Skocz do zawartości

DMC


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, filipert napisał:

Nie tylko Francuz. 

Mój Galaxy ma DMC 2510

DMC przyczepy chyba 2000

A zespół 4000

Tak, że pytanie zasadne. 

Zatem nie jesteśmy kolego sami. Ale wierzę, że są tu doświadczeni koledzy i nie raz przechodzili kontrolę drogową. Ja uważam, że skoro samochód dostał zgodę na ciągnięcie takiej przyczepy przy oczywiście spełnieniu słynnego punktu F3, czyli odpowiedniego pakowania się wagowego do pojazdu to chyba policja musi znać te DR nasze i powinni wiedzieć z czego wynika taka sutuacja w naszym przypadku. Pozdr i czekam za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zasadzie każdy francuz tak ma. Było już zresztą o F3 wiele dyskusji na forum. F3 nie jest sumą (ale może być) pól F2 i O1. Jeśli F3 wynosi mniej niż suma F3 i O1 to faktycznie tyle maksymalnie może ważyć zestaw obciążony osobami i bagażami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak oczywiście, że F3 nie może być przekroczone i osoba pakująca zestaw powinna spakować go tak żeby go nie przekroczyć i to jest niepodważalne. Zastanawia mnie sytuacja kiedy to spotykamy policjanta i zaczyna się tłumaczenie dlaczego mamy tak zestaw skonstruowany że te wartości F2 cepki i F2 auta nie dają mu w papierach wartości F3 a nie mamy przekroczonej fizycznie ani wagi zespołu no i O1 też nie przekroczone bo crpka dużo lżejsza. Chodzi o to czy ktoś już kiedyś musiał tłumaczyć w trakcie kontroli że zestaw wagowo jest sprawdzony i nie przekracza F3. Przecież oni wagi nie mają i wiesz ty mu swoje Panie no nie przekracza F3 ja zastosowałem się do instrukcji producenta i auto nie jedzie z 5 osobami a z dwoma no i bagażu dużo mniej przez co mieszczą się ostatecznie w F3, tylko musi mnie pan zważyć a on swoje, że on sumuje w papierach i przekracza. Czy ktokolwiek miał taki przypadek? 

Ktoś kiedyś ładnie tu napisał że F3 nie jest żadną sumą pozycji F2 auta i F2 cepki i że F3 to osobny twór i żeby go skontrolować należałoby zważyć zestaw i to było dokładne, jasne i klarowne wytłumaczenie tylko czy osoba kontrolująca też tak samo definiuje F3... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎31 o 11:53, Podróżnik2019 napisał:

czy osoba kontrolująca też tak samo definiuje F3... 

nie demonizujmy i nie generalizujmy, że policja nie zna przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, qbek napisał:

mam lagunę, kontroli zestawu przez policję jeszcze nie doświadczyłem ;)

ale z zachowaniem DMC przyczepy. Czyli musisz pilnować osobno DMC holownika i przyczepy oraz sumarycznej wartości z pola F3, czyli w twoim przypadku 2812. 

 

7 godzin temu, qbek napisał:

nie demonizujmy i nie generalizujmy, że 

Myślę, że to nie problem obywatela, że nie może osoba kontrolująca sprawdzić faktycznej wagi na drodze. Skoro producent dał homologację i jest w DR ciągnika możliwość holowania przyczepy z takim DMC. To wynika z jakiś regulacji a kontrolujący powinien je znać. Ktoś dopuścił taki pojazd o takich parametrach do poruszania się po drogach. Nie można sobie ustanawiać przepisu tak żeby było wygodniej przeprowadzić kontrolę. To trochę tak jak by kontrolujący powiedział do kierowcy coś w stylu: chyba jest Pan pod wpływem alkoholu, ale nie mam alkomatu zatem to moje przypuszczenie i na jego podstawie wystawiam mandat i konfiskuje auto. Nie ma przyrządu do pomiaru nie ma domniemań.

7 godzin temu, qbek napisał:

mam lagunę, kontroli zestawu przez policję jeszcze nie doświadczyłem ;)

ale z zachowaniem DMC przyczepy. Czyli musisz pilnować osobno DMC holownika i przyczepy oraz sumarycznej wartości z pola F3, czyli w twoim przypadku 2812. 

Dziękuję za informację, oczywiście, że trzeba pilnować dokładnie tak jak napisałeś DMC przyczepy i DMC auta no i w efekcie końcowym DMC F3, czyli zespołu ?

Edytowane przez Podróżnik2019 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.