Skocz do zawartości

DMC


Rekomendowane odpowiedzi

Maćku, a gdzie ja byłem sarkastyczny w stosunku do Twojej wypowiedzi :niewiem:

Napisałem przecież, że się nie czepiam, ale wiem, że zerknąć w DR, to 15 sekund, a skoro nie można, to pierwsze co mi przyszło na myśl: zaginął ;)

 

 

Do mojej to nie byłeś:dzieki: Ale Banicja mogła się poczuć lekuchno urażona :skromny:

 

Ale nic to Przecież:policja: czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do mojej to nie byłeś:dzieki: Ale Banicja mogła się poczuć lekuchno urażona :skromny:

 

 

Czym :niewiem: , przecież mogę się tylko domyślać, Koleżanka nie podała konkretnych wartości.

No i nie napisałem nic obrażającego - przecież :hmm:

Jak będzie, to wyjdzie w praktyce, na prośbę zainteresowanej, kończymy :ok:

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko co robić w sytuacji gdy trafi się "na trasie" na takich mózgowców?

... Już wymyśliłam wozić ze sobą kodeks ruchu drogowego (art 88)

 

Oni maja kodeks na wyposazeniu ;) Z zycia wziete - prosisz ich o pokazanie odpowiedniego zapisu w kodeksie a jesli nie potrafia to niech sie z przelozonym skontatuja (ten ma mozliwosc skonsultowania sie z wydzialem prawnym). Troche to trwa, ale jest skuteczne.

 

 

 

 

 

 

 

W pierwszej chwili myslalem, ze masz 100% racji, ale podkusilo mnie sprawdzic i ... w Irlandii prawo jazdy B to pojazd do 3.5t i max 8 siedzen z przyczepa do 750kg, (zdawac mozna od 17 roku zycia), ale juz w UK od 1997r tak jak w Polsce (czyli zestaw do 3.5t itd.bo wczesniej to w ogole mieli szerokie uprawnienia).

 

 

Kolego Radku w Irlandii B jest do 3500 kg + 750 kg przyczepa, 1+8 pasażerów :niewiem: tylko kto to tam sprawdzi sam wiesz o czym mówie. Polcja ((Garda) nie zwraca na to uwagi. Niejednokrotnie zdarzały się urwane koła w samochodach i niemal każdy na 99,99 % ma pourywane szpilki(śruby) w kołach :czerwona: , dopuszczenie do rychu ulicznego kierowcy bez egzaminu, też uważam za pomyłkę (Lesson licence), tzn młody kierowca może uczestniczyć w ruchu drogowym po pozytywnie zaliczonym egzaminie teoretycznym . Dlatego jestem za tym aby, przestrzegać przepisów dla dobra ogółu.

 

Pozdrawiam

 

Longford Town :banan: :banan: :banan:

 

"Vehicles with seats for a maximum of 8 passengers and a maximum weight of 3,500kg (can tow a trailer where the maximum weight of the trailer when fully loaded is 750kg or less)" wiec jak na moje to 8 siedzen a nie 1+8 ;) (za citizeninformation.ie) . Z ta garda to roznie bywa - czesto odpuszczaja, ale mozna miec pecha ;). Moj kolega od lat wozi minikoparke na B ;>

Nie wiem z jakiego okresu masz doswiadczenia z Irlandii, ale totalnie sie z Toba nie zgadzam jesli chodzi o stan techniczy samochodow - no chyba, ze mowa o jakiejs dzikiej wsi, gdzie auto jezdzi bez przegladu i ubezpieczenia, ale to jakies promile calej populacji. Natomiast co do szkolenia kierowcow to po tygodniu w Polsce tesknie za tamtejsza kultura jazdy - sam tam robilem prawko na ciezarowki i moim zdaniem mozliwosc nauki z ojcem czy wujkiem jest bardzo dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania; jak wjeżdżam zestawem powyżej 3,5 bez wiaboxa pod bramką to co wtedy ..? dobrze rozumiem że system czyta tylko zgłoszone auta w systemie ? czy omijając płatne drogi też trzeba mieć to urządzenie na szybie w zestawie pow.3,5t ?

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania; jak wjeżdżam zestawem powyżej 3,5 bez wiaboxa pod bramką to co wtedy ..? dobrze rozumiem że system czyta tylko zgłoszone auta w systemie ? czy omijając płatne drogi też trzeba mieć to urządzenie na szybie w zestawie pow.3,5t ?

 

 

Jak pod bramką śmigniesz a Cię ITD zatrzyma to trzy koła kary za każdą bramkę. A co do omijania to nie jestem pewny czy trzeba i nie jestem pewny czy się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod bramką śmigniesz a Cię ITD zatrzyma to trzy koła kary za każdą bramkę.

 

to wiem, chodzi mi o sposób czytania "bramek", auta zarejestrowane w viatolu system zczyta i pobierze opłatę a jak pojedziesz zestawem bez viaboxa ?

 

rozmawiałem z kierowcą tira mówił że szykują dla osobowych to samo co teraz ciężarowe - chodzi mi oczywiście o system poboru opłat ile w tym prawdy i kiedy ...? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest - możesz kupić Viaboxa do osobówki i w ten sposób płacić na autostradach. Problem tylko w tym, że nie na tych od prywatnych koncesjonariuszy. Czyli A4 do Krakowa z Viaboxem możesz jechać, ale płacić i tak musisz na bramkach. Zaś w przeciwną stronę ze Śląska na Wrocław możesz już płacić Viaboxem. Było dość głośno o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, chodzi mi o sposób czytania "bramek", auta zarejestrowane w viatolu system zczyta i pobierze opłatę a jak pojedziesz zestawem bez viaboxa ?

 

rozmawiałem z kierowcą tira mówił że szykują dla osobowych to samo co teraz ciężarowe - chodzi mi oczywiście o system poboru opłat ile w tym prawdy i kiedy ...? :niewiem:

 

Zapraszam na " Co z tym Viatollem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, chodzi mi o sposób czytania "bramek", auta zarejestrowane w viatolu system zczyta i pobierze opłatę a jak pojedziesz zestawem bez viaboxa ?

 

rozmawiałem z kierowcą tira mówił że szykują dla osobowych to samo co teraz ciężarowe - chodzi mi oczywiście o system poboru opłat ile w tym prawdy i kiedy ...? :niewiem:

 

Zapraszam na " Co z tym Viatollem"

 

Do admina - proponuję wszystkie Viatollowe wątki połaczyc w jeden ze względu na jego wartość " 3000złp za jedną bramkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na " Co z tym Viatollem"

 

Do admina - proponuję wszystkie Viatollowe wątki połaczyc w jeden ze względu na jego wartość " 3000złp za jedną bramkę".

 

 

Admin chyba na urlopie jest :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam do was wielką prośbę

Wracając do tematu DMC

mam peugeot Partner tepee 1,6 HDI 90 koni

w papierach mam wpisane pare wartośći

F1 2170 maksymalna masa całkowita

F2 2170 dopuszczalna masa całkowita

F3 3049 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów

G 1516 masa własna

O1 1170 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem

 

Mam zamiar kupić przyczepe ale czy mogę taka co ma DMC 1170 czy z powodu parametru F3 tylko 870 czyli prawie żadnej nie do końca rozumiem żeby takim autem nie szło prawie nić ciągnąć.

 

Pozdrawiam dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was wielką prośbę

Wracając do tematu DMC

mam peugeot Partner tepee 1,6 HDI 90 koni

w papierach mam wpisane pare wartośći

F1 2170 maksymalna masa całkowita

F2 2170 dopuszczalna masa całkowita

F3 3049 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów

G 1516 masa własna

O1 1170 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem

 

Mam zamiar kupić przyczepe ale czy mogę taka co ma DMC 1170 czy z powodu parametru F3 tylko 870 czyli prawie żadnej nie do końca rozumiem żeby takim autem nie szło prawie nić ciągnąć.

 

Pozdrawiam dzięki

 

F3-(O1+G)=3049-(1170+1516)=363kg

G+363=1879<F2=2170

 

Możesz :)

Przy założeniu, że w samochodzie będziesz miał mniej niż 363kg ładunku (wliczając osoby).

Możesz też ciągnąć lżejszą przyczepę z większą ilością ładunku w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania; jak wjeżdżam zestawem powyżej 3,5 bez wiaboxa pod bramką to co wtedy ..? dobrze rozumiem że system czyta tylko zgłoszone auta w systemie ? czy omijając płatne drogi też trzeba mieć to urządzenie na szybie w zestawie pow.3,5t ?

 

w przypadku rozpatrywania auta bez skrzynki :

 

Bramka rejestruje obraz , pracownik sprawdza czy widoczne na fotce auto o numerach XX ciągnące przyczepę mieści się w DMC 3500 A MA WSZYSTKO W PALUSZKU BO JUŻ SIĘ NAUCZYŁ CO I ILE WAŻY .... potem wysyłają do gościa pisemko z numerem konta ... jedna bramka 3000 zł ..... i tak to się kręci .

 

 

 

Przestańcie już pisać jak jest tylko zacznijcie dodawać dane z DR i nie będzie dymów ... nikt z karawaningowców , tirowców , matek z dziećmi ani staruszek o lasce nie ma na to wpływu , że tak jest . Trzeba płacić i koniec kropka .

 

A połączenie tematów to super plan tylko kto to ogarnie jak posty poukładają się wg daty w kilku tematach na raz..... Chyba lepiej wszystkie zamknąć i stworzyć nowy z odnośnikiem do starych ..... pewnie się nie znam i tyle ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku rozpatrywania auta bez skrzynki :

Bramka rejestruje obraz , pracownik sprawdza czy widoczne na fotce auto o numerach XX ciągnące przyczepę mieści się w DMC 3500 A MA WSZYSTKO W PALUSZKU BO JUŻ SIĘ NAUCZYŁ CO I ILE WAŻY .... potem wysyłają do gościa pisemko z numerem konta ... jedna bramka 3000 zł ..... i tak to się kręci .

 

Kogut, zdecydowanie przeceniasz rolę pracowników ITD... a nie doceniasz automatyki...

Zdjęcie z bramki, skan tablicy rejestracyjnej i automatyczny odczyt numeru rejestracyjnego. A dalej wyszukanie odczytanie numeru rejestracyjnego z bazy CEPIK i sprawdzenie DMC, DMC zestawu. Zdaje się, że nawet automat jest tak wyszukany, że sam jest w stanie (po kształcie pojazdu ze zdjęcia) sprawdzić, czy auto jedzie solo, czy z przyczepą.

 

Już nawet wagi preselekcyjne są gdzieniegdzie uruchomione. Wszystko to automat bazujący na bramkach viatolla.

Polecam link http://www.gitd.gov....-dmc-do-35-tony (i patrz co ładujesz na lawetkę ;) )

 

EDIT:

tak sobie jeszcze czytam dalej...

za forum: http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=76582&postdays=0&postorder=asc&start=45

Znajomy jechał Patrolem z przyczepą o DMC 2500kg bez viatola przejechał przez dwie bramki na A4 w okolicach Wrocławia, po dwóch tygodniach ITD zatrzymała go i pokazała nagrania z bramek i dane samochodu i przyczepki. Mandat wg. ich taryfikatora 3.500 zł za bramkę ( przejechał przez dwie) icon_sad.gif Mają świetny sprzęt kiedy go zatrzymywali to namierzyli go jadąc z naprzeciwka, mają kamerę, która sprawdza numery aut i podaje komunikat patrolowi jeśli jest jakieś przewinienie. Znajomy już kupił viatola, ale drogo go to kosztowało.
Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.