Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

hahaha...Twój zielony "MrGreen" jest tu najlepszym komentarzem :) :) :)

Ale powiem Wam,że Wasz zimny prysznic ,który od Was kiedyś dostałem-dotyczący jazdy bez uprawnień- był najlepszym motywatorem !!! DZIĘKI !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kwity i co się okazało - przepisy się zmieniły i juz jak się zrobi C+E to nie wbijają T . masakra .... i jeszcze dziwne bo nie wbili mi B+E bo podobno się pomylili.. :(

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem że prawo jazdy "B" uprawnia do poruszania się ciągnikiem rolniczym ale bez przyczepy (jako pojazd samochodowy) ale mając "B+E" w dalszym ciągu nie mogę ciągnąć przyczepy Ciągnikiem :( bo muszę zrobić "T" bo to uprawnia do kierowania Ciągnikiem z przyczepami. jakaś paranoja.

i mają A,B+E, C+E wcale nie wbijają T bo muszę zrobić "D" aby z urzędu wbić "T" albo coś nie tak z przepisami albo ktoś w Łodzi próbuje po swojemu interpretować przepisy. Pomóżcie czy gdzieś jest to wpisane że mając B+E nie mogę prowadzić Ciągnika z przyczepami??

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz ,już mam :

 

USTAWA
z dnia 5 stycznia 2011 r.
o kierujących pojazdami

 

3. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo
jazdy:
1) kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania
ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym
oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy
lekkiej;
2) kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do
kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika
rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu
wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);

...

4. Kolejką turystyczną może kierować osoba, która
posiada prawo jazdy odpowiedniej kategorii co najmniej
od 2 lat.
Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardzo ważna rzecz która juz spotkała syna mojego znajomego.

Niemieckie "Gebelsy" mają zapisy w ustawie , że każda osoba urodzona po 1990 roku może ciągnąć przyczepę tylko maks do 750 kg.

Tak więc nieznajomość tego "gebelsowskiego" prawa może mieć opłakany skutek jaki spotkał syna mojego znajomego.

Chłopak dostał 880 Euro grzywnę (zasądzoną w postępowaniu prokuratorskim na wniosek "kundli") za ciągnięcie kempingu DMC 1000kg Audi A4 kombi i w dodatku "kundle" zabrali kemping wzywając pomoc drogową na parking ADAC i koszty odholowania musiał dodatkowo pokryć w kwocie 320 Euro.

Tak więc ja osobiście nie bardzo rozumiem pewne zasady poszanowania uprawnień posiadacza kat. B. w ruchu drogowym skoro w jednym kraju może a w drugim nie może ze względu na obostrzenia. W dodatku nie bardzo jest się gdzie poradzić w takich sprawach.

Chyba , że ma ktoś inna podstawę prawną? do której można się odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.