Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

Ja muszę kupić tak wąż ciśnieniowy przed wyjazdem. tak na wszelki wypadek.  Mój ma pewnie z tyle ile busa czyli 10 lat.

każde takie urządzenie gazowe ma datę produkcji. Sprawdź i wymień co stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że reduktor (nieważne mono czy duo) MUSI mieć oznaczenie CS. Inaczej to sztuka dla sztuki. Zwykłe Monocontrol czy Duocontrol (bez CS) nie zmieniają nic względem innych rozwiązań, nie odetną dopływu gazu do przyczepy i nie spełniają przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ale nie lepsza, oprócz opbudowy niczym się nie różni. Dzwoniłem się pytać albo do klaji albo go marketu, nie pamietam. I tak mi powiedział. Zmienili tylko design. 

 

Możesz też poszukać na olx, ja trafiłem monocontrola cs, gość kupił nowego kampera i od razu wymienił mono na duo, nawet raz nie był użyty, z 2019r. kupiłem za 300zl. Zawsze to ponad trzy stówki w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 21:31, pawel1966 napisał:

znaczy,...nie masz mono lub duocontrol i jechałeś? odważnie:):)

Ja tak 7 lat jeździłem. Najpierw starą przyczepką potem nową zanim założyłem Monocontrol. Obaw nigdy nie miałem. Monocontrol założyłem tylko po to, żeby było zgodnie z przepisami.

W trasie lodówkę wyłączam tylko na czas tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy stosujecie się do przepisów a nie używacie własnej głowy i pomyślunku!!! Rany, mimo wszystkich wspaniałych urządzeń nigdy w życiu nie jechałabym z przyczepą i włączonym gazem. Nie ważne czy to do lodówki czy w ogóle. Zasada jest jedna!. Na czas jazdy wszystko się blokuje a jedzie się na akumulatorze. Jeżeli szkoda Wam akumulatora to nic nie podłączć. Nie chciałabym być blisko swoim zestawem obok takiego szaleńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bob Duży napisał:

Co by było gdyby lodówka zgasła gaz się ulatniał a gałęziami przy drodze otrzeć się o poszycie wywołać iskre i boom :D  Żartuje, kiedyś w jedna strone jechaliśmy z działającą  na gaz a w drugą się zgasiła :)

Drewniane gałęzie po aluminiowym poszyciu? Nie będzie z tego dodatkowych atrakcji bo termopara w lodówce odtenie gaz. 

lodówka z akumulatora? dobre na pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snoozer napisał:

 

idiota bez pojęcia. Szkoda to w ogóle komentować bo i tak jego mózg nie pojmie zasady działania tych urządzeń.

Nie rozpędzaj się, można mieć swoje zdanie, można się nawet ponabijać z niektórych teorii, ale szacunek się należy. Zwłaszcza że @Larysa to kobieta a dwa że jest w takim wieku że najpewniej mogłaby być Twoją matką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto uważa, że używający gazu w przyczepach podczas jazdy są szaleńcami jest dla mnie idiotą bez pojęcia i nie ma tu znaczenia wiek, płeć, rasa i inne tego typu...

a forum jest po to między innymi, żeby idiotyczne teorie nie mające żadnego związku z rzeczywistością negować, chociażby po to żeby inny bez pojęcia jak tu zajrzy szukając odpowiedzi na swoje wątpliwości nie pomyślał, że te bzdury są rzeczywistością.

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się boi używania gazu nie znaczy że jest idiotą. Może faktycznie nie wie jak to działa i tego nie rozumie ale używanie takich epitetów jest nie na miejscu. A jestem przekonany że ktoś kto będzie szukał informacji na ten temat wyciągnie odpowiednie wnioski, a jeden wpis larysy nie będzie kluczowy. 

 

Skończmy ten ot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.