Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co mi się wydaje to może pęknąć, a nie chciałbym tego, po drugie to będzie za wysoko i nie zmieści się tam zawór jakbym wyprostował. Dzisiaj ją obetnę kupie nowy pierścień zaciskowy z nakrętką i jutro w trasę :). Mam nadzieję że wszystko będzie działać jak będzie w pionie, jeśli nie to trzeba będzie zwrócić sprzedawcy i zamontować po staremu, bez chłodzenia lodówki gazem w trakcie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobione, działa jak należy no i wygląda tak.

IMG_20190731_130455.thumb.jpg.a6b0e3af9d4b426b7f3de6e747ec0662.jpgIMG_20190731_130500.thumb.jpg.d66b4ffe107271d6f14621d98bf0f16c.jpg

Okazało się że rurka u mnie nie jest miedziana a stalowa, ale tak czy inaczej zakupiony za 12zł w Leroy Merlin obcinak do rur miedzianych dał radę.

IMG_20190731_130436.thumb.jpg.3551c9817c74a7ea49aa1c6114ccb3fb.jpg

Na koniec cała instalacja sprawdzona takim oto porządnym wykrywaczem gazu - wszystko szczelne.

IMG_20190731_130539.thumb.jpg.2c92ed43a0c1d0eacc4d4a1a092a5bb4.jpg

Jutro już nie będziemy się martwić że słabo nam chłodzi lodówka turystyczna w aucie, gdyż będziemy używać w trakcie jazdy tej w przyczepie.

 

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wąż miał się uszkodzić to ani z przyczepy ani z butli nie będzie wycieku gazu
Jadę teraz zakupić małą turystyczną do Cadaca bo ta pełni taką porządną funkcję że nie chce mi się jej przepinać


Ta mała dodatkowo pełni funkcję rezerwową jak nagle zostaniecie bez gazu i w trakcie gotowania obiadu trzeba będzie ogarnąć wymianę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pion albo poziom ale to wszystko zależy jaki kupisz. Mój tylko w pionie można montować, ale są też takie co w poziomie dają radę. 

Wg mnie jest tak gdyż np.pohdczas przewrotki przyczepy gaz musi być odcięty. 

Apropo tej małej rezerwowej to nie tak szybko bo już drugi rok kończę na tej samej dużej butli i dziś ją ważyłem to mam jeszcze 5 kg gazu.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pion albo poziom ale to wszystko zależy jaki kupisz. Mój tylko w pionie można montować, ale są też takie co w poziomie dają radę. 
Wg mnie jest tak gdyż np.pohdczas przewrotki przyczepy gaz musi być odcięty. 
Apropo tej małej rezerwowej to nie tak szybko bo już drugi rok kończę na tej samej dużej butli i dziś ją ważyłem to mam jeszcze 5 kg gazu.


Teraz masz monocontrol to jak odpalisz gaz to wyłączysz po sezonie. U mnie solar do prądu, gaz do lodówki kable wyrzuciłem i nawet nie oglądam się za przyłączami elektrycznymi. Wygoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

@witus z jednej strony fajnie, gdyby nie to że chcę wrzucić klimę też bym tsk zrobił, a bez sensu elektrownia jak i tak będę miał 230v

Mały ot:

https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-dachowy-resfriagro-klimatyzacja-12v-7823559965

Albo agregacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=373]witus[/mention] z jednej strony fajnie, gdyby nie to że chcę wrzucić klimę też bym tsk zrobił, a bez sensu elektrownia jak i tak będę miał 230v


Wiem, ja nie mogę, z powodu klimy w sklepie wracaliśmy szybciej z cro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.