Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Commander napisał:

Wydaje mi się że nie taki diabeł straszny jak go malują...

A czytałeś komentarze pod artykułem?

Teraz współczuję osobom z zestawem pow. 3,5t, później sam sobie będę współczuł :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, lbuster napisał:

A czytałeś komentarze pod artykułem?

Teraz współczuję osobom z zestawem pow. 3,5t, później sam sobie będę współczuł :( 

Ja się bardzo cieszę że nie muszę się męczyć w małym zestawie z osobówką.? Nie musisz nam współczuć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

A czytałeś komentarze pod artykułem?

Teraz współczuję osobom z zestawem pow. 3,5t, później sam sobie będę współczuł :( 

W punkt poniżej....

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ale jak ktoś ma viaboxa to w zasadzie nic się nie zmieni

Mam to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Ale jak ktoś ma viaboxa to w zasadzie nic się nie zmieni

 

4 godziny temu, dudek_t napisał:

Dokladnie.

 

3 godziny temu, Commander napisał:

Mam to dziadostwo.

To czegoś tu nie rozumiem. Według mnie po to robią ten nowy system inwigilacji, by zejść z Viatoll'a. Czy tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tego artykułu co @Commander wrzucił:

 

 

Obecny system poboru opłat wykorzystuje urządzenia pokładowe, czyli OBU. Te z kolei działają w technologii radiowej, co oznacza, że przejazd kierowcy urządzenia rejestrują przy przejeździe przez bramki na autostradzie.

Natomiast system, nad którym pracuje KAS, ma zagwarantować alternatywne sposoby rozliczenia przejazdu. Kierowcy będą mogli nadal to robić za sprawą OBU, ale udostępniona im zostanie również możliwość skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej ministerstwa finansów oraz z lokalizatorów ZSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czegoś tu nie rozumiem. Według mnie po to robią ten nowy system inwigilacji, by zejść z Viatoll'a. Czy tak nie jest?
Oczywiście, że tak będzie. Na początku będzie to działać może równolegle ale z czasem zlikwidują pudełka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mi się wydawało, że to tak będzie. Czyli podtrzymuję swoje wcześniejsze słowa o współczuciu :( Sam rozważałem B+E + Viazłodzieja, ale ta inwigilacja to już przegięcie.

No cóż, trzeba się pożegnać z terenówką i będę się musiał, jak to napisał @danielpoz, męczyć w małym zestawie z osobówką :(  A docelowo blaszak :) 

 

PS. Kurka wodna, nie męczy to Was, nie macie ochoty czegoś z tym zrobić? Czy nie jest Wam wstyd przed obcokrajowcami? Jak Oni będą postrzegać nasz kraj, przecież ich to także obejmie :mlot:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie najwięcej jęczą Ci których temat viatolla nie obejmuje? Reszta poprostu w tym czasie jeździ i nie przejmuje się drobnymi pierdołami?

Może czas już w końcu wyjechać z tych domów skoro tak wszystko Was męczy, nawet viatoll u sąsiada??? Pogoda super więc nie marnujcie czasu?

Nic Wam nie współczuje bo malkontenci mają to na własną prośbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnych strasznych rzeczy, których nie miałby viaTOLL. Jest nawet lepiej. Można zapłacić po fakcie i nie martwić się o stan konta. Pewnie jeszcze to zakichane pikanie się też skończy i obawa że nie wejdzie bramka.

Dobrze że ma to KAS a nie np Staż Miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Nie widzę tu żadnych strasznych rzeczy, których nie miałby viaTOLL.

Dzisiaj można na podstawie Viatoll-a sporządzić raport o Twoim przemieszczaniu się po trasach z Viatoll-em. Po nowemu można będzie taki raport sporządzić z terenu całego kraju a może i z zagranicy. Sytuację ratuje smartfon przeznaczony tylko do współpracy z systemem opłat, nieużywany do prywatnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy danych ze smartfona, można sporządzić raport nie tylko o twoim przemieszczaniu się po dowolnych trasach, ale również o twoich preferencjach seksualnych, zdrowiu, zakupach, zawartości kont bankowych, aktywności fizycznej i jeszcze setek innych, za które rząd lub korporacje są w stanie zapłacić takie pieniądze, że np Facebook, Google czy 0inne ciekawe projekty, są w stanie latami pławić się w luksusach i udoskonalać swoje narzędzia. ;) Viatoll to naprawdę malutki pikuś przy danych ze smartfonów, więc nie ma sensu kwiczeć na viatola, jednocześnie korzystając z usług smartfona, googla, fb, appla, microsoftu itd...

Jak ktoś nie chce być inwigilowany to tylko przeprowadzka do dżungli. Choć tam pewnie przeżyjesz tylko kilka godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy danych ze smartfona, można sporządzić raport nie tylko o twoim przemieszczaniu się po dowolnych trasach, ale również o twoich preferencjach seksualnych, zdrowiu, zakupach, zawartości kont bankowych, aktywności fizycznej i jeszcze setek innych, za które rząd lub korporacje są w stanie zapłacić takie pieniądze, że np Facebook, Google czy 0inne ciekawe projekty, są w stanie latami pławić się w luksusach i udoskonalać swoje narzędzia.  Viatoll to naprawdę malutki pikuś przy danych ze smartfonów, więc nie ma sensu kwiczeć na viatola, jednocześnie korzystając z usług smartfona, googla, fb, appla, microsoftu itd...

Jak ktoś nie chce być inwigilowany to tylko przeprowadzka do dżungli. Choć tam pewnie przeżyjesz tylko kilka godzin


Nie strasz nikt do tych danych nie ma dostępu wprost. Zwykle pozbywamy się naszej prywatności bo w zamian dostajemy dostęp do przechowywania zdjęć lub darmowe konto, albo 50 zł na pierwsze zakupy.

No i Apple też trzeba wyrzucić z tego worka, oni zarabiają na ochronie prywatności użytkowników. Dlatego te dedykowane chipy do przechowywania tożsamości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.