Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Podepnę się pod temat:

Jako że Smax 7 osobowy 2,0d rok 2014 175ps  automat, robi się za mały na podróż z pełną obsadą 2 +5 dzieci szukam czegoś w miarę rozsądnego. Wybieram się latem w 7 osob do Italy i chciałbym kupić coś co pociągnie cepke 1600kg jednoosiówke, będzie w miarę oszczędne benz+LPG, 4x4 automat i trochę bardziej komfortowe niż Smax, większy bagażnik. 

Co moglibyście polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Teodor2424 napisał:

Cześć. 

Podepnę się pod temat:

Jako że Smax 7 osobowy 2,0d rok 2014 175ps  automat, robi się za mały na podróż z pełną obsadą 2 +5 dzieci szukam czegoś w miarę rozsądnego. Wybieram się latem w 7 osob do Italy i chciałbym kupić coś co pociągnie cepke 1600kg jednoosiówke, będzie w miarę oszczędne benz+LPG, 4x4 automat i trochę bardziej komfortowe niż Smax, większy bagażnik. 

Co moglibyście polecić? 

jak ma być 7 osób i bagażnik to nie oszukujmy się. Zostaje Ci bus typu klasa V, VW Transporter czy ford tourneo custom.

przerabiałem zmianę smaxa na coś.... trwało to ze 3 lata, koledzy mało nie posnęli z nudów min w tym wątku. Czasem żałuję, że nie wybrałem busa, poszedłem w dużego suva z USA (łapie się w Twoje założenie ekonomiczny  :):):) ). Ty chcesz coś bardziej komfortowe niż rodzinny van, który seryjnie ma dobre zawieszenie, cichego diesla itd... ciężko CI będzie.

może być jeszcze jakiś większy SUV z USA (bywają i 6 metrowe) tylko parkować nie będzie łatwo.  Abyś nie musiał za daleko szukać, u mnie przy prawie 400KM pali z budką 20l lpg w drodze na południe Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyslenia sięgają nawet do tego stopnia aby kupić sobie auto benz +gaz np  25-50 tys tylko na ten wyjazd, jak się spodoba to zostawić a jak nie to sprzedać za pół roku. A jak się do tego maja modele:

Po taniości:

Chlysler grand Voyager 3,3benz 2005r

Volvo xc-90 3,2benz 2008-11

Dodge Grand Caravan 3,6l 2012-14

Trochę drozej

Mazda cx-9 3,7benz 2011-2013

Mitsubishi Outlander 2,0 benz rok 2014-15

Juz sam nie wiem, byłem napalony na Mercedesa klasa R ale jakoś przeraza mnie awaryjność i mała dostępność modeli 7 osobowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda CX-9 niestety ma marne możliwości pociągowe, a szkoda. Pod gaz chyba najlepiej silnik 3.6 w Dodgu, sporo takich jeździ z przyczepami a w środku mnóstwo miejsca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 7 osób nie brałbym pod uwagę żadnego europejskiego suva. Te  miejsca w trzecim rzędzie nadają się na kilkunastominutowy przejazd po mieście a nie na wyjazd na wakacje.

Jak ma być "normalnie" to tylko ameryka lub duży van lub bus,  osobiście lubię jeździć busami i fajnie się nimi ciąga, takie vivaro czy transit custom z ostatnich generacji nie ustępuje komfortem osobówkom  a wygoda podróżowania przy takiej ilości osób nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.