Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem taki komplet jak na zdjęciu. Zdemontowane z kampera, zawór jak i przewód z 2019 roku. Z racji tego że moja rurka miedziana jest pod katem 90 stopni chciałem go na szybko podłączyć i sprawdzić czy działa no i ... Okazuje się że nie działa w takiej pozycji jak u mnie. Teraz pytanie czy może coś robię nie tak bądź zawór musi być tylko i wyłącznie w pionie bo inaczej nie będzie działał, no i co najgorsze może coś z nim jest nie tak.

Nie działa tzn. nie otwiera się zawór i nie mam dopływu gazu do odbiorników. Dopływ gazu jest tylko i wyłącznie jak wcisnę ten zielony przycisk który w nim jest.IMG_20190730_184708.thumb.jpg.13747eacc857dafd30940efff4056524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa bo jest w poziomie. Są wersje 90 stopni. Obetnij rurkę przed zagięciem i przykręć reduktor do ściany - po problemie.

EDIT:

Musisz przytrzymać ten niebieski przycisk przez 5 sekund po odkręceniu butli aby gaz popłynął do reduktora.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że są wersje poziome i pionowe lecz nie wiedziałem że nie będzie to w ogóle działać jeśli nie będzie w takiej pozycji jak powinno być.

Obcinając ten przewód muszę coś specjalnego zrobić czy tylko obciąć i będzie szczelnie bo tam na nim jest tuleja stożkowa, a na tulei nakrętka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu rurki jest pierścień zacinający i nakrętka. Kupisz w każdym sklepie z hydrauliką siłową za parę złotych. Tylko zmierz rurkę suwmiarką czy to fi 8 czy fi 10.

Kupić możesz tutaj np: https://hydropress.pl/pl/kontakt oddział Olsztyn.

Jak obetniesz rurkę najpierw nakładasz nakrętkę, potem pierścień - grubszą częścią do nakrętki. Gdybyś miał wątpliwości to poproś w sklepie - powinni pokazać ale to naprawdę nic skomplikowanego.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli , powoli z tym obcinaniem. To nie rurka do kibla w WC !

Obcięcie musi się odbyć w warunkach które gwarantują "sterylną" czystość rejonu cięcia. Mówiąc wprost zero pyłków bo jak pójdą w obwód to żadna wróżka nie wskaże przyczyny złej pracy albo całkowitego jej braku !  Służy do tego profesjonalna obcinaczka. Rzezanie na "Adama Słodowego" może mieć marne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem tego obcinaka i założyłem na nakrętkę i pierścień który był wcześniej. Prysnąłem wurthem do sprawdzania szczelności i było ok. 

 

Tylko u mnie był ten problem że tego pierścienia nie mogłem ruszyć, wątpie że go wyjmiesz żeby ponownie nałożyć na obciętą rurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.