Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem wlasnie odpowiedz ktora co niektorych zdziwi

 

Dear Mr Lademan

Thank your for your e-mail.

After consultation with the responsible Department you get follow informations:

True, it is not allowed.

 

It is prohibited to operate throughout Europe, to the gas system while driving.

 

When the caravan a gas cut-off "crash sensor" as the company has Truma gas appliances may be used.

 

Here, the operation of the refrigerator is still not recommended, as the pilot can easily be blown by the wind driving.

Kind regards

Auf Deutsch:

Sehr geehrter Herr Lademan,

vielen Dank für Ihre E-Mail.

Nach Rücksprache mit der zuständigen Abteilung erhalten Sie nachfolgende Informationen:

Richtig, es ist nicht erlaubt.

 

Es ist in ganz Europa Verboten, die Gasanlage während der Fahrt zu betreiben.

 

 

Wenn der Wohnwagen eine Gasabschaltung "Crash Sensor" z.B. von der Firma Truma hat, dürfen Gasgeräte verwendet werden.

 

Hier ist der Betrieb des Kühlschranks trotzdem nicht zu empfehlen, da die Zündflamme durch den Fahrwind leicht ausgeblasen werden kann.

 

 

 

Mit freundlichen Grü├čen

 

 

 

 

Von: Rafal Lademan [mailto:rafallademan@gmail.com]

Gesendet: Samstag, 16. Juni 2012 13:58

An: Baasch, Marion

Betreff: Re: Kontaktformular Hobby-Caravan.de

 

 

Tlumaczac

Po konsultacjach z odpowiednim Departamentem(Firmy Hobby) odpowiadam na pytanie:

Prawda,nie jest jest dozwolone

Jest zabronione uzywanie(operowanie)na terenie calej Europy systemu zasilania gazem podczas jazdy.

 

Gdy przyczepa posiada zawor odcinajacy podczas wypadku taki jaki maja urzadzenia firmy THRUMA to mozna uzyc

W tym, nie zaleca sie rowniez zasilania lodowki podczas jazdy poniewaz plomien moze zostac latwo zdmuchniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tlumaczac

Po konsultacjach z odpowiednim Departamentem(Firmy Hobby) odpowiadam na pytanie:

Prawda,nie jest jest dozwolone

Jest zabronione uzywanie(operowanie)na terenie calej Europy systemu zasilania gazem podczas jazdy.

 

Gdy przyczepa posiada zawor odcinajacy podczas wypadku taki jaki maja urzadzenia firmy THRUMA to mozna uzyc

W tym, nie zaleca sie rowniez zasilania lodowki podczas jazdy poniewaz plomien moze zostac latwo zdmuchniety.

 

Dzięki Rafał za "wklejkę" tej odpowiedzi w temacie.

Mnie osobiście taka odpowiedź nie dziwi, powiem więcej - takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Jest ona dokładnie potwierdzeniem tego, co wcześniej zostało napisane.

Teraz ostatnie zdanie - nie zabraniają (i to jest kwintesencja), natomiast nie zalecają, bo jak zdmuchnie komuś "świeczkę", to do celu podróży dojedzie z kwaśnym jedzeniem i piciem :lol:

O niebezpieczeństwach nie wspominają, ponieważ ich brak :hmm:

IMHO

 

Jeszcze raz dzięki Rafał.

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wyjazdem schładzam lodówkę ile się da i wkładam wkłady do lodówek przenosnych chyba z 10 sztuk prawie dwie doby wytrzymuje teraz zrobiłem 12v zobaczymy ale podłączone było 2 godziny pod prostownik i chłodzenie mizerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wyjazdem schładzam lodówkę ile się da i wkładam wkłady do lodówek przenosnych chyba z 10 sztuk prawie dwie doby wytrzymuje

 

Z tymi wkładami w pewnych warunkach, to bardzo dobry pomysł :ok:

 

teraz zrobiłem 12v zobaczymy ale podłączone było 2 godziny pod prostownik i chłodzenie mizerne

 

Zasada przy zasilaniu z 12 V jest taka:

najpierw należy lodówkę doprowadzić do maksymalnego chłodzenia przy zasilaniu z 230 V lub gazem i dopiero gdy osiągnie te parametry, wyłączamy to zasilanie, a uruchamiamy zasilanie 12 V i jedziemy.

Zasilanie z 12 V, jest tylko podtrzymującym parametry już schłodzonej wstępnie lodówki.

Zakładam, że instalacja do tego celu została wykonana prawidłowo i nie powoduje niepotrzebnych spadków napięcia, czyli grzałka może swobodnie pobierać znamionowy prąd.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że zawsze pomykam z gazem włączonym i przy okazji postojów zawsze sprawdzam czy jest ok. Raz zdarzyło mi się że płomień zgasł lecz jak się okazało brakło gazu :) Jeżdżę więc zawsze "na gazie" 'spineyes.gif i nie zamierzam zawracać sobie głowy bzdurami 270635636-JUMP2.gif

Pozdrawiam - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że zawsze pomykam z gazem włączonym i przy okazji postojów zawsze sprawdzam czy jest ok. Raz zdarzyło mi się że płomień zgasł lecz jak się okazało brakło gazu :) Jeżdżę więc zawsze "na gazie" 'spineyes.gif i nie zamierzam zawracać sobie głowy bzdurami 270635636-JUMP2.gif

Pozdrawiam - M

 

 

tylko podziękować za szanowanie zdrowia i życia innych na stacjach benzynowych... jednak jak się tankuje i do dystrybutora podjeżdza cepka to trzeba sp..... im szybciej tym lepiej....:pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam takie lodówki nie tylko w :przyczepa: one są już wszędzie.Są nieznani producenci.Jest dużo awarji.

Ja w latach 90-tych kup Elektroluxa w do Tira.

Ful wypas 220v.24v,12v, i gaz.

Ale na gazie pracowała tylko na pałzowanym łykendzie.

Akurat dziś po 3 latach [jest w piwnicy].Sprawdziłem chłodzi. :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wątek jest dość długi, więc przyznaję się, że nie przeczytałem całego ale jeśli ktoś pisze, że nie można używać gazu w lodówce w czasie jazdy bo się spali to mnie trochę dziwi. Przecież tam jest termopara. Jak płomień zgaśnie to gaz przestanie lecieć. A jeśli chodzi o zaproszenie ognia to w jaki sposób jak cały płomień jest zabudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lodówka w miarę nowa (wymieniana przez poprzedniego właściciela przyczepy na nową) na gazie uruchamia się tylko jak przyczepa jest idealnie wypoziomowana ... nie miałem okazji próbować przemieszczać jej po odpaleniu na gazie ale najbardziej bym się obawiał ze będzie gasła ... nie wiem dlaczego potrzebuje takiego idealnego wypoziomowania żeby odpalić gaz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądałem ten wątek i może coś mi umknęło. Dlaczego niby nie warto używać zasilania z auta ? To i wygodne i bezpieczne, ktoś napisał, że mu akumulator rozładowało, to też trochę dziwne, bo współczesne auta mają mocne alternatory a z nich idzie prąd jak silnik pracuje a nie z baterii. Rozumiem, że na postoju to nie wskazane ale podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada przy zasilaniu z 12 V jest taka:

najpierw należy lodówkę doprowadzić do maksymalnego chłodzenia przy zasilaniu z 230 V lub gazem i dopiero gdy osiągnie te parametry, wyłączamy to zasilanie, a uruchamiamy zasilanie 12 V i jedziemy.

Zasilanie z 12 V, jest tylko podtrzymującym parametry już schłodzonej wstępnie lodówki.

 

:hej:

ktoś mi podpowiedział żeby w lodówce mieć dodatkowo uchylone drzwiczki do zamrażalnika - wtedy jest zimniej w lodówce.

ja w zamrażalniku nic raczej wieźć nie będę wiec kusi mnie ten pomysł ...

co Wy na to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.