Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, bw81 napisał:

chyba zapomniałeś dodać, że w doborowym towarzystwie ?

"Nie mów nikomu co się dzieje w domu"

Kwarantana jest :)

3 godziny temu, peja76 napisał:

Nie za duże ci te auto, ja mam na ta chwilę Navare d23 i jest problem stanąć w mieście, manewrować, chodź i tak ma kamery 360c, na trasie ok, żebym nie potrzebował codziennie ciągać przyczepy to bym w życiu takiego klamota nie kupił. Navara i tak na próbę jak będzie się spisywać pickup przy cepie, chodzi głównie o pakę, załadować rowery, zbiorniki leżaki itp. żeby nie przeciążać cepy, ale jak nie zda egzaminu to do widzenia i wrócę do suva typu X5, Tuareg, Cayenne, Q7 i rowery chodż ciężkie bo elektryki to pójdą na dyszel a resztę myślę na dach do bagażnika dachowego. Tak to mam Navarę a  jeżdżę Caddy bo zwinniejsze na miasto a tamtym się człowiek meczy.

W temacie rozmiaru dorango to jest idealny. Zero problemów z parkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie rozmiaru dorango to jest idealny. Zero problemów z parkowaniem.
No to nie wiem, u nas małe parkingi, osobowym kombi jest średnio a Q7 dramat.
(Mam na myśli szerokość miejsc parkingowych na parkingach miejskich czy marketach i wysiadanie z auta bez obijania drzwi sąsiada)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bw81 napisał:

to Dodge też mają kwarantannę? ;)

 

zależy gdzie tankują :)

 

27 minut temu, Suzu4x4 napisał:

No to nie wiem, u nas małe parkingi, osobowym kombi jest średnio a Q7 dramat.
(Mam na myśli szerokość miejsc parkingowych na parkingach miejskich czy marketach i wysiadanie z auta bez obijania drzwi sąsiada)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz, ja piszę o swojej wiosce. Pod marketami, jak jeszcze nie było strachu włóczyłem ze sobą dzieci i parkowałem na szerokich miejscach. Jak q7 się nie mieści to nie ma bata, żeby dodge wjechał, chodź inaczej - wjedzie, tylko oba auta obok będą obite i przestawione :)

Miasto miastu nie równe, zarówno w temacie parkowania jak i spalania - ja stoję po drodze do pracy na kilkunastu światłach, inny wjedzie na Obwodnicę, A lub S i mówi, że mu w mieście pali 5l na zimnym silniku. U mnie też, pod warunkiem że zgaszony, albo jedzie na lawecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

 

W temacie rozmiaru dorango to jest idealny. Zero problemów z parkowaniem.

Na Poznań jak dla mnie to Navara za duża, męczę się szukając miejsca do parkowania, jak i jazdą zatłoczonymi ulicami. BMW f15 i Tuareg były lepsze ale też problem (dziwię się nieraz tym Panią co jadą dużymi suvami), ale jak tobie pasuje to najważniejsze.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

ja nie myślę o Ramie - bo nie wejdzie mi do garażu, w sumie to możliwe że na szerokość też. Kolejnej wiaty nie będę budował, bo mi działki w końcu braknie.

No mi nie tylko Durango, ale i RAM pod wiatą by się zmieścił i to razem z cepką - szerokość 2x po 3,7 m, choć długość tylko 6,5 m:-)

Ale co z tego, jak używałbym go w zasadzie wyłącznie na wyjazdy z cepką:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peja76 napisał:

Na Poznań jak dla mnie to Navara za duża, męczę się szukając miejsca do parkowania, jak i jazdą zatłoczonymi ulicami. BMW f15 i Tuareg były lepsze ale też problem (dziwię się nieraz tym Panią co jadą dużymi suvami), ale jak tobie pasuje to najważniejsze.

Na osiedlu gdzie mam biuro jest szkoła i przedszkole. 2 x dziennie biedne młode damy męczą się w słynnych już BMW X5 i X6 - zapewne w leasingu. Podobno ulice osiedlowe za wąskie, nie ma nawet jak zawrócić. Byłoby w tym trochę racji gdyby nie to, że każdego dnia dostawy robią ciężarówki po 10m i dłuższe. Zawracają, czasem cofają 300m ( ślepa uliczka). Nagrań z monitoringu miałbym dziesiątki, tylko już w biurze czasu na takie pierdoły nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Tak. Masz rację. Jeździłem poprzednim modelem X1. Stąd ta opinia. Nowego nikt jeszcze że znajomych nie ma.

No jest baaardzo duża różnica. Z jednej strony na minus, bo poprzednia prowadziła się jeszcze lepiej (lepszy rozkład mas - silnik wzdłużnie za przednią osią, napęd na tył), ale z drugiej zdecydowanie więcej miejsca w środku - właśnie z uwagi na poprzeczny silnik i napęd na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 18:59, Zulos napisał:

A jeśli chodzi o porównanie wielkości wnętrza X1 do X3 to - co ciekawe X1 jest WIĘKSZE od X3 jeśli chodzi o:

- ilość miejsca nad głową z przodu - o 2,1 cm,

- ilość miejsca nad głową z przodu - o 0,9 cm,

- ilość miejsca na nogi z przodu - o 0,2 cm,

- ilość miejsca na nogi z tyłu - o 1,5 cm.

Jedynie szerość w miejscu ramion jest większa w X3 o 5,1 cm.

Tak więc wnętrze wcale w X3 nie jest większe niż w X1 - pomimo znacznie większych gabarytów zewnętrznych - X3 jest dłuższa o 27 cm, szersza o 7 cm i wyższa o 6,4 cm.

Ja się pod tymi spostrzeżeniami podpisuję. Pomiędzy X1 a X3 jest bardzo mała różnica w ilości miejsca w środku. Dodatkowo moje spostrzeżenie jest takie, że X3 jest bardzo mała w środku w stosunku do zewnętrznych wymiarów, które jak wspomniałeś wcześniej są większe od pierwszej X5. A jak już jesteśmy przy takim porównaniu to pierwsza X5 (E53) daje dużo więcej komfortu niż nowe X3 (G01).

X3 w m-pakiecie jest piękne i... niestety nic więcej nie oferuje.

Jak będziesz w salonie to wsiądź do X3 z m-pakietem i napisz jakie jest Twoje wrażenie odnośnie wygody foteli. Nic nie sugerując jestem ciekaw takiej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, snoozer napisał:

Jak będziesz w salonie to wsiądź do X3 z m-pakietem i napisz jakie jest Twoje wrażenie odnośnie wygody foteli. Nic nie sugerując jestem ciekaw takiej opinii.

Nie wiem kiedy będę, bo byłem ostatnim klientem który odbył jazdę próbną zanim je zawiesili (i to na zmienionych zasadach - bez pracownika z tyłu;-)

Muszę się do nich odezwać, czy wznowili jazdy, czy wręcz przeciwnie i jaką mają X3 na jazdę. Nie wiem, czy nie widziałem w salonie X3 właśnie z M-pakietem, choć na pewno nie mają takiej do jazd próbnych.

U mnie akurat z miejsca, gdzie jest najwięcej salonów samochodowych jest droga, która testuje idealnie każdy samochód i obnaża wszystkie zady i walety. Zresztą już pisałem, że to tradycyjna trasa dla motocyklistów. Nie tylko zakręt w zakręt z ciasnymi nawijkami, ale też góra-dół (czego nie widać oczywiście na grafice). X1 sprawdziła się idealnie, X3 wątpię...

Zrzut ekranu (14).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zulos napisał:

X1 sprawdziła się idealnie, X3 wątpię...

a ja się o wszystko zakładam że X3 spisze się lepiej.

 

17 minut temu, Zulos napisał:

U mnie akurat z miejsca, gdzie jest najwięcej salonów samochodowych jest droga, która testuje idealnie każdy samochód i obnaża wszystkie zady i walety.

Te auta są na takim poziomie, że żadnych wad układu napędowego i zawieszenia na pewno nie obnażysz. Co najwyżej wyjdą Twoje w umiejętności ich prowadzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, snoozer napisał:

a ja się o wszystko zakładam że X3 spisze się lepiej.

Nie ma takiej możliwości, żeby X3 mogło się spisać lepiej - suche dane o tym świadczą, a zwłaszcza o ponad 2 cm wyższy prześwit, wyższe nadwozie i wyższy środek ciężkości.

Daję sobie głowę uciąć, że X1 wycisnę znacznie lepszy czas... Nie ma najmniejszych szans na szybkich i ciasnych nawrotkach z prawa w lewo.

8 godzin temu, Voku napisał:

Już kiedyś pisałem u mnie X3 ma najechane 15tys i była już z 5 razy w serwisie z czego 2x na lawecie :P Nie ma już aut idealnych :D

No to nieźle - ja mam takich znajomych z Mesiami - im droższy, tym częściej w serwisie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.