Jump to content
Masterek

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika

Recommended Posts

Masterek

Witam wszystkich moje pytanie wynikło ze zmiany auta ale do rzeczy ...

Obecnie jako holownik posiadamy Renault Scenic 1,9 Dti 98 KM czas na zmianę i wybór padł na Renault Laguna II 1,8 16v 120 KM

Auta mają podobną masę moje pytanie .. czy Laguna pociagne moją cepkę 800 -900 KG dodam że Sceniciem też nie było szału ale jakoś sobie radził na górkach też musiałem redukować nawet do III proszę o poradę ..:dzieki:

bodzioklb

Pamietaj ze scena to diesel... a laguna benzyna...

diesel ma 200 Nm przy 4000 rpm

benzyna ma 200 Nm przy 5750 rpm

to dane z tabel...

20 koni roznicy w stosunku diesel -> benzyna nie poczujesz a wrecz bedziesz mial wrazenie ze jest slabszy

Edited by bodzioklb (see edit history)

Cezarr

Zdecydowanie liczą się Niutonometry (dostępne jeszcze przy niskich obrotach) a nie Konie mechaniczne, miałem benzynę 130KM

i przy podjazdach z przyczepką 1200 kg wyglądało to średnio :oslabiony:. Jeżeli możesz zostań przy dieslu.

Pozdrawiam.

bodzioklb

doloz troszke srebrnikow i kup sobie takie cos:

wieksze, mocniejsze, mniej awaryjnej elektroniki a koszty spalania na gazie porownywalne do diesla...

http://otomoto.pl/fo...-C27191480.html

a jak pociechy podrosna i zaczniesz myslec o wiekszej cepce - holownik nie bedzie problemem

diesla w mondeo nie polecam ze wzgledu na sławną łuszczyce pompy

Pyrek

Spokojnie dasz rade. Twoja przyczepa nie jest ciężka 900kg i 120 km laguny mimo ze w bezynie pociągnie bez problemu .

Waldii

Witam serdecznie!

Dokładnie takie same wątpliwości miałem w zeszłym roku. Moja budka waży tone a autko to vectra z silnikiem 1.8 16 V 122 KM i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Radzi sobie bez problemów więc myślę że laguna też Cie nie zawiedzie.

Daniel DJR

Witaj

Posiadałem Megana z silnikiem 1,4 16V i holowałem Wilka 850 kg, bez żadnych problemów. Tylko Laguny szukaj po lifcie 2005, mniej problematyczne.

Ja mam 1,9 i to jest prawdziwa przyjemność holowania.

Pozdrawiam

Cezarr

A prawda jest taka że każdy kto będzie się tu wypowiadał będzie zachwalał swój samochód.

Pozdrawiam.

bodzioklb

A prawda jest taka że każdy kto będzie się tu wypowiadał będzie zachwalał swój samochód.

Pozdrawiam.

no wlasnie...

wszystkim da sie pociagnac... tylko jak ta jazda bedzie wygladala :)

slaby silnik bedzie dostawal po garach mocno i wiecej, duzo wiecej spali

mi duzy silnik z duza cepka /1500kg i 2.5m szerkosci/ spala tyle co jazda solo po miescie

maly silnik potrafi spalic 2 x wiecej niz normalnie bez ogona...

Michal ma male dzieci i bagazy tez troche zabiera :)

wiec nie mowcie ze 120 koni pociagnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie...

Michal pamietasz jak jechales za mna po górkach?

kup sobie wieksza benzynke z gazem lub okolo 140 konnego diesla i bedziesz jezdzil spokojnie i prawie za te same pieniadze co z mniejszym silniczkiem dostajacym w :pupa:

a skladki ubezpieczeniowe to mity :)

za silnik 1.6 płace 500zł

za silnik 2.8 płace 590 zł ...czyli rownowartosc 2 :piwko: miesiecznie :hehe: wiecej

pozatym wiadomym jest ze duzy silnik wiecej zniesie...

Daniel DJR

"wiec nie mówcie ze 120 koni pociągnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie..."

Toyota Hilux niewiem ile koni ale 2,3T

Nissan NP 300 lub D22 131 KM 3 T na haku

Pozdrawiam

bodzioklb

"wiec nie mówcie ze 120 koni pociągnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie..."

Pozdrawiam

heheheh

no wlasnie ale poszukaj jakie to ma przelozenia skrzyni biegow i moment obrotowy...

idac Twoim tokiem myslenia mozna napisac ze Mercedes Atego ma 150 koni i targa 12 T + kilka ton cepka...

a tutaj piszemy chyba o autach osobowych :niewiem: i moja wypowiedz takowych sie tyczyła

Cezarr

Pozdrawiam

Ale to są auta terenowe czy pick up i nie można tego przyrównywać do aut osobowych.

Ja też miałem Discovery z silnikiem 115 KM a na haku 3,5t.

Pozdrawiam.

O bodzio już to napisał :-]

Edited by TOM3653 (see edit history)

Daniel DJR

Ok. jak najbardziej ,ale obecne autka z pojmności 1,6 w dieslu krzeszą te 120 koni a gdzie reszta?

Niech ma te 120 Koni ale z odpowiedniej pojemności, a niutonometry i przy pojemności się znajdą.

Pick upy podałem tak dla przykładu.

Daniel DJR

Pod wirtualną przyczepę jak najbardziej :bevil:, z tuningowanego Malucha też można holować Niewidkę 126 E

ODBIEGAMY od tematu.

Pozdrawiam