Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wydaje mi się, że nie do końca o to chodzi. Jak na tempomacie zadane było 130, zwolniłem do 125 i wduszałem Restore, to od razu redukował i to wydaje mi się, że 2 biegi w dół i z 2.000 obr. wskakiwał na 4.500, a wszystko po to, żeby o te 5 km/h przyspieszyć... Na prawdę niefajnie to wyglądało. przestałem w ogóle używać R i przyspieszałem sam, bo było to nie do zniesienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zulos napisał:

No właśnie wydaje mi się, że nie do końca o to chodzi. Jak na tempomacie zadane było 130, zwolniłem do 125 i wduszałem Restore, to od razu redukował i to wydaje mi się, że 2 biegi w dół i z 2.000 obr. wskakiwał na 4.500, a wszystko po to, żeby o te 5 km/h przyspieszyć... Na prawdę niefajnie to wyglądało. przestałem w ogóle używać R i przyspieszałem sam, bo było to nie do zniesienia...

skrzynie miałeś w trybie D ? (masz S ? ), nie powinno tak robić, w fordowskim powershift tak się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w trybie D. Trybu S nie mam i jeśli chodzi o jazdę do przodu to mam tylko 2 opcje: D i M - czyli manualna zmiana biegów.

Zapewne zmiana na M wyeliminowałaby problem, bo oczywiście nie redukowałbym niepotrzebnie, ale qrczę wydaje mi się, że nie tak to powinno wyglądać...

Coraz bardziej wydaje mi się, że z cepką będę chyba jeździł tylko na Manualu (co jest wręcz nakazane instrukcją w górach).

Coś mi się widzi, że elektronika skrzyni wduszenie przycisku Restore odczytuje jak wciśnięcie pedału gazu na maksa (czyli tzw. kick down) i dostosowuje bieg do jak najszybszego przyspieszenia redukując maksymalnie ile się da, byle nie wskoczyć na czerwone pole obrotomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku VW i skrzyni ZF dzieje się podobnie jak na automacie daję "restore" to nawet jak ma 5km/h do przyśpieszenia to redukuje biegi i czasami dwa w dół.

Jakość szczególnie mi to nie przeszkadza ale faktycznie, szczególnie jak jest pod górkę potrafi to być irytujące bo obroty skaczą w górę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę Skoda Superb 170 ps skrzynia Dsg 6 biegów. Z przyczepka jeżdżę na manualu po autostradzie na 5 biegu. Prędkość jest około 100km i obroty około 2500. I to przenosi się na dobre spalanie i ekonomikę jazdy. A po mieście i reszta wiosek tylko automat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kriss1984 napisał:

Ja jeżdżę Skoda Superb 170 ps skrzynia Dsg 6 biegów. Z przyczepka jeżdżę na manualu po autostradzie na 5 biegu. Prędkość jest około 100km i obroty około 2500. I to przenosi się na dobre spalanie i ekonomikę jazdy. A po mieście i reszta wiosek tylko automat. 

Ciągam tym samym autem. Jakie masz spalanie z budką? Ja jeżdżę rzadko na manualu, na autostradzie zwykle na D, jak jest pagórkowato to na S aby mi 6 nie wrzucał, jakieś specyficzne sytuacje to na manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, golob napisał:

Ciągam tym samym autem. Jakie masz spalanie z budką? Ja jeżdżę rzadko na manualu, na autostradzie zwykle na D, jak jest pagórkowato to na S aby mi 6 nie wrzucał, jakieś specyficzne sytuacje to na manualu.

Tak szczerze Ci powiem ze pali mi około 11litrow. Ale nie obliczałem tego nigdy tak dokładnie. Właśnie nie jeżdżę na D ze względu na ten szósty bieg.za niskie obroty i muli go.. a na S nie próbowałem.. dobra i cenna uwaga.musze spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kriss1984 napisał:

Tak szczerze Ci powiem ze pali mi około 11litrow. Ale nie obliczałem tego nigdy tak dokładnie. Właśnie nie jeżdżę na D ze względu na ten szósty bieg.za niskie obroty i muli go.. a na S nie próbowałem.. dobra i cenna uwaga.musze spróbować.

To mi bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z trochę innej beczki, to u mnie pojawiła się pierwsza rysa na automacie. Mianowicie zabrałem go na pierwszą przejażdżkę autostradą i wqrzyła mnie jedna rzecz - za każdym razem, jak po przyhamowaniu wduszałem "Restore", to nawet jak miał przyspieszyć tylko w zakresie 5 km/h, skubaniec redukował, wchodził na 4.500 obr., wycie i generalnie panika w samochodzie o co kaman...
Czy to normalne, że skrzynia odczytuje wciśnięcie Restore, jako prikaz jak najszybszego, za wszelką cenę przyspieszenia, nie licząc się z komfortem podróżujących???
A może tak mają tylko Aisiny, albo z moim po prostu coś jest nie halo??
Z drugiej strony pozytywnie zaskoczył mnie zużyciem - fakt, A4 Kraków-Tarnów jest płaska, na tempomacie tylko 130, na pokładzie 4 os., ale bez bagażu i zamknął zużycie 6,5 l (benzyna)...
Mam to samo, tłumacze to sobie wiekową konstrukcją skrzyni, chociaż może faktycznie to jakiś problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pjoter napisał:

nadal nie wiem czemu nie wolno na postoju neutrala wbijać

Wolno, ale po co? Przecież to automat a nie ręczna wajcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wypowiadają się tu właściciele skrzyń DSG. Skorzystam z okazji i zapytam, jak to jest z ruszaniem autem z taka skrzynią, przed wbiciem D trzeba trzymać nogę na hamulcu tak jak w klasycznym automacie czy auto zaczyna się toczyć dopiero po dodaniu gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kriss1984 napisał:

Ja jeżdżę Skoda Superb 170 ps skrzynia Dsg 6 biegów. Z przyczepka jeżdżę na manualu po autostradzie na 5 biegu. Prędkość jest około 100km i obroty około 2500. I to przenosi się na dobre spalanie i ekonomikę jazdy. A po mieście i reszta wiosek tylko automat. 

Nigdy manuala nie włączyłem jeżdżąc z przyczepą.Po co automat?On sam doskonale wybiera,szczególnie po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.