Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę do wyboru do koloru, brać kupować kasy nie żałować :thank:

http://moto.wp.pl/gid,15719755,title,Osobowe-holowniki-za-20-tysiecy-zlotych,galeriazdjecie.html

 

Jeśli mogę sie wypowiedzieć.

 

Land Cruiser - w ciemno, jeżeli był rzetelnie serwisowany, najlepiej w równie rzetelnym ASO. Ma swoje słabe strony i dlatego porządne ASO, wie gdzie zajrzeć, żeby zapobiec awarii ale to naprawdę trwały, silny i co ważne komfortowy samochód. Tyle mojego doświadczenia z pracy w Toyocie :)

 

Frontera B - trzeba lubić terenówki, bo to już z komfortem gorzej. Z jakością niestety też ale są fani, którzy dadzą każde pieniądze byle była sprawna i jeździła dalej :)

 

Choć z tą jakością....to różnie bywa-kolega miał Frontere A, 2,0 Pb z przebiegiem ponad 200 tys, różne cuda się z nią działy ale nigdy nie odmówiła dalszej jazdy, choć i po górach była męczona :)

 

Co do reszty - nie mam zdania.

 

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

Mam taką myśl : Suzuki Grand Vitara XL-7 2.7 litra V6 benzyna, automat lub manual. Zauważyłem, że ma bardzo dobre parametry ciągania przyczep, lepsze nawet od Jeep Cheroke 3.7 litra benzyna, automat. Czy faktycznie są w niej lepsze przełożenia biegów ? Interesuje się rocznikiem 2002 - 2003. Może coś na ten temat ? Może to będzie już ostatni mój typ.... :hmm:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie auto mi sie bardzo podoba. Na serwisie mieliśmy tylko 2 szt. i to w dieslu 129KM i full opcja. Wygląda na bardzo proste i funkcjonalne chociaż na próbie miałem wrażenie jakby na zakręcie tył był lekko nadsterowny. Jak się rusza to czuć, że ma troszkę turbodziurę ale za to pięknie pali. Silnik słychac jakby troszkę zagłośno. Gdyby w amortyzacji była tak droga jak Fiat Uno to w Polsce była by hitem. Kilkaset sztuk kupiło nadleśnictwo w Polsce i warto zapytać jak oceniają je użytkownicy. Od znajomego wiem, że zawieszenie daje szybko znać o sobie. Ale też ceni Grand Vitarę bardzo. 

 

Co do V6 czekamy na taką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam !

 

Pogadaliśmy, poradziliśmy no i kupiliśmy. Hyundai Terracan 2.9 4WD 150 KM, 2002 rok, 214 tyś przebiegu. Wersja 2H-4H-4L + LSD w tylnim moście. Trafił mi się egemplarz z liftowanym zawieszeniem o 2 cale i oponami 75 R16, zamiast oryginalnych 70 R16 co też podniosło całość. W mieście Ujazd znalazłem zakład od haków, który dorobił mi odpowiedni dystans do seryjnego haka. No to pojeździmy, zobaczymy. Generalnie potwór i tak ma być.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Gratulacje.

Włączaj systematycznie blokadę mostu bo nieużywana zaszwankuje.

Pozdrawiam.

 

Co masz na myśli pisząc "włączaj" ? Czy raz na jakiś czas zakopać się jednym z kół, albo pędem robić maksymalny zakręt. Świeżo co wymieniłem olej do LSD (poprzedni właściciel miał zapany olej przez mechanika i był święcie przekonany, że właściwy, kurde jak to człowiek musi się znać na wszystkim), więc dość dobrze działa. Zresztą mechanicznie jest bardzo dobrze, mosty, skrzynia rozdzielcza z reduktorem nie ciekną i przwidłowo się załączają. Oczywiście padła sławetna rolka jednokierunowa na alternatorem.

Nie dymi na biało i naprawdę niezbyt dużo na czarno podczas depnięcia gazu.  Jak się doda gazu to robi takie mruuuuuuu, a nie jak Outlander ter-ter-ter-ter  :] . Przejechałem się z przyczepą - zupełne inne odczucia niż z dwulitrowym TDI, no i oczywiście masa auta też robi swoje, wrażenia całkowicie pozytywne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Przejechałem się z przyczepą - zupełne inne odczucia niż z dwulitrowym TDI, no i oczywiście masa auta też robi swoje, wrażenia całkowicie pozytywne.

 

Pozdrawiam

Tak..to jest pozytyw takich aut, że po podłączeniu przyczepy, nie zmienia się przyspieszenie aż tak znacząco. Miałem kiedyś Pajero II i pamiętam jak pojechałem po auto z lawetą. Byłem b. zdziwiony, że dalej ciągnął jak czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk powiedzmy raz w miesiącu na miekkim włącz kilka razy i wyłącz. Wszystko oparte jest na starym polskim przysłowiu "organy nieużywane zanikają" :]  

Oj kolego LSD to mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i jego się nie włącza. Jest to urządzenie, powiedzmy, w pełni zmechanizowane. Tutaj kolego pomyliło Ci się ze standardową blokadą mechanizmu różnicowego. A gdybyś chciał trochę zgłębić temat, to tutaj masz całkiem przystępnie opisaną zasadę działania LSD http://www.technikajazdy.info/quiz-motoryzacyjny/jak-dziala-szpera-lsd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Oj kolego LSD to mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i jego się nie włącza. Jest to urządzenie, powiedzmy, w pełni zmechanizowane. Tutaj kolego pomyliło Ci się ze standardową blokadą mechanizmu różnicowego. A gdybyś chciał trochę zgłębić temat, to tutaj masz całkiem przystępnie opisaną zasadę działania LSD http://www.technikajazdy.info/quiz-motoryzacyjny/jak-dziala-szpera-lsd/

 

Tak mi się właśnie wydawało. Tu nie ma co zaniknąć, poza tym, że ma być właściwy olej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Zakupu:) 

  Dodam że ja w tamtym sezonie ciągnik miałem w postaci Forda Mondeo MK II 1.8TD 90KM, cepkę 1050kg ciągnął może nie na luzie ale wystarczająco(obwodnica trójmiasta dość stroma-bez problemu pokonana) wyprzedzanie może nie było komfortowe ale dawał rade, W tym sezonie mam S-maxa 1.8TDCI 125 KM  Bajka, różnica kolosalna, nie lata zestaw, wyprzedzałem osobówki czasem jak jechały 85km/h a ja miałem 90 na tempomacie(jedyna wada że przekroczyłem 3,5T, prawko zrobiłem, viabox wykupiłem ale nie działa bo mam szybę odbijająca promienie podczerwone i teraz walczę z Viatolem-grozi mi kara ponad 100 000 zł). 

Ale według mnie to każdy holownik(zgodnie z dowodem) daje rade tylko kwestia komfortu.  

Twoja bryczką powinna wystarczyć do komfortowej podróży:) Miłych objazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pogadaliśmy, poradziliśmy no i kupiliśmy. Hyundai Terracan 2.9 4WD 150 KM, 2002 rok, 214 tyś przebiegu. Wersja 2H-4H-4L + LSD w tylnim moście. Trafił mi się egemplarz z liftowanym zawieszeniem o 2 cale i oponami 75 R16, zamiast oryginalnych 70 R16 co też podniosło całość. W mieście Ujazd znalazłem zakład od haków, który dorobił mi odpowiedni dystans do seryjnego haka. No to pojeździmy, zobaczymy. Generalnie potwór i tak ma być.

 

Pozdrawiam

Gratuluje zakupu. Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie

Mam zamiar zmienić cepkę na większą. Aktualnie posiadam Knausa o wadze MW850 a DMC 1200. Mój holownik to Mazda 5 2.0 benzyna + LPG 147KM. Jestem bardzo zadowolony z prowadzenia w/w budki. Zastanawiam się czy Mazda poradzi sobie z przyczepą o MW1100 i DMC 1400 bo taką chcemy zakupić. Jak myślicie czy poradzi sobie z ponad 1T i nie będzie sapał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.