Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Przemysław napisał:

Nie pamiętam:)

mało konstruktywne, ale moglibyśmy innym jakoś przedstawić temat, pomóc. Ja sprawdzę swoją, fi kabli. Jacek może mieć rację. Warto też sprawdzić amperki. Powinienem dać radę u siebie to sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest czysta fizyka, przy małych przekrojach i napięciu 12v są bardzo duże spadki. W poprzedniej budzie bawiłem się i wygrzebałem kable, na gnieździe miałem 12 z hakiem a przy lodówce już okolice 10v. Trzeba dać naprawdę ,,jebutne,, kable od lodówki do gniazda a najlepiej do akumulatora, żebym nie skłamał, ale Marek dał albo 6 albo 8mm. Ja wolałem gaz i monocontrol

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówkę mam firmy DOMETIC. Jeśli chodzi o instalację elektryczną to nie będę jej przerabiał bo trzeba by było zacząć od akumulatora. Także też zdecydowałem się na gaz i monocontrol tylko czekam na promocje, w tym roku muszę się pomęczyć jak do tej pory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mundek28 napisał:

czym sie różni monocontrol od duocontrola?

Jak nazwa wskazuje, mono jest na jedną butlę, a duo na dwie. O tyle fajne że jak jedna się kończy to automatycznie przeskakuje na drugą. O tyle fajne że będąc zimą nie ma niebezpieczeństwa że w nocy trzeba będzie dymać w gaciach do bakisty przełączyć butle jak się akurat skończy.

tylko to się robi już kwota, sam duo jakieś 800zł plus dwa ciśnieniowe węże po 200, plus dwa kamperfity po stówce jak ktoś używa kompozytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacekzoo napisał:

To jest czysta fizyka, przy małych przekrojach i napięciu 12v są bardzo duże spadki. W poprzedniej budzie bawiłem się i wygrzebałem kable, na gnieździe miałem 12 z hakiem a przy lodówce już okolice 10v. Trzeba dać naprawdę ,,jebutne,, kable od lodówki do gniazda a najlepiej do akumulatora, żebym nie skłamał, ale Marek dał albo 6 albo 8mm. Ja wolałem gaz i monocontrol

Dałem 10mm2 i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

O tyle fajne że będąc zimą nie ma niebezpieczeństwa że w nocy trzeba będzie dymać w gaciach do bakisty przełączyć butle jak się akurat skończy.

o kurka mocne! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

No jak byliśmy w tamtym roku to na noc przełączałem na drugą butlę, przy -13 średnio fajnie lecieć na dwór

wierzę! Super sprawa. Kurcze może kiedyś uda mi się żonkę... ahhh

Z drugiej strony skoro jej się już podoba w ciepłe miesiące, to może i w zimne... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎20 o 15:16, Larysa napisał:

To Wy stosujecie się do przepisów a nie używacie własnej głowy i pomyślunku!!! Rany, mimo wszystkich wspaniałych urządzeń nigdy w życiu nie jechałabym z przyczepą i włączonym gazem. Nie ważne czy to do lodówki czy w ogóle. Zasada jest jedna!. Na czas jazdy wszystko się blokuje a jedzie się na akumulatorze. Jeżeli szkoda Wam akumulatora to nic nie podłączć. Nie chciałabym być blisko swoim zestawem obok takiego szaleńca.

To jest bardziej niż żenujące.....

Mój wpis dopiero teraz bo nie czytałem 3-ch wcześniejszych stron tej burzy.

Od 15 tu lat jeżdżę z pracującą lodówką na gazie w czasie jazdy. Jest tylko jedno ale - trzeba mieć zabezpieczenia zgodne z przepisami określającymi sposób takiego użytkowania.

A co się komuś wydaje albo ma lęki jest mniej istotne w sprawie.

A teraz zapytam - kto z tych tak bardzo "przepisowych"  wymienia giętkie połączenia gazowe w swojej instalacji po 10-ciu latach od daty ich produkcji ..????

No właśnie - nie chcę a muszę stać koło takich co przewody giętkie są w wieku moich pełnoletnich dzieci . Piszę o staniu na kampie a co dopiero o jeździe.

Tak więc temat jest pozamiatany bo zaraz się okaże ,że ci najbardziej "przezorni" czekają na wybuch sytuacji ze swoimi wężykami mającymi podziesiąt lat.

A co do ostatnich "klimatów" na forum...rzeczywiście dzieje się   :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. używam w zestawie Duo + Secu. Sprawdza się na 110%. Jedyne co to na dolną kratę zakładam zasłonę zimową wlotu powietrza. Raz w ciągu tych kilkunastu lat zdarzyło się ,że podmuch wiatru zgasił płomień na palniku. Od założenia "zimowej" kratki na dole problem już się nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.