiedzialem że takie auto istnieje?nie mniej jest to super wygodne autko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 12:19, bw81 napisał:

Hej, miałem Chryslera Town & Country 3,6 i bezproblemowo ciągnął przyczepę 1600kg. W ciągu 2 lat przejechał 120 tyś km bezproblemowo. 

Popytaj kolegę #Jachata bo z tego co pamiętam to też takiego posiada.

Od półtora roku śmigam takim. Budka ma 1300dmc. W porównaniu do poprzednika (Fiat Multipla) to jest prawie szatan z budką. Nawet nie wiedziałem że tak się da jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 12:19, bw81 napisał:

Hej, miałem Chryslera Town & Country 3,6 i bezproblemowo ciągnął przyczepę 1600kg. W ciągu 2 lat przejechał 120 tyś km bezproblemowo.

To dobrze, bo mój płynie?? Zdam relacje za jakieś dwa , trzy miesiące jak podepne bude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!mam pytanko może nie do końca związane z karwaningiem ale chciałem się was poradzić posiadam przyczepke jednoosiową wysokości około 170cm wożę w niej motocykl i trochę gratów lekka nie jest po całym załadunku holownikiem jest honda Accord VI 1.8 i tutaj jest problem bo przy 80,90 jest już problem bo podejrzewam że chodzi o opór powietrza i myślę nad honda CR-V 2.2 do roku 2006 diesel albo grand Espace 2.0 150km co waszym zdaniem byłoby lepszym rozwiązaniem?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że do 80km/h w miarę jedzie chodzi że to jest benzyna i nie ma kopyta żeby nawet czasem coś wyprzedzić bo opór powietrza jest bardzo duży bo przyczepa jest dużo wyższa w domu sprawdzę ile dokładnie waży ale samego bagażu miałbym jakieś 400kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda 2.2 spoko, tylko silnik 140km i-cdti. Ten mocniejszy ma już więcej pułapek.  Dziwne to trochę jest. Mój tata jeździ vectra c 1.8 w benzynie przyczepka. 900 DMC i nie narzeka na brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu największym problemem jest plandeka, robi żagiel. Jak ciągałem jeszcze sharanem, disel i wyższy od hondy dwie podobne przyczepy, plandeke i kontener, z kontenerem szło bardzo dobrze, z plandeką masakra. To samo co u Ciebie, powyżej 90 nie szło go bujnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega ma Espace i trafica fakt że to jest bus a przyczepke ma taką jak moja nawet wyższa o jakieś 15cm i powiem wam że szedł jak dzik do tego 3 motocykle 2 na przyczepce i jeden na busie i jakieś 140/150 naprawdę byłem w ciężkim szoku Fakt że przepisy złamane ale coś za coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.