Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, snoozer napisał:

Który rocznik? Jaki silnik?

Napisz co padało

Nie wiem to ja tym nie jeżdżę, wzięte na wynajem, rocznik 2019, Raz był problem z Aku, drugi raz problem z zbyt dużą ilością oleju w silniku, chyba tydzień stało w serwisie i stwierdzili że ten typ czasem tak ma ? . Silnik jakiś zwykły diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brak mi w sumie argumentów, które miałyby przemawiać za X3:

- wnętrze - miejsce na nogi i nad głową nawet większe w X1, a że ciut węższe w X1 - jesteśmy w czwórkę więc w ogóle nam to nie robi różnicy;

- bagażnik - w X3 większy zaledwie o 45 litrów - owszem więcej, ale czy taka różnica robi różnicę?

- X3 cięższe o ponad 300 kg - OK, dla cepki im cięższy holownik tym lepiej, ale moja ma 1.100 DMC (jak podniosę to 1.200), a X1 ma ok. 2.150 - czy to mało?

- X3 - droższe, cięższe, z wyższym środkiem ciężkości, mniej poręczne,

- X3 - (zapewne) gorzej się prowadzi i daje mniejszą radość z jazdy, choć to jeszcze do sprawdzenia i może to odszczekam (ale wątpię),

- X1 zdecydowanie lepsze do miasta w codziennym użytku..,

- X3 - dopuszcza w zasadzie tylko cepkę max. 1.100 DMC do 3,5 t masy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, snoozer napisał:

Zulos Ty po prostu preferujesz mniejsze auta z innego segmentu. Myślę, że przy argumentach które przytaczasz może Ci podejść Seat Ateca. Jest fajna opcja 2.0tsi 4Drive z DSG.

Bardzo mocno rozważałem ten samochód, ale jednak różnica jakości materiałów, design - zwłaszcza wnętrza - olbrzymia. Oczywiście różnica ceny też olbrzymia:-)

Dla mnie X3 w niczym nie jest lepszy poza wielkością (ciężarem) i większym prześwitem. No ale to kwestia gustu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zulos napisał:

bagażnik - w X3 większy zaledwie o 45 litrów

Skąd te dane?

Czy to katalog? Jeśli tak, to zapewne wiesz, jak obliczana jest przestrzeń bagażnika (do rolety) i pewnie wiesz, jak dowolnie ostatecznie producenci podają wyniki.

Tutaj ciekawe zestawienie w którym znajdziesz X3 i X5

Tutaj artykuł z 2007r który też trochę uświadamia.

Ja przy wyborze jeździłem z miarą po komisach/salonach i szukałem rzeczywistych wymiarów  w sieci. Ważny czasem jest układ. 

Znalazłem np. taki układ w X1

 

 

2018-BMW-X1.jpg

bardzo fajny i praktyczny schowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo dane katalogowe, częściowo internety - np. takie cóś:

Ciekawe to zestawienie/porównanie rzeczywistych wymiarów. Jeśli wierzyć logice, to BMW kłamie więcej w większych samochodach. Akurat X1 nie ma w zestawieniu, ale w przypadku X3 to niecałe 20% przekłamania, a w przypadku X5 już ponad 30%.

Jeśli chodzi o wnętrze to też organoleptyka:-)

Poza tym dla mnie kształt bagażnika nie ma już aż takiego znaczenia, bo na wyjazdy karawaningowe nauczyłem się pakować wykorzystując każdy zakamarek i każdy cm kw.

Ale trochę niewiarygodne te dane z porównania niby rzeczywistych pojemności z danymi producenta. No bo żeby np. LR w przypadku Disco4 miał przekłamywać o prawie 60%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Seata Ateca to jest jeszcze mniejszy od X1, choć bagażnik ma taki sam (wg danych o 5 l większy), ale jest też sporo lżejszy (jakieś 200 kg), co już też robi różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zulos napisał:

jeśli chodzi o Seata Ateca to jest jeszcze mniejszy od X1

We wnętrzu jest większy mimo mniejszego rozstawu osi.

Ateca.jpg

x1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość nieczytelny obrazek Ateki, ale z tego co da się odczytać, to tak na prawdę tylko odległość między oparciami jest niby na korzyść Ateki, ale tylko w minimalnej odległości, co może wynikać z przesuwnej kanapy w X1 (tylną kanapę można przesunąć do przodu o bodajże 13 cm, przez co powiększa się bagażnik), w maksymalnej już nie + szerokość z przodu.

Ale i tak są to niuanse, a przy różnicy 9 cm na długości to rzeczywiście niemal to samo. Za to X3 dłuższa o ponad 25 cm od X1 i 34 cm od Ateki jest mniejsza w środku (poza oczywistą szerokością), co jest dla mnie porażką X3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy aptekarzami - tu parę milimetrów mniej, tu parę cm. więcej. Jest niemal identycznie. Jak w znacznie większym X3;-)

No ta Cupra jest nawet fajna, ale cena porażka...

Dwie stówki za - było nie było - Seata...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są akurat z Auto Świata.

A co do kilku "milimetrów" różnicy - przy moim wzroście jest to kwestia czy z tyłu ktoś jeszcze usiądzie. Póki co z SUVów kompaktowych więcej miejsca niż w tece ma tylko Tiguan. Do T-Roca nikt nie wsiądzie, do Q3 owszem, ale miejsca mniej, za to w Q5 ciaśniej niż Q3 o dziwo. Kuga też nie rozpieszcza miejscem w drugim rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.