Skocz do zawartości

DMC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1348937005[/url]' post='289455']

 

Już nawet wagi preselekcyjne są gdzieniegdzie uruchomione. Wszystko to automat bazujący na bramkach viatolla.

Polecam link http://www.gitd.gov....-dmc-do-35-tony (i patrz co ładujesz na lawetkę ;) )

 

 

Jestem pod wrazeniem i ciesze sie ze wreszcie mamy sposob na wylapanie takich cwaniakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam pytanko posiadam Kia carnival w dowodzie mam napisane że ; F.! 2738. F.2 2738  f3 4378 G 2145

i zgłupiałem , a chciałbym zakupić fajna według mnie przyczepę ,

może mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć  :hmm:

z góry dziękuje

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko posiadam Kia carnival w dowodzie mam napisane że ; F.! 2738. F.2 2738  f3 4378 G 2145

i zgłupiałem , a chciałbym zakupić fajna według mnie przyczepę ,

może mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć  :hmm:

z góry dziękuje

pozdrawiam

Przemek

 

... ale co konkretnie :niewiem:

Jakie prawo jazdy masz Kolego i co jest wpisane w rubryce "Rodzaj pojazdu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy jeszcze następujących wartości wpisanych w DR:  O1, rodzaj pojazdu.

Nie wiemy też jakie masz prawo jazdy.

W/w samochód łącznie z podczepioną przyczepą (zestaw) nie może przekroczyć rzeczywistej masy 4378 kg.
Jeśli to jest samochód osobowy, to w/g jeszcze obowiązujących przepisów, DMC przyczepy dla tego auta nie może być wyższa od 2058 kg. (chyba, że O1 stanowi inaczej).
Jeśli kupiłbyś przyczepę np. o DMC 2000 kg i załadowałbyś ją maksymalnie, czyli jej rzeczywista masa wynosiłaby również 2000 kg., to biorąc pod uwagę fakt, że RM zestawu może być na poziomie 4378 kg, samochód mógłbyś załadować jedynie do RM wynoszącej 2378 kg. Skoro auto ma MW 2145 kg, to widać, że mógłbyś załadować do niego tylko 233 kg (wliczając w to wszystko, łącznie z kierowcą).
Inny przykład: jeśli tą samą przyczepę załadowałbyś np. tylko do RM 1800 kg., to samochód mógłbyś załadować do RM 2578, a więc załadunek samochodu mógłby wynieść już nie 233 kg., a 433 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 a chciałbym zakupić fajna według mnie przyczepę ,

 

 

 
 
Oj Kristofer zaraz z matematyką stosowaną...a może koledze chodziło o to ,że np w ładnym kolorze?
Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja Hobby ma DMC 1000 , holownikiem była omega - nie pamiętam ile DMC,  ale razem łapały się niżej 3,5 t. Zmieniając holownik na VW Sharan czytałem specyfikacje w necie gdzie DMC były różnie ok.2440 - 2480 :) .Kiedy spisywałem już umowę na jeden z upatrzonych doznałem olśnienia gdy w dowodzie była DMC  2510 !!!, co zdyskwalifikowało zakup. ( o mało się nie wpakowałem ;)  ) ....Jeszcze raz w necie analiza tabeli specyfikacji technicznej VW i okazuje się , że różnice nie wynikają z wyposażenia , czy rodzaju silnika tylko z wymysłu ( lub błędu ) producenta bo identyczne egzemplarze miały różne DMC ,  Niestety poszukiwania od nowa które zaczynały się pytaniem o DMC i jeszcze jako ciekawostka o czarną wklejkę tabliczki znamionowej - u mnie wnęka zawiasu maski strona pasażera ( to tak ku przestrodze bo często brakuje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy holownikiem o parametrach;

F1 1980 kg

F2 1980 kg

F3 3525 kg

O1 1500 kg

O2 750 kg

można wg prawa ciągnąć przyczepę o DMC 1500 kg ?

Chodzi o przeciągnięcie o 100 km w docelowe miejsce.

Czy DMC 1500 auta może być równe DMC 1500 przyczepy, czy musiałoby być choć o 1 kg większe :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę szeroko omawiany współczynnik masy 1,33 omawiany szeroko na forum, to możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1488kg. Poszukaj na ten temat, było sporo.

Tak sobie teraz myślę, że prędzej Policjant "przyczepi" się jeśli wizualnie holownik będzie krótszy od przyczepy o 2 metry niż weryfikują wpis O1 w DR uwzgledniając współczynnik 1.33  :)

ale dziękuję za konkretną odp. i uświadomnienie w tej materii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nie ma znaczenia... a ten współczynnik już tak. Masz zupełną rację, że 80 procent policjantów nie zwróci na to uwagi, tylko weźmie na sztywno wartość z pozycji O1 w Twoim dowodzie rej. Jednak zostaje te 20 % którzy mają taką wiedzę...i co wtedy? Podobnie z inspektorami ubezpieczeniowymi, w razie jak by coś się stało... i co wtedy? :]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy odrobinie nieszczęścia można spowodować wypadek i ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym. Co gorsza - będzie miał rację, a podeprze się przepisem, że nie miałeś prawa takim zestawem wyjechać w ogóle na drogę.

I co wówczas zrobisz? Zapłacisz komuś rentę do końca życia ze swoich oszczędności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.