Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Absolutnie nie będzie sapał, może czasami lekko zarży pod górkę :] . Silnik 2,0 ma już swój moment i niezłą moc. Da radę choć różnica będzie zauważalna. Rozumiem, że 1400 to max wartość DMC dla tego auta?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie będzie sapał, może czasami lekko zarży pod górkę :] . Silnik 2,0 ma już swój moment i niezłą moc. Da radę choć różnica będzie zauważalna. Rozumiem, że 1400 to max wartość DMC dla tego auta?

No tak mam w dowodzie 1400 to max :-(

Różnica będzie zauważalna pewnie w spalaniu :-)

Edytowane przez bsosieccy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę troszkę tamat holownika.

Właśnie jestem na etapie (przymusowej) zmiany. Mój ogonek to 780kg, dotychczasowy holownik miał silnikk 1.6 16V benzyna + LPG i moc 113KM (masa własna 1215kg a DMC 1795kg, max moment obrotowy 152Nm). Teraz ma na oku pojazd z mniejszym silnikiem i zastanawiam się czy da radę: 1.2 16V i moc 75KM (masa własna 1016kg a DMC 1570kg, max moment obrotowy 107Nm).

Waszym zdaniem da radę? Czy raczej odpuścic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ogonek to 780kg, dotychczasowy holownik miał silnikk 1.6 16V benzyna + LPG i moc 113KM (masa własna 1215kg a DMC 1795kg, max moment obrotowy 152Nm). Teraz ma na oku pojazd z mniejszym silnikiem i zastanawiam się czy da radę: 1.2 16V i moc 75KM (masa własna 1016kg a DMC 1570kg, max moment obrotowy 107Nm). Waszym zdaniem da radę? Czy raczej odpuścic?

 

... a ja bym jeszcze zapytał:

1) czy ważyłeś kiedykolwiek na bdb wadze swoją przyczepę (netto oraz brutto) ?

2) czy ten holownik 75 KM, to ma być benzyna i fabrycznie nowy samochód ?

 

Przypuszczam, że po zważeniu przyczepy możesz być mocno zdziwiony :look: , a jeśli samochód ma być używany, to nie jestem przekonany, że będzie miał nawet 70 KM

 

Moim zdaniem, taka zmiana dla holowania przyczepy jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja bym jeszcze zapytał:

1) czy ważyłeś kiedykolwiek na bdb wadze swoją przyczepę (netto oraz brutto) ?

2) czy ten holownik 75 KM, to ma być benzyna i fabrycznie nowy samochód ?

 

Przypuszczam, że po zważeniu przyczepy możesz być mocno zdziwiony :look: , a jeśli samochód ma być używany, to nie jestem przekonany, że będzie miał nawet 70 KM

 

Moim zdaniem, taka zmiana dla holowania przyczepy jest bez sensu.

 

ad.1. - nie ważyłem... nie rozumię czemu miałbym się zdziwić?

ad.2. - tak to ma byc benzyna (możliwe, że z LPG) i nowy samochód.

 

 

moj znajomy ma dacie logan mcv z podobnym silnikiem + lpg ... narzeka ze ma problemy z jazdą na codzień

wiec z cepą to była by tragedia ... (moim zdaniem)

 

No właśnie o tym samochodzie myślę... i właśnie tutaj Twoja odpowiedź czyba trafia w sedno mojego problemu :( Jeśli problem jest z jazdą codzienną to wakacje z cepką chyba byłyby bardziej męczarnią niż przyjemnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pianim a jaką wartosć przyczepy do holowania masz w dowodzie...

Osobiście troszeczke się boję, że będzie to niestety za mało, głównie z braku momentu... 1,2 l to troszkę kurcze mało.

Piłowanie na  3 biegu i te sprawy. Po drugie mały silniczek to i małe sprzęgło niestety

Nie mniej jednak napisz co na to producetn pojazdu w kewsti ciągania przyczep. Pewnie 800-900 kg DMC max.

Rozumiem też, że podana przez Ciebie wartosc 780 kg to DMC przyczepy?


A czemu miałbyś się zdziwić... Bo prawie wszyscy się dziwimy.

Ja mam DMC 900 kg. Ze sprzętem kempingowym bez żarcia i płynów w zbiorniku i wucku waga pokazała 1020 kg. :look:

A jeszcze z 80 tuż przed wyjazdem na pewno wrzuciłem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. - nie ważyłem... nie rozumię czemu miałbym się zdziwić?

 

Czemu ?

Ponieważ masz "angielkę" i to już wystarczy, bo większość z nich ma przekłamane masy.

Poza tym, Kol. Commander już Ci odpowiedział.

Zamiast pisać, polecam, abyś sobie poczytał:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/

 

 

ad.2. - tak to ma byc benzyna (możliwe, że z LPG) i nowy samochód.

 

Masz pozytywne doświadczenia ze swoją przyczepą i holownikiem o mocy 113 KM, więc szukaj czegoś właśnie w okolicy 100 KM, zwłaszcza jeśli ma być jeszcze z gazem :hmm:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak napisz co na to producetn pojazdu w kewsti ciągania przyczep. Pewnie 800-900 kg DMC max.

Rozumiem też, że podana przez Ciebie wartosc 780 kg to DMC przyczepy?

 

Producent (Dacia) podaje 1300kg dla przyczepy z hamulcem.

780kg - tak to DMC mojej przyczepki.

 

 

 

Masz pozytywne doświadczenia ze swoją przyczepą i holownikiem o mocy 113 KM, więc szukaj czegoś właśnie w okolicy 100 KM, zwłaszcza jeśli ma być jeszcze z gazem :hmm:

IMHO

 

Tu masz rację... doświadczenia mam pozytywne i dlatego zadałem to pytanie. Kusi mnie fakt nowego auta z salonu za śmieszne pieniądze w dodatku z gwarancją (więc w razie "w" nie trzeba się martwić usterkami), ale boję się wtopy ze względu na moc... bo przyczepke do IT napewno będę tym autem chciał ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.