Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ale na wiosne bo teraz trochę już zimno :mikolaj:

eee idź za ciosem.... jak zimno to lepiej się będzie ślizgać zaczep po ślizgu :)

TOM Gratulacje  :bravo:   :winner:  

wiele zachowań na drodze zmieniają świadomość prawda??   :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee idź za ciosem.... jak zimno to lepiej się będzie ślizgać zaczep po ślizgu :)

TOM Gratulacje  :bravo:   :winner:  

wiele zachowań na drodze zmieniają świadomość prawda??   :yay:

Testy były.... no cóż to chyba zależy też od szczęścia :] , a ja go dzisiaj miałem, a jazdy to już raczej formalność  :P 

Ale bez spojrzenia w kodeks i inne materiały raczej jest trudno zdać  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczku gratulacje!!!  Cieszę się, ,ze udało się za pierwszym razem, ale emocje niezapomniane :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

 

Dziękuje, emocje oczywiście na najwyższym poziomie zapewnia WORD Katowice  :]   :]   :] 

jakby na to nie patrzeć nasi decydenci robią wszystko, by od ludu kasę wycisnąć... - dziki kraj ;D  :hop1:   :]

Tak kasa idzie tam gęstym strumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, ale faktycznie trzeba było od razu robić C+E - za jednym razem załatwiłbyś sobie sprawę. Lata temu jak robiłem C, to facet w PZMocie przy zapisie zaproponował mi żebym się nie oglądał tylko od razu robił E bo "nie wiadomo kiedy się przyda". I faktycznie dopiero w tamtym roku się przydało jak kumplowi trzeba było zaciągnąć jacht nad Solinę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Tamat zapomniany bo niby wszystko jasne ale...

Wpadł mi dzisiaj w ręce nowy numer "Automobilisty" w którym autor obszernego artykułu "Wszystko o holowaniu przyczep" rozmawia z przedstawicielm KGP. Twierdzi on stanowczo, że z kategorią B można holowac przyczepy tylko do 750 kg., przy czym ustawodawca dopuszcza zestaw 4250 kg, jednak tylko z tą przyczepą (DMC holownika 3500 kg). Aby móc holować przyczepy cięższe, obowiazkowo wyposażone w hamulec przynajmniej jednej osi,  konieczne jest posiadanie min. prawa jazdy kategorii B96, które umożliwia jazdę już zestawem pojazdów do 4250 kg. Natomiast uprawnienie E pozwala stworzyć zestaw max 6125 kg z uwagi na przepis "1,33" holownika.

Co wy koledzy na to ... Czy przypadkiem od nowego roku policja też nie otrzyma takiej wykładni... A jak będzie za granicą, jak wieść o cudownym B96 się rozejdzie szerokim echem...

 

Zaznaczam że nie mam zamiaru siać paniki, ale gazeta uchodzi za poważną w naszy kraju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Idzie zgłupieć od tych przepisów. Jest tak dużo interpretacji ale  wydaje mi się , że to wynik dostosowywania pewnych przepisów. 

Co chwilę jakiś kraj nowe ograniczenia wprowadza. Dogadali by się raz jak "dorośli" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.